WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Особливості податкової системи Франції - Реферат

Особливості податкової системи Франції - Реферат


1. плата по праці при роботі з наймання.
2. Земельні доходи (від здачі в оренду землі і будинків).
3. Доходи від оборотного капіталу (дивіденди і відсотки).
4. Доходи від перепродажу (*будинків; *цінних паперів).
5. Доходи від промислової і торгової діяльності підприємств, що не є АТ.
6. Некомерційні доходи (доходи облич вільних професій).
7. Сільськогосподарські доходи. Для кожної з 7 категорій своя методика розрахунку. Загальним правилом відрахувань для визначення чистого доходу є те, що віднімаються усі виробничі витрати, що забезпечили доходи. Віднімаються витрати на зміст старих батьків і на добродійність. Для розрахунку податку чистий доход родини розподіляється на частині. Потім визначається сума податку по відповідним ставках на кожну частину. Загальний розмір податку визначається додаванням сум податку по кожній частині. Така схема дозволяє зм'якшити податковий тягар і створити пільги багатодітним родинам. Після розрахунку величини він може бути скорочений на 25% сума витрат, зв'язаних зі змістом дітей у дошкільних установах, наданню допомоги старим, сплатою відсотків за кредит, страхуванням життя, покупкою акцій.
I. Оплата по праці.
З загальної суми віднімаються:
1. внески на соцстрах;
2. витрати на професійне навчання;
3. професійні витрати (проїзд до роботи, обід, і т.п.).
Ліміт - 10% від заробітної плати, хоча можливо і його перевищення при наявності реальних чеків і рахунків. Потім оподатковувана з/п зменшується на 20% - знижка за змушену чесність, тому що наймані робітники не мають можливості укриття доходів, на відміну від торговців і дрібних підприємців. Ці знижки не застосовуються при з/п більше, ніж 500 000 франків у рік.
II. Земельні доходи.
З загального доходу виключаються:
1. 15% при оренді будинків і 10% при оренді землі;
2. витрати, зв'язані зі змістом будинків;
3. суми податку на будинки і землі.
III. Доходи від оборотного капіталу.
Зменшуються на:
1. витрати по оплаті послуг банку, якщо він веде справи по акціях;
2. 16 000 франків - для стимулювання дрібних власників акцій.
Не обкладається сума доходів від відсоток по вкладах на ощадкнижку до 60 000 франків.
IV. Доходи від перепродажу. Поділяються на доходи від перепродажу (1) будинків і від перепродажу (2) акцій і зменшуються: (1) на інфляцію, 5% знижку в рік для захисту від спекуляції, через 20 років знижка досягає 100%. Якщо продається власний чи будинок квартира, у якій власник проживав, то доход не обкладається. Доходи від продажу нерухомого майна враховуються тільки, якщо сума продажів більш 290 000 франків. (2) доходи і втрати по акціях сальдуються. Чисті втрати можуть бути віднесені на майбутній доход, але не більш, ніж на 5 років. Доходи від перепродажу цінних паперів можуть обкладатися, на вибір платника, постачання 16% і не включатися в загальний розрахунок.
V. Доходи від промислової діяльності не АТ. З виторгу виключають витрати на виробництво і продаж. Далі здійснюють розрахунок у залежності від величини обороту: а) якщо оборот менше 500 000 франків у рік, комерсанти передають зведення, і податкова служба сама вираховує суму податку. У цьому випадку ведення бухобліку необов'язково; б) якщо оборот більш 500 000 франків, підприємці самі ведуть розрахунки. Індивідуальні комерційні підприємства можуть одержувати 20% знижку, якщо вони є членами управлінського центра, що затверджується державою і є гарантом відсутності махінацій.
VI. Некомерційні доходи. Тут правила обкладання аналогічні правилам для обкладання оплати по праці. Витрати перевіряються. Гонорари менш 175 000 франків мають пільги. 20% знижка надається вступившим в управлінський центр.
VII. Сільськогосподарські доходи. Існує три способи їхнього обкладання:
1. якщо доход менш 500 000 франків на один платника, то надаються колективні пільги. У даному випадку податкова служба сама вважає чистий доход з одного га по регіоні;
2. доходи від 500 000 - 750 000 франків. Оподатковуваний доход визначає платник як різницю між виторгом і витратами;
3. якщо доходи вище 750 000 франків, то тут застосовуються правила обкладання доходів не АТ. Сума доходів кожної із семи категорій представляє чистий доход. Для розрахунку податку чистий доход родини розподіляється на частині в такий спосіб: холостяк -1 частина, чоловіки - 2 частини, одна дитина - 0,5 частини додатково, дві дитини - 1 частина додатково, три дитини - 2 частини додатково.
Потім визначається податок по відповідним ставках на кожну частину. Загальний розмір податку виходить при додаванні сум податку. Французький прибутковий податок являє собою зовсім відмінне від російського податку явище. Значні розходження порозуміваються його сутністю, що полягає не в залученні коштів у бюджет у максимальному обсязі, а в першу чергу в проведенні визначеної соціальної політики. І з цього погляду він являє собою досить ефективний інструмент. Якщо говорити про його прямий внесок у бюджет, він нижче, ніж у Росії й в інших країнах. Це порозумівається його структурою, що враховує майже індивідуальні особливості платника. Але його непрямий внесок у збільшення добробуту країни, можливо, вище. Говорячи про гармонізацію податкової системи, потрібно відзначити, що настільки специфічний податок буде дуже важко перетворити. У даному випадку він настільки зв'язаний із французьким суспільством, політикою і людьми, що тут необхідний ретельно зважений підхід до можливих спроб уніфікації.
Податок на акціонерні товариства.
Частка податку на прибуток АТ у суспільстві сумі податкових надходжень складає 10% і має тенденцію до зниження. Це зв'язано з постійним зниженням ставки. Даний податок застосовується тільки до АТ. Доход юридичних осіб, що не є АТ, обкладається за правилами оподатковування фізичних осіб. АТобкладаються не залежно від виду відповідальності. Об'єктом обкладання виступає чистий доход по усіх видах діяльності. Оподатковуваний прибуток визначається за даними бухобліку шляхом відрахування з виторгу від продажу поточних витрат. Ставка складає 39% до суми оподатковуваного доходу і 42%, якщо цей доход йде на виплату дивідендів, а не на розвиток. Сплата здійснюється п'ять разів у рік: чотири рази - авансові платежі за спеціальною формою, виходячи з даних минулого року, п'ятий - за фактичними результатами за рік на основі декларації. В Франції існує податок на АТ, що мають самостійні філії. Він обумовлений правилом повної відповідальності філії фірми за кінцевий результат. Відповідно до цього правила доход кожної філії фірми обкладається окремо незалежно від результатів у цілому по фірмі. З 1988 р. фірми одержали право платити податок із сальдо доходів і втрат по своїх філіях. Це право діє для фірм, що володіють не менш 95% акцій філії. Для знову утворених АТ існують визначені пільги. Доходи таких АТ пільгуються протягом п'яти років. У залежності від часу існування знижки змінюються: для АТ віком 2 роки знижка 100%, 3 роки - 75%, 4 роки - 50%, 5 років - 25%, 6 і більш років - 0%. Збиткові підприємства, АТ і не АТ, платять податок виходячи з обсягу товарообігу: податок у 4 тисячі франків при обороті менш 1 млн. франків, 6 тис. франків при обороті від 1 до 2 млн. франків, 8500 франків при обороті від 2 до 5 млн. франків, 11500 франків при обороті 5-10 млн. франків, 17000 франків при обороті вище 10 млн. франків.
Інші особливості французького оподатковування.
Податковий авуар. Являє собою компенсацію подвійного оподатковування власників акцій, що обкладаються прибутковим податком як фізичні особи з доходів від дивідендів і також обкладається податком доход АТ. Розмір податкового авуара дорівнює половині вартості дивідендів, що розподіляються. Стимулювання росту вкладень у науку. Передбачаються податкові кредити в розмірі 50% від щорічного приросту вкладень на НІОКР. При зниженні вкладень податок зростає на 50% від суми зменшення. Недолік: ризик утрати доходів при зменшенні інвестицій у НІОКР по об'єктивних причинах. З 1988 р. відбулися позитивні зміни: базою відліку приросту вкладень служить не

 
 

Цікаве

Загрузка...