WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Петерим Сорокін як представник інтегрального напряму сучасної соціології - Реферат

Петерим Сорокін як представник інтегрального напряму сучасної соціології - Реферат

ТЕМА: ПЕТЕРИМ СОРОКІН ЯК ПРЕДСТАВНИК
ІНТЕГРАЛЬНОГО НАПРЯМУ СУЧАСНОЇ СОЦІОЛОГІЇ
План
1. Вступ
2. П.Сорокін автор теорій - соціальної стратифікації, соціальної мобільності.
3. Основні праці Сорокіна.
4. Основні принципи соціології.
5. Поділ Сорокіним соціології на теоретичну і практичну.
6. Висновок.
1. Петерим Сорокін (1889-1868) народився і одержав освіту в Росії. Був висланий із країни 1922 р. і в кінцевому результаті оселився в США.
В 1930 р. став першим професором соціології в Тарвардіському університеті.
2. Петерим Сорокін представник інтегрального напрямку сучасної соціології, автор теорії соціальної стратифікації і мобільності.
Значний внесок зробив у розробку проблем предмету і структури соціології, механізму і шляхів соціокультурної динаміки, конвергенції соціальних систем і т.д. Об'єднав в єдине ціле всі аспекти соціального вивчення суспільного життя, створив ту інтегральну соціологію, яка синтезувала все найкраще, що було досліджене до того часу в соціології.
3. Основні праці Сорокіна: "Соціальна мобільність" (1927 р.), "Система соціології" (1920 р.)., "Соціологія і культурна динаміка" (1937-1941 рр.), "Соціотеорії" (1928 р.), "Соціологічні теорії сьогодні" (1956 р.), "Основні тенденції нашого часу" (1964 р.).
4. В праці "Система соціології" Сорокін проголосив такі основні принципи соціології:
- соціологія, як наука, повинна будуватися за типом природних наук. Про жоднепротиставлення "наук про природу", "наук про культуру" не може й бути мови;
- соціологія повинна вивчати світ таким, яким він є. Будь-який нормативізм тобто суб'єктивне втручання в науку з позицій моральних та інших наук є недопустимим;
- соціологія повинна бути об'єктивною дисципліною, тобто вивчати реальні взаємодії людей які є достойні об'єктивного виміру і вивчення;
оскільки соціологія хоче бути дослідницькою і точною наукою вона повинна позбутися усякої філософії, умоглядної, недоведеною наукою будови;
- розрив з філософією означає і розрив з ідеєю монізму тобто зведення будь-якого явища до одного якого-небудь начала.
5. Петерим Сорокін ділив соціологію на теоретичну і практичну. Об'єктами вивчення його соціологічних досліджень є перш за все соціальна поведінка і діяльність людей, соціальні групи і структура суспільства в цілому, а також соціальні процеси які в ньому відбуваються. Він розробив теорію цінностей і культурну динаміку.
6. Підводячи підсумок можна говорити, що назва науки "соціологія", яку так вдало застосував О.Конт пізніше було насичено науковим теоретичним змістом завдяки працям яскравої кагорти мислителів. Саме в результаті їх зусиль соціологія перетворилась в науку, яка має свій предмет, свою теорію і можливості для емпіричних підтверджень різних аспектів цієї теорії.

 
 

Цікаве

Загрузка...