WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Характеристика митного режиму переробки товарів за межами митної території - Реферат

Характеристика митного режиму переробки товарів за межами митної території - Реферат

зовнішньоекономічного контракту ввозиться у визначений термін (не більш 90 календарних днів) назад в Україну в тій самій кількості, асортименті, загальній фактурній вартості, що і при її вивезенні; ввозиться в Україну (у встановлений термін) частково (часткова несплата податків і зборів, тобто з частини завезеної сировини або готової продукції).
Відповідно до Наказу ДПАУ № 83, ДПІ може надати дозвіл українському замовнику на відстрочку сплати сум, зазначених у векселі, на умові податкового кредиту (тобто сплати додаткових сум за одержання права на відстрочку). Приклад розрахунку суми податкового кредиту наведено в "Школі" № 17/2004.
Готова продукція, виготовлена за межами митної території України з давальницької сировини українського замовника і яку заборонено експортувати, відповідно до чинного законодавства України, повинна ввозиться назад в Україну після її виготовлення. Іншими словами, український замовник має право виписати тільки письмове зобов'язання відносно повернення такої готової продукції.
Відповідно до ст. 6 Закону № 327/95-ВР, українському замовнику за переробку давальницької сировини дозволено проводити розрахунки з іноземним переробником як у грошовій формі, так і частиною давальницької сировини або готової продукції (бартер).
Відзначимо, що якщо при переробці давальницької сировини, обробці, ремонті і повному використанні товарів українського замовника використані матеріали іноземного переробника, то при ввезенні цих матеріалів (наприклад, у складі готової продукції) на митну територію України сплачуються всі податки та збори, як при імпорті (відповідно до окремої ВМД) .
При експорті товарів акцизний збір не сплачується (відповідно до ст. 5 Декрету КМУ № 18-92), а ПДВ нараховується за нульовою ставкою (ст. 6 Закону № 168/97-ВР). Що стосується мита і митного збору, то вони сплачуються відповідно до вимог Закону № 2097, № 2371 і Наказу № 363. Більш детально про порядок сплати податків і зборів при експорті товарів див. в ШБ № 10/2004.
Відзначимо, що сума вивізного (експортного) мита, зазначена у векселі, сплачується українським замовником до бюджету, якщо з давальницькою сировиною, вивезеною для переробки, або готовою продукцією, виготовленою із зазначеної сировини, були здійснені певні операції за межами митної території України (реалізація, часткова реалізація, форс-мажор, не підтверджений торгово-промисловою палатою, бартер (наприклад, розрахунок готовою продукцією за її виготовлення), ін.) або вони (давальницька сировина або готова продукція) не були завезені в термін, на який давалася відстрочка платежу 8. При цьому, відповідно до п. 19 Наказу ДПАУ № 83, сума податку (збору), зазначена у векселі в іноземній валюті, перераховується 9 в гривні за курсом НБУ, що діяв на день платежу.
Залишки переробки, тобто частина матеріалів, речовин, що утворилися внаслідок виконання операцій з переробки давальницької сировини та мають господарську цінність, мають бути заявлені українським замовником до митного оформлення у відповідний митний режим (наприклад, імпорт) або реалізовані на території держави виробника. При цьому на банківський рахунок зазначеного українського замовника повинні надійти кошти за реалізовані залишки переробки не пізніше 90 календарних днів із дня оформлення вивізної ВМД.
При вивезенні певних товарів (тобто сировини) за межі митної території України податки і збори, відповідно до чинного законодавства, не сплачуютьcя.
Реалізація продуктів переробки або товарів за межами митної території України. При реалізації за межами митної території України продуктів переробки або товарів (при ремонті, обробці або використанні яких були виготовлені зазначені продукти), сплачуються податки і збори в такому ж порядку, якби ці продукти переробки або товари були експортовані.
Розміщення товарів у режим переробки на митній території України (за межами митної території України, далі - режим переробки) здійснюється з дозволу начальника митного органу, особи, яка його заміщує, або іншої уповноваженої, відповідним наказом митниці, посадової особи.
Для отримання дозволу на розміщення товарів у режим переробки (далі - дозвіл) підприємство подає митному органу за місцем державної реєстрації підприємства письмову заяву (додаток).
Дозволом на розміщення товарів у режим переробки є резолюція на заяві посадової особи митного органу, зазначеної в пункті 2.1 цього Порядку.
Підприємствам, які здійснюють регулярні операції з переробки, за зазначеною письмовою заявою, може надаватися письмовий дозвіл на кількість операцій, визначену зовнішньоекономічним договором про переробку. Строк дії дозволу не має перевищувати одного календарного року.
Товар може бути розміщений у режим переробки в митниці поза місцем обліку підприємства в митних органах. Для цього дозвіл надається митницею, що безпосередньо здійснюватиме оформлення вантажної митної декларації (далі - ВМД), після подання до неї листа-узгодження про проведення митного оформлення товарів у митниці поза місцем обліку підприємства.
Разом із заявою до митного органу подаються:
зовнішньоекономічний договір про переробку товарів, який, зокрема, містить відомості про обов'язковий обсяг виходу продуктів переробки, конкретний обсяг робіт і строк їх виконання;
додаток до договору про переробку товарів, у якому наводиться технологічна схема переробки, що відображає всі основні етапи переробки й процес перетворення товарів, розміщених у режим переробки, у продукти переробки, а також кількісні показники товарів, розміщених у режим переробки, та інших товарів, що витрачаються підприємством на здійснення операцій щодо переробки, на кожному етапі переробки з обґрунтуванням виробничих утрат товарів, утрат виконавця переробки на кожному її етапі.
Для прийняття рішення про видачу дозволу на розміщення товарів у режим переробки митним органом розглядається можливість дотримання підприємством установлених законодавством умов переробки, у тому числі технологічні особливості процесу переробки та можливість ідентифікації перероблених товарів у продуктах переробки.
Для цього митний орган може використовувати:
рішення митних лабораторій;
довідки та рішення митних органів стосовно вартості чи відповідності товару до коду за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності;
висновки Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України стосовно визначення операцій як таких, що належать до операцій з давальницькою сировиною, у разі здійснення операцій з переробки (у тому числі виконання кількох операцій з переробки кількома підприємствами) відповідно до Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах".
Товари можуть бути ідентифіковані шляхом:
надання підприємством відомостей про витрачені ресурси й про технології виробництва продуктівпереробки, достатніх для здійснення обліку товарів, розміщених у режим переробки на митній території України (переробки за межами митної території України), та контролю за обсягом виходу продуктів переробки;

 
 

Цікаве

Загрузка...