WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Митна вартість товару - Реферат

Митна вартість товару - Реферат

саме - призначення та характеристики, якість, наявність того ж самого товарного знака, репутація на ринку, країна походження та підприємство-виробник.
3) Ціна визначається на підставі ціни на подібні товари. Подібними вважаються товари, які не є ідентичними, але мають подібні характеристики та складаються з подібних компонентів, використовуються з тією ж метою, що й ті, які підлягають оцінці, та комерційно взаємозамінні.
4) Обирається мінімальна митна вартість, якщо у разі користування першим методом виявлено, що вартість менша, ніж визначена для певних товарів мінімальна митна вартість, для декларування з метою обчислення сум мита, податку на додану вартість та акцизного збору (для підакцизних товарів). Переліки товарів та їх мінімальна митна вартість визначаються відповідними постановами Кабінету Міністрів України. Так, постановою Кабінету Міністрів України "Про мінімальну митну вартість імпортних автомобілів та шин до них" встановлено мінімальну митну вартість імпортних автомобілів та шин до них.
Коли заявлена митна вартість імпортованого товару перевищує мінімальну, встановлену відповідною постановою КМУ, за основу розрахунку митних платежів береться заявлена митна вартість товару. У разі, коли вона менше встановленої постановою Кабінету Міністрів України мінімальної митної вартості, при розрахунках митних платежів застосовується визначена мінімальна митна вартість товару.
5) За умови відсутності достовірної цінової інформації щодо імпортованих товарів, які підлягають оцінці, митним органам надається право використовувати цінову інформацію, що міститься в їхній базі даних, а також інформацію організацій, уповноважених проводити цінову експертизу. Отримана таким чином цінова інформація використовується як орієнтація для порівняння з цінами імпортованого товару, який підлягає оцінці.
Спеціалізовані організації, чия інформація щодо цінових показників може використовуватись митними органами як довідка, визначено спеціальним наказом Державної митної служби.
Надавати цінову інформацію стосовно всіх імпортованих товарів уповноважено Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків,Торгово-промислову палату України, акціонерне товариство "Укрімпекс" та Український науково-дослідний інститут маркетингу та зовнішньоекономічної інформації. Водночас існують організації, що спеціалізуються на певних товарах. До них належать Державний гемологічний центр, ДП "Укрзовнішекспертиза", AT "Алінекс" та ДЗТП "ІНТЕРІСМ".
6) Стосовно експорту товарів, що підлягають обов'язковому ліцензуванню або квотуванню, їх митна вартість зазначається у ліцензії чи у картці реєстрації (обліку) контракту. Умови поставки згідно з "ІНКОТЕРМС-90", зазначені у ліцензії чи картці реєстрації, мають відповідати умовам, заявленим експортером. Ціни, зазначені в ліцензії чи картці реєстрації (обліку) контракту, не потребують додаткового обґрунтування та приймаються митними органами без додаткової перевірки.
7) У разі експорту товарів, що входять до переліку товарів, на які Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України запроваджено індикативні ціни, зазначені у зовнішньоекономічному контракті, мають відповідати індикативним цінам, установленим на момент здійснення зовнішньоторговельної операції. Якщо ціни відрізняються, підставою для проведення митного оформлення є лист-погодження, виданий МЗЕЗторгом.
Документи, необхідні для визначення ставки мита
Процедура встановлення ціни на товари, що підлягають обкладенню митом, передбачає заповнення та подання до митного органу для проведення процедури митного оформлення довідки-розрахунку митної вартості як для товарів, що імпортуються, так і для товарів, які заявляються для митного режиму експорту.
Довідка-розрахунок подається декларантом разом із заповненою вантажною митною декларацією на партію товару, заявлену до митного оформлення. Довідка-розрахунок заповнюється декларантом та засвідчується печаткою організації-декларанта. Відомості, що мають бути внесені до довідки, можна розділити на декілька взаємопов'язаних груп, а саме:
1. відомості про покупця і продавця, декларанта, країну походження та підприємство-виробника, країну експортера; дата і номер контракту, умови поставки, дата і номер рахунка-фактури, курс валюти на день подання вантажної митної декларації. Ці відомості надають представникам митного органу попередню інформацію для визначення напрямку цінової експертизи;
2. відомості, які характеризують товар, що підлягає митному оформленню, і визначають: найменування і код товару згідно з товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності, його кількість, фактурну вартість у валюті розрахунку та у валюті України. Ці відомості визначають основні цінові показники товару та дозволяють обчислювати митну вартість одним із розглянутих у цьому розділі методом;
3. дані про витрати на транспортування, страхування, пакування, навантаження, комісійні й брокерські витрати продавця та інші витрати, що за умовами договору (контракту) не були включені до фактурної вартості, але були здійснені, що засвідчено відповідними документами;
4. відомості про витрати, що при визначенні митної вартості з контрактної фактурної вартості виключаються, а саме: на транспортування після моменту перетину митного кордону та пов'язані з монтажем, складанням, налагодженням устаткування чи з поданням технічної допомоги після ввезення.
Всі відомості третьої та четвертої груп мають бути документально підтверджені. Інформація довідки-розрахунку митної вартості мусить бути тотожна відомостям відповідних граф вантажної митної декларації.
Використана література:
" Закон України "Про Митний тариф України" від 05.04.2001 р. №2371-ІІІ
" Митний Кодекс України. - К., 1999.
" Основи митного регулювання. - К., 2000.

 
 

Цікаве

Загрузка...