WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Соціальна робота з молоддю на прикладі діяльності Галицького районного центру соціальних служб для молоді - Курсова робота

Соціальна робота з молоддю на прикладі діяльності Галицького районного центру соціальних служб для молоді - Курсова робота

хорошому здоров'ї, сімейному та суспільному житті. Відповідно вся робота "Місцевих служб" будується на переконанні про необхідність паралельного з професійним навчанням веденням здорового способу життя.
Французькі "Місцеві служби" намагаються об'єднати зусилля і ресурси всіх місцевих організацій навколо трьох основних проблем: скоротити розрив між молоддю та інститутами; між самими інститутами, які працюють з молоддю; вирішувати проблеми молоді на основі їх специфічних індивідуальних потреб та ситуацій; забезпечити необхідну багато дисциплінарну підготовку своїх клієнтів, використовуючи метод інтеграції молоді в структуру локальної політики економічного та соціального розвитку. "Місцеві служби" утворюються по ініціативі місцевих органів влади, які фінансують половину витрат на їх утримання;друга половина оплачується центральними органами влади. Ці місії виступають як асоціації соціальних партнерів у вигляді різноманітних соціальних агентств, які забезпечують реалізацію всіх суспільних проектів у інтересах молоді. [1, с.97]
"Місія" міста Ларіент створила центр по навчанню молодих людей для роботи в електротехнічній промисловості. Групи в складі 20-30 молодих людей мають змогу дістати кваліфікаційну допомогу в центрі і на виробництві. За 2,5 роки 3000 молодих людей отримали відповідну кваліфікацію.
"Місія" в м. Ла-Рошель акцентувала свою увагу на навчанні молоді сезонним видам праці, які основані на обслуговуванні літніх та зимових видів туризму.
Однією з основних цілей "локальних місій" є функція своєрідного інноваційного інструменту адаптації молодих людей в нові життєві умови, коли класичні рішення проблем вже неадекватні цим умовам.
Об'єктом діяльності місій є цільова молодіжна група 16-26 років, 60% яких мають низькі показники по освітньому рівню і виховувалися в умовах неблагополучних сімей, а також мають низький потенціал в плані власної ініціативи.
В переліку ініціативних програм "Місцеві служби" м. Ла-Рошель в наявності є соціальний проект, розрахований на надання допомоги в працевлаштуванні молодим жінкам. Для цих цілей розроблено спеціальний курс підготовки, розрахований не лише на освоєння конкретної професії, але і на певну психологічну підготовку, на подолання бар'єрів невпевненості у власних можливостях, особливо коли справа стосується роботи в традиційно "чоловічих" галузях роботи.
Спеціалісти із центру "Місцеві служби" підбирають підприємства та фірми, які найкраще відповідають роботі проекту, де є можливість створити атмосферу взаєморозуміння з боку адміністрації та персоналу фірми.
Інформаційний механізм для забезпечення адекватним сервісом клієнтів - складає серцевину всієї структури молодіжної служби, яка діє в Сполучених Штатах Америки. Особливу цінність цей механізм становить для служб працевлаштування молоді, де вкрай необхідна чітка картина інтегрованих освітніх потреб і відповідній робочій силі на ринку праці.
Довідково-інформаційний центр збирає в основному дані про:
- безробітних та стан ринку праці;
- розподілення різних категорій безробітних (молодь і дорослі), їх соціальні характеристики;
- забезпечення особливих служб працевлаштування даними відносно нових вакансій;
- ідентифікація потреб місцевого ринку в робочій силі і відповідності в даному населеному пункті системи профпідготовки відповідно до цих потреб;
- розміри і джерела фінансування програм для профпідготовки і працевлаштування молодих людей;
- ідентифікація конкретних категорій молоді, які мають малі шанси знайти роботу.
Молодіжні інформаційні агентства по працевлаштуванню забезпечують інформацією:
- підприємців відносно наявності і якості підготовки трудових ресурсів;
- школи, коледжі та інші учбові заклади відносно потреб і побажань з боку адміністрації підприємств про наявність вакансій і курсів профпідготовки потреб потрібних спеціальностей.
В США нараховується більше 2000 локальних та 5-ти федеральних програм потреб в професійній підготовці і працевлаштуванню молоді. Великою популярністю користується федеральна програма "Служба праці", яка є сіткою із 107-ми центрів з розвинутою матеріально-технічною базою для профпідготовки молоді. [2, с.97]
Центр "Служба праці" в Лос-Анджелесі здійснює ефективні програми навчання молоді, що дозволило працевлаштувати 93% випускників центру. Окрім традиційного курсу загальноосвітніх програм в цьому центрі розроблено декілька допоміжних тренувальних програм, які включають курси в області бізнесу, технічні курси, курси друкування, фото справи, ліцензовані програми для навчання потреб догляду за хворими, курси кулінарії на базі місцевих ресторанів та кафе. Всі 64 програми розраховані на 10 місяців навчання. При цьому праця молодих практикантів добре оплачується. В центрі започатковано розподіл студентів по етнічних і статевих ознаках. Розроблено нові програми обслуговування неповнолітніх батьків. Для них та вагітних дівчат створені нормальні умови проживання в центрі і розроблені курси по вивченню навиків догляду за дитиною, самозабезпеченню необхідних засобів для виживання.
В США існує достатньо могутня і розгалужена система професійної освіти і працевлаштування молоді, яка діє на так званому "комунікаційному рівні", незалежно від державної системи, яка має свою власну систему.
Як показує аналіз, в сфері працевлаштування молоді в Америці приходять до розуміння необхідності перегляду загальної концепції професійного навчання молоді. Суть нового погляду на проблему підготовки молоді до праці в умовах великої конкуренції на ринку праці представників традиційних і навіть нових професій, базується на відмові від навчання молоді рутинним професіям і переходам до навчання новим професіям, які є більш перспективними в плані працевлаштування.
Центр в м. Сіетлі забезпечує підготовку молоді в широкому спектрі традиційних спеціальностей, які не викликають у кінцевому результаті вже відомі труднощі при працевлаштуванні. Тут використовують методики, орієнтовані на концентрацію процесу навчання на чітко сформульованих завданнях для тих, хто здобуває професію.
Цікавим є досвід американських добровільних організацій, які подають допомогу молодим людям, у яких виникають специфічні труднощі при пошуках роботи та які відносяться до категорії важких підлітків. В цьому плані заслуговує уваги досвід роботи спеціалістів Рузвельтського Молодіжного проекту в Нью-Йорку, які здійснили декілька альтернативних програм допомоги в працевлаштуванні молодим людям з неблагополучних сімей, молодим людям з відхиленням у поведінці, представникам расових меншин тощо. А саме такі програми:
1. Групові гуртожитки Роза Паріс, де молоді надають можливість набути навики професії масового сервісу, налагодивши тісну співпрацю з районними біржами

 
 

Цікаве

Загрузка...