WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Практика антимонопольного комітету України щодо здійснення контролю за економічною концентрацією - Реферат

Практика антимонопольного комітету України щодо здійснення контролю за економічною концентрацією - Реферат

Антимонопольного комітету підвідомчі справи про:
o зловживання монопольним становищем, неправомірні угоди між підприємцями, недобросовісну на відповідному регіональному ринку;
o дискримінацію підприємців місцевими органами державної виконавчої влади, органами місцевого та регіонального самоврядування, регіональними органами управління громадських організацій та об'єднань підприємців,;
o неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації;
o ухилення від виконання або несвоєчасне виконати рішень посадових осіб відділення;
o адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст. 164-3 166-1, 166-2, 166-3 і 166-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Державному уповноваженому підвідомчі справи про:
o зловживання монопольним становищем, неправомірні угоди між підприємцями, недобросовісну конкуренцію на загальнодержавному ринку;
o примусовий поділ монопольних утворень регіонального ринку;
o ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень Комітету;
o ухилення від виконання вимог нормативних акт Комітету підприємцями в частиш питань, що відносять до компетенції Комітету, адміністративних колегій чи державного уповноваженого;
o неподання, несвоєчасне подання або подання завідомнедостовірної інформації до Комітету;
o адміністративні правопорушення, передбачені ст.164о 166-1, 166-2, 166-3 і 166-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Тимчасовій адміністративній колегії підвідомчі справи про примусовий поділ монопольних утворень, що діють на державному ринку.
Постійно діючій адміністративній колегії підвідомчі справи про:
o дискримінацію підприємців посадовими особаіми центральних органів державної виконавчої влади, обласними, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, їх керівниками та місцевими Радами, центральними органами управління всеукраїнських гро-мадських організацій;
o ухилення від виконання вимог нормативних актів Комітету центральними органами державної виконавчої влади, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, їх керівниками та Радами, центральними органами управління загальноукраїнських громадських організацій.
Варто відмітити, що комітет може прийняти до свого провадження і розглянути будь-яку справу про порушення. Крім того, голова Комітету та його заступники мають право на клопотання сторін та третіх осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи витребувати будь-яку справу, що знаходиться у провадженні органу чи посадової особи, уповноважених розглядати справу, і передати її на розгляд іншого органу чи посадової особи.
Підставами для порушення провадження справи можуть бути:
· подання органів влади і управління, заяви підприємців, громадських об єднань, громадян;
· подання посадовців Антимонопольного комітету чи відділень щодо безпосередньо виявлених ознак порушень.
Заява про порушення розглядається протягом ЗО календарних днів державним уповноваженим чи головою відділення і наявності ознак порушення антімонопольного законодаства чи законодаства про захист економічної конкуренції державним уповноваженим відділення приймається рішення про початок розглял справи, про що письмово повідомляються сторони.
Такі справи розглядаються:
o про неподання, несвоєчасне подання інформації - у п'ятиденний термін з дня внесення подання службові Комітету чи відділення;
o про примусовий поділ монопольних утворень - у шестимісячний термін;
o всі інші справи - у тримісячний строк з дня прийняті державним уповноваженим, головою відділення розпорядження про початок розгляду справи.
Останні два терміни можуть бути продовжені для розгляду додатково ще на два місяці.
За результатами розгляду справи орган або посадова особ приймає:
· постанову - з питань примусового поділу монопольних утворень;
· рішення - при вирішенні по суті інших справ про порушення антимонопольного законодаства чи економічної конкуренції.
Рішення чи постанова Антимонопльного комітету чи його відділення є обов'язковим для виконання.
В згаданих документах вказуються результати розгляду справи по суті, наводятся мотиви рішення, зазначаються дії, які сторони повинні виконати або від яких утриматися, та терміни їх виконання.
У випадку встановлення ознак злочину, орган чи посадова особа, які розглядають справу, вносять подання у правоохоронні органи або надсилають їм відповідні матеріали для розгляду по суті
Рішення у справах про порушення Антимонопольного законодавства чи економічної конкуренції можуть бути оскаржені до суду, господарського суду в порядку, передбаченому ст. 24 Закону України "Про обмеження монополізму та недопущення конкуренції у підприєм-діяльності". Подання заяви не зупиняє виконання рішень на час розгляду справи в суді чи господарському суді, якщо ними не винесено рішення про припинення дії вказаних актів.
?
Використана література
1. Закон України "Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності" від 18 лютого 1992 року №2132 // Закони України.-Т.З.-К., 1996.- С.47-55.
2. Закон України "Про Антимонопольний комітет України" від 29 листопада 1993 року, №3659//Закони України.-Т.6.-К., 1996.-С.114-125..
3. Закон України "Про захист від недобросовісної конкуренції"" від 7 червня 1996 року, № 236 //Закони України.-Т. 10.-К., 1996.- С.303-311.
4. Демиденко В.В., Шемякін О.М. Право України.-К.: Правові джерела, 1994
5. Пилипенко А.Я., Щербина В.С. Господарське право, К.:- Вентурі, 1996.
6. Шавкун В.І. Правові основи підприємницької діяльності.-К.: Правові джерела, 1997.

 
 

Цікаве

Загрузка...