WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Аналіз стану соціального страхування В Україні в сучасних умовах - Курсова робота

Аналіз стану соціального страхування В Україні в сучасних умовах - Курсова робота

Види соціальних послуг:

�� професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації та профорієнтація;

�� пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних та фінансування організації оплачуваних громадських робіт для безробітних;

�� інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням.

Впровадження загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття розширило активну політику на ринку праці. Програми активних заходів реалізовувались в значних обсягах та за різними напрямами, що сприяло закріпленню позитивних тенденцій на ринку праці, зокрема збільшенню зайнятості та зменшенню безробіття. Серед цих програм особливого поширення набули інформаційні та профорієнтаційні послуги, створення банку вакансій та пошук підходящої роботи в автоматизованому режимі.

У 2004 році відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" послугами державної служби зайнятості скористалося 2,9 млн. незайнятих громадян.

Чисельність незайнятих громадян, охоплених активними заходами сприяння зайнятості населення в 2004 році зросла у порівнянні з 2003 роком на 10,6% та становила 1582,8 тисячі осіб: 984,2 тис. осіб було працевлаштовано, 184,4 тис. безробітних проходили профнавчання, 414,2 тис. осіб – брали участь у громадських роботах. Найвищий рівень охоплення такими заходами незайнятих громадян був у Вінницькій (67,9%), Сумській (70,2%) областях та у м. Києві (89,5%)

На вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано 984,2 тис. осіб, що на 12,2 відсотка більше ніж у 2003 році та на 86,7 тис. більше, ніж передбачалось основними параметрами бюджетної програми. Рівень працевлаштування збільшився з 30,9 відсотків у 2003 році до 33,9 відсотків у 2004 році.(Додаток 17)

Шляхом надання дотацій роботодавцям із коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, було працевлаштовано 42,9 тис. осіб, що на 16,3 відсотка більше, ніж у 2003 році.

За підтримки служби зайнятості у 2004 році організували власну справу як суб'єкти підприємницької діяльності 52,7 тис. безробітних, які отримали одноразово допомогу по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю (у 2003 році – 48,5 тис. осіб). Основними напрямами організації підприємницької діяльності таких безробітних були сільське господарство (фермерство, птахівництво, тепличне господарство), торгівля, пошиття одягу, автосервіс, транспортні послуги.

Професійне навчання проходили 184,4 тис. безробітних, що на 5,1 відсотка більше ніж у 2003 році.

Із загальної чисельності безробітних, які проходили профнавчання, особи, які мали робочі професії, становили 37,1 відсотка, службовці – 33,7 відсотка, особи, які займали робочі місця, що не потребують спеціальної підготовки – 12,1 відсотка, особи які не мали професії -17,1 відсотка, молодь у віці до 18 років – 6,1 відсотка. Професійна підготовка та перепідготовка безробітних проводилася за 451 професією та спеціальністю. У 2004 році підвищили кваліфікацію 56,3 тис. безробітних, що на чверть більше ніж у попередньому році.

Протягом 2004 року 897,2 тис. особам були надані консультаційні послуги, 2,2 млн. незайнятих громадян надані профорієнтаційні послуги. Відбулося подальше збільшення професійного інформування безробітних та їх залучення до участі в семінарах із техніки самостійного пошуку роботи, орієнтації на підприємництво тощо. В 2004 році 1,4 млн. безробітних взяли участь у таких семінарах.

В громадських роботах взяли участь 414,2 тис. незайнятих громадян, що на 9,4 відсотка більше ніж у 2003 році. Переважно такі роботи організовувались у сільському господарстві, промисловості, житлово-комунальному господарстві, торгівлі та громадському харчуванні, будівництві тощо. Майже у всіх регіонах розширено види громадських робіт у соціальній сфері.

Станом на 1 січня 2005 року потреба підприємств, установ та організацій у працівниках становила 166,5 тис. осіб, що на 20 відсотків більше, ніж на відповідну дату попереднього року, це дозволило скоротити дисбаланс між пропозицією робочої сили та попитом на неї з 7 осіб на 1 січня 2004 року до 6 осіб станом на 1 січня 2005 року.

Кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, спрямовуються на фінансування:

1) допомоги по тимчасовій непрацездатності(включаючи догляд за хворою дитиною);

2) допомоги по вагітності та пологах;

3) допомоги при народженні дитини;

4) допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

5) допомоги на поховання(крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві);

6) забезпечення оздоровчих заходів(оплата путівок на санаторно-курортне лікування застрахованим особам та членам їх сімей, до дитячих оздоровчих закладів, часткове утримання санаторіїв-профілакторіїв, надання соціальних послуг у позашкільній роботі з дітьми).

Законом забезпечені рівні умови надання застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, при народженні дитини, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та на поховання незалежно від виду діяльності, форми власності та господарювання. Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованій особі за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з шостого дня непрацездатності.

Перші п'ять днів тимчасової непрацездатності оплачуються за рахунок коштів роботодавця, що сприяло посиленню контролю за виданням листків непрацездатності.

Допомога по тимчасовій непрацездатності у разі настання інших страхових випадків (необхідності догляду за хворою дитиною віком до 14 років, хворим членом сім'ї, догляду за дитиною віком до 3-х років або дитиною-інвалідом до 16 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за цією дитиною, тощо) виплачується застрахованій особі з першого дня за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованим особам в залежності від розміру заробітної плати (доходу) і страхового стажу.

За підсумками діяльності Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за 2003 рік заборгованість по виплатах за рахунок коштів соціального страхування станом на 01.01.2004 року складала 63,81 млн. грн., а станом на 01.01.2005 р. - 9,51 млн. грн., тобто скоротилась на 54,3 млн. грн. або на 85,1 відсотка. Існування заборгованості із виплат за соціальним страхування пов'язано із заборгованістю з виплати заробітної плати, оскільки виплата матеріального забезпечення застрахованим особам здійснюється за місцем роботи у рахунок страхових внесків. (Додаток 4)

З прийняттям у листопаді 2004 року Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" врегульовано питання виплати матеріального забезпечення застрахованим особам, що працюють на підприємствах, які, через відсутність коштів на своїх банківських рахунках або через їх арешт, мають заборгованість із виплати матеріального забезпечення більше ніж за один календарний місяць.

Впровадження загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням дозволило, в основному, забезпечити виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності. Крім того, сприяло тому, що:

− підвищились розміри допомоги при народженні дитини, догляду за нею до досягнення трирічного віку та на поховання;

− за підсумками оздоровчої компанії 2004 року:

• виділено 267 тис. путівок застрахованим особам та членам їхніх сімей на санаторно-курортне лікування та оздоровлення на загальну суму 489,7 млн. грн.;

• витрати на часткове фінансування оздоровлення дітей в дитячих оздоровчих закладах за рахунок коштів Фонду склали 98,6 млн. грн., що майже на 4,2 млн. грн. або на 4,4% більше ніж у 2003 році, оздоровлено 387873 дітей, що на 5,2% менше ніж у 2003 році.

Така ситуація пов'язана із зростанням вартості путівок. Частково профінансовано санаторії-профілакторії підприємств, установ, організацій на суму 69,3 млн. грн. За рахунок коштів Фонду профінансовано дитячо-юнацькі спортивні школи на суму 67,0 млн. грн.

Кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, згідно статті 21 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на

виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" спрямовуються на:

1) відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті, особам, які перебували на його утриманні, а саме на виплату:

− допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

− одноразової допомоги в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

− щомісячної грошової суми в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;

− пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;


 
 

Цікаве

Загрузка...