WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Організаційна форма роботи установ соціального захисту населення із забезпечення життєдіяльності людей похилого віку - Курсова робота

Організаційна форма роботи установ соціального захисту населення із забезпечення життєдіяльності людей похилого віку - Курсова робота

правового регулювання цього виду допомоги. За останній час прийнятий ряд нормативно-правових актів про умови і порядок надання адресної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. Право на адресну допомогу має сім'я, у якої рівень забезпечення нижче прожиткового мінімуму.
У 2000 році збільшені розміри державної допомоги родинам з дітьми. Допомога, передбачена Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", призначається сьогодні в підвищених розмірах - 65 грн. на місяць в розрахунку на одного члена сім'ї.
Диференційований підхід до різних груп населення й окремих непрацездатних осіб у залежності від рівня їхньої забезпеченості і можливостей держави - у цьому, власне, полягає суть цільових адресних виплат малозабезпеченим, найменш соціально захищеним громадянам.
Однак сьогодні потрібна система адресної допомоги, яку мають створити місцеві держадміністрації й органи самоврядування. Цікавий досвід адресної допомоги в Одеській області. За рішенням Одеської облради, Головне управління праці і соціального захисту обладміністрації розробило систему адресної допомоги малозабезпеченим категоріям населення області, що має три рівні: базовий (село, селище), районний (місто, район) і обласний.
На рівні конкретного села, селища працівники територіального центра або відділення проводять обстеження кожної сім'ї, кожного мешканця. Так виявляються люди, яким необхідна соціальна підтримка, визначається вид можливої допомоги і хто її може надати, (сільський голова, сільгосппідприємство, фермери,інтернатна установа, працівники служби соціальної допомоги, приватні особи тощо). Допомога ця не разова, а постійна, і якщо її не буде, малозабезпечена самотня особа може навіть вмерти в повній самітності.
На рівні міста або району ведеться облік громадян, що гостро потребують допомоги, здійснюється управління роботою територіальних центрів, контролюються витрати фінансових ресурсів, ведеться пошук позабюджетних джерел матеріальних коштів.
Обласний рівень визначає через бюджет області основні статті витрат на соціальний захист населення. Облуправління праці і соцзахисту контролює всі ланки адресної допомоги на рівні області. Воно координує, контролює, організовує усі великі заходи, пов'язані з наданням адресної допомоги малозабезпеченим громадянам.
2.7. Недержавне пенсійне забезпечення
Недержавне пенсійне забезпечення громадян здійснюється на підставі договорів працівників з роботодавцями, недержавними фондами і частками пенсійними системами.
Реформування системи соціального захисту припускає встановлення додаткової недержавної пенсії, що буде забезпечуватися в основному за рахунок добровільних страхових внесків громадян недержавними пенсійними фондами. Такі фонди можуть створюватися роботодавцями або приватними особами для рівномірного недержавного пенсійного забезпечення працівників при виході їх на пенсію.
Недержавна пенсія відрізняється від державної тим, що її розмір можна встановити за власним бажанням. Він залежить від того, скільки коштів особа виплатила у фонд у вигляді внесків. Вкладники коштів у недержавні фонди не позбавляються державних пенсій, а лише одержують до них надбавки.
Правовою підставою впровадження недержавного пенсійного забезпечення повинні стати відповідні нормативні акти, що, мабуть, найближчим часом будуть прийняті Верховною Радою України, оскільки вже прийнято за основу проект Закону України про недержавне пенсійне забезпечення відповідно до Постанови Верховної Ради України від 15.11.2001 № 2802-III.
Недержавна форма пенсійного забезпечення повинна входити в загальну систему соціального захисту населення. Не варто її виділяти із загальних джерел фінансування. Цю форму забезпечення необхідно розглядати як один з рівнів пенсійного забезпечення непрацездатних громадян, а їх має бути три рівні. Головний критерій цієї форми забезпечення - її надійність, вірність зобов'язанням, взятим перед страхувальниками або вкладниками внесків у недержавні фонди. За недержавним сектором пенсійного забезпечення повинна бути встановлена ефективна система контролю.
Держава повинна дуже уважно стежити за діяльністю цих фондів, за тим, куди вони вкладають гроші своїх клієнтів, отримані від них у вигляді внесків.
Всі існуючі форми організації соціального забезпечення непрацездатних громадян мають визначені переваги і недоліки. Але усі вони доповнюють один одного й у цілому складають розгалужену систему соціального захисту населення, яка ще розвивається.
Розділ 3. Система державних органів управління в сфері соціального захисту населення із забезпечення життєдіяльності людей похилого віку, їх організаційна форма та повноваження
Діюча в Україні система державних органів, у тому числі здійснюючих управління соціальним захистом населення, визначена Конституцією України й іншими законодавчими актами. Вона є відображенням цілей і задач, що стоять перед державою на сучасному етапі. Зміст діяльності того чи іншого органа і його функції залежать, як відомо, від характеру того об'єкта, для управління яким створений цей орган. Цим саме і відрізняються органи управління один від одного.
Об'єкт управління - найважливіша ознака розмежування різних систем державних органів, що розкриває зв'язок об'єкта і суб'єкта управління, який у юридичній літературі іноді називають керованою і керуючою системами.
Такі суб'єкти державної влади, як Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Конституційний Суд України і Верховний Суд України мають ті чи інші повноваження в сфері соціального забезпечення населення.
В системі органів, що здійснюють управління соціальним забезпеченням, виділяються, насамперед, органи законодавчої і виконавчої влади. Вони займають першорядне місце в структурі органів державної влади і відіграють ведучу роль у керівництві всією системою соціального захисту населення.
Єдиним органом законодавчої влади в країні є Верховна Рада України. Вона приймає закони про основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення, затверджує основні показники витрат, які включаються в Державний бюджет, визначає розмір (тариф) обов'язкових страхових внесків підприємств, організацій і громадян. До компетенції Верховної Ради України відносяться питання затвердження загальнодержавних програм економічного і соціального розвитку; заслуховування щорічних послань Президента України; здійснення контролю за діяльністю Кабінету Міністрів України.
Винятково законами України визначаються права і свободи громадян, гарантії реалізації цих прав і свобод, основні обов'язки громадян; основи цивільно-правової відповідальності. У сфері діяльності вищого законодавчого органа країни знаходяться питання подальшого

 
 

Цікаве

Загрузка...