WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Плата за землю - Реферат

Плата за землю - Реферат

платників і нарахування земельного податку, а також надання пільг по платі за землю податкові органи щорічно проводять облік громадян і земельних ділянок. Такий облік проводиться, як правило, до 1 травня на підставі записів у земельно-кадастровій документації виконавчих комітетів місцевих рад та інших документів, пов'язаних з відводом і наданням земельних ділянок. При необхідності працівники податкових органів можуть проводити перевірку даних безпосередньо за місцем розташування земельної ділянки, а також вимагати з громадян відповідні документи, що підтверджують володіння або користування землею та право на пільги.
Одночасно з проведенням обліку платників проводиться нарахування земельного податку з урахуванням пільг.
Плату розраховують, виходячи з грошової оцінки земель, їх місця розташування і призначення. При цьому має значення, в якій місцевості знаходиться земельна ділянка - у сільській чи міській, яка чисельність населеного пункту. Якщо землі знаходяться в курортній або заповідній зонах, то плата за землю буде вищою.
Плата за земельні ділянки сільськогосподарського призначення здійснюється за ставкамиземельного податку з одного гектара, встановленими у відсотках від грошової оцінки сільськогосподарських угідь у таких розмірах:
- для ріллі, косовиць і пасовищ - 0,1%;
- для багаторічних насаджень - 0,03%.
Плата за землі, що розташовані в населених пунктах, у випадку, коли встановлена їхня грошова оцінка, здійснюється в розмірі 1% від їхньої грошової оцінки, за винятком тих, що знаходяться під індивідуальними гаражами і дачними ділянками громадян. У цьому випадку сума податку складе 0,03% від грошової оцінки земельної ділянки.
Якщо грошова оцінка земельних ділянок не встановлена, то середні ставки земельного податку встановлюються в грошовому вираженні (1,5 - 21,0 копійки за 1 кв. м) залежно від групи населеного пункту, на території якого розташована земельна ділянка.
У Києві, Сімферополі, Севастополі і містах обласного підпорядкування, а також у населених пунктах, віднесених Кабінетом Міністрів України до курортних, до ставок земельного податку застосовуються коефіцієнти від 1,2 до 3,0, що збільшують суму земельного податку.
Після нарахування земельного податку громадянам податкові органи виписують платіжні повідомлення на сплату податку і відкривають особові рахунки окремо на кожного власника або користувача земельною ділянкою.
У платіжному повідомленні вказується прізвище, ім'я, по батькові громадянина, його адреса, ідентифікаційний номер, сума податку на землю, адреса місця розташування ділянки. Якщо за громадянином є заборгованість із земельного податку, то в платіжному повідомленні, крім цього, вказується сума недоїмки минулих періодів і нарахованої пені.
Платіжні повідомлення на сплату земельного податку вручаються громадянину особисто або відсилаються поштою, але не пізніше 15 липня поточного року.
Сплата земельного податку здійснюється рівними частинами у два терміни: до 15 серпня і до 15 листопада. Тобто, сплату земельного податку можна робити два рази на рік по 50% від загальної суми податку, що підлягає до сплати в поточному році.
Земельний податок громадяни можуть сплачувати до каси виконавчого комітету сільської ради народних депутатів за місцем розташування земельної ділянки через відділення Ощадного або інших банків України.
Необхідно звернути увагу громадян на те, що за несвоєчасну сплату земельного податку податкові органи зобов'язані відповідно до законодавства нарахувати пеню за кожний день прострочення платежу.
У випадку несплати земельного податку він стягується в судовому порядку, але не більше ніж за два попередні роки. Якщо ж плата за землю нарахована неправильно і частина її підлягає поверненню, то платнику повертаються неправильно нараховані суми, але не більше ніж за два попередні роки, або вони зараховуються, за його згодою, на сплату податку в рахунок зобов'язань наступного року.
Крім того, Земельним кодексом України передбачено, що за систематичну несплату земельного податку власник або землекористувач може бути позбавлений права власності або користування земельною ділянкою.
У такому разі фінансові органи письмово попереджують власників або землекористувачів про необхідність сплати податку в місячний термін, а якщо сплата громадянами не проводиться, місцеві ради народних депутатів на основі отриманих матеріалів із фінансових органів звертаються з позовом у суд про припинення права власності на землю.
Незважаючи на те, що користування і володіння землею в Україні здійснюється на платній основі, для окремих категорій громадян державою передбачене звільнення від сплати земельного податку.
Частка громадян, що користувалися пільгами, показана на рис. 2.
Рис. 2. Співвідношення чисельності громадян, які сплачували та не сплачували земельний податок у 1999 році
До категорій громадян, звільнених законодавством від сплати земельного податку, відносяться:
- інваліди 1-ої і 2-ої груп;
- громадяни, які виховують трьох і більше дітей;
- громадяни, члени сімей яких проходять строкову військову службу;
- пенсіонери;
- громадяни, яким у встановленому порядку видане посвідчення про те, що вони постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- громадяни, що користуються пільгами відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту", а саме: учасники бойових дій і особи, прирівняні до них, інваліди війни, учасники війни, інші особи, на яких поширюється дія вищевказаного Закону, особи, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
Звільнення від земельного податку для пільгових категорій громадян передбачено не за всю площу земельних ділянок, а тільки в межах норм, встановлених Земельним кодексом України.

 
 

Цікаве

Загрузка...