WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Соціальна робота з молоддю на прикладі діяльності Галицького районного центру соціальних служб для молоді - Курсова робота

Соціальна робота з молоддю на прикладі діяльності Галицького районного центру соціальних служб для молоді - Курсова робота

діяльності організацій та установ, які здійснюють соціальну роботу, визначається порядок державного управління і контролю.
Український державний центр соціальних служб для молоді (УДЦССМ), як основна державна ланка, що здійснює соціальну роботу з дітьми і молоддю, у 1998 році отримав на реалізацію соціальних програм кошти у сумі 117 тисяч гривень із запланованих 396 тисяч гривень, на утримання 152 тис. гривень із запланованих 257 тис. гривень. На 1999 рік було заплановано виділити 309 тис. гривень і на утримання УДЦССМ і на реалізацію соціальних програм. Разом з тим слід зазначити, щообласні, районні та міські центри соціальних служб для молоді, яких у відповідності з постановою Кабінету Міністрів України від 21.01.98 № 63 вже створено більше 480, фінансуються з місцевих бюджетів. А це означає, що в тих регіонах, районах та містах, де місцевий бюджет не виконується, в зв'язку з проблемами в сфері економіки, на реалізацію соціальних потреб виділяються незначні кошти. Це призвело до того, що центри соціальних служб для молоді в деяких районах і містах існують лише юридично, не маючи змоги працювати на повну силу і ефективно виконувати свою роботу.
З метою додаткового стимулювання соціальної роботи проект Закону передбачає створення соціальних та благодійних фондів підтримки соціальної роботи з дітьми та молоддю за рахунок благодійних внесків підприємств, установ, організацій та окремих громадян, що забезпечуватимуть реалізацію Закону без додаткового залучення бюджетних коштів. Реалізація даного законопроекту потребує лише певного перерозподілу коштів державного та місцевого бюджетів, передбачених на соціальні програми для молоді та дітей.
Питання реалізації соціальних потреб молоді через проведення соціальної роботи серед молоді розглядалися на Міжнародній науково-практичній конференції з питань соціальної роботи в Ужгороді 21-22 жовтня 1999 року.
У роботі конференції взяли участь 166 вчених та педагогів України, Бельгії, Великобританії, Росії, Румунії, Словаччини, Угорщини, Франції. Серед учасників конференції було 30 молодих науковців, аспірантів, 45 кращих студентів відділення соціальної роботи УжДУ. Учасники конференції мали можливість обговорити широке коло питань, пов'язаних з теоретичним осмисленням і практичним впровадженням в Україні соціальної роботи як науки, навчальної дисципліни і професійної діяльності, спрямованої на реалізацію основоположних прав і свобод людини.
Міжнародний характер конференції сприяв тому, що на ній широко освітлено зарубіжний досвід соціальної роботи, її правового, кадрового, організаційного, методичного і матеріально-фінансового забезпечення. При цьому наголошувалося на необхідності вдумливого, творчого підходу до його вивчення і застосування в Україні, підкреслювалася важливість врахування і опори на вітчизняний досвід, власні сили, менталітет, регіональні особливості.
1.2 Формування державної молодіжної політики в Україні з урахуванням проблем європейської і євроатлантичної інтеграції
Вважаю за доцільне у своїй роботі звернутися до аналізу зарубіжних країн, які пішли шляхом розв'язання соціальних потреб молоді через вирішення такої наболілої у наш час проблеми, як працевлаштування, проведення соціальної роботи з молоддю у плані її реабілітації в суспільстві. [23]
В Західній Європі нагромаджено значний науковий потенціал, великий практичний досвід соціальної допомоги людям, що її потребують, а зокрема, молоді, для збереження соціальної стабільності та попередження і розв'язання різноманітних конфліктів у суспільстві. Розв'язання соціальних проблем різних верств суспільства через проведення соціальної роботи, органічно ввійшло в життя багатьох цивілізованих країн.
Як вважає Хорунжий Г.Ф., доктор філософських наук: "Соціальна робота в нині розвинутих країнах найінтенсивніше розвивалася під час економічних криз і соціального напруження, паралельно зі становленням ринкових відносин". [1, с.103]
Дуже цікавим є досвід німецької організації "Вербундсистем", яка є сіткою центрів підготовки і працевлаштування, де скоординовано набір послуг, які дозволяють покращити загальну професійну підготовку і набути трудові навики молодим людям, які не змогли знайти роботу після закінчення школи.
Спеціалісти по молодіжній праці безпосередньо працюють як з молодими людьми, так і з тими, хто забезпечує їх навчання та працю. Ними використовуються три методи роботи:
1) інформування та рекомендації молоді;
2) спільне планування з соціальними програмами;
3) прямі контакти з роботодавцями.
В рамках "Вербундсистем" Рурський регіональний комітет по праці забезпечує як навчання та підготовку так і широкий набір соціальних послуг і рекомендації по життєвому благоустрою молоді.
В містечку Обенхаузі (Німеччина), починаючи з середини 70-х років, рівень молодіжного безробіття був вищий, ніж у середньому по країні. Тут в 1976 році була створена місцева "робоча група" для аналізу стану молоді на ринку праці. На початку 80-х років почали здійснюватися інтенсивні міри по підготовці і працевлаштуванні молоді. При підтримці муніципалітету був створений незалежний центр професійної підготовки молоді за участю всіх значимих соціальних інститутів міста. Щорічно біля 600 молодих людей тут здобувають кваліфікаційну та професійну освіту.
Безпосередньо структура "Вербундсистем" складається з таких базисних елементів:
- школа;
- місцевий комітет по працевлаштуванню;
- соціальна молодіжна група по консультуванню;
- система учнівства на підприємстві.
Всі зусилля зосереджені на використанні традиційних інститутів соціалізації профпідготовки, які діють під егідою федерального уряду і місцевих органів влади.
Навчання ведеться по трьох програмах:
Програма I - дає молодим людям підготовку для створення своїх власних підприємницьких структур.
Програма II - розрахована на молодих людей, які спеціалізуються у сфері екологічних та відновлювальних робіт.
Програма III - містить підготовку молодих людей в сфері організації некомерційних підприємств по наданню спеціалізованих некомерційних послуг, суспільних контактів.
Починаючи з 1982 року у Франції діє національна сітка "Місцевої служби", яка складається зі 100 локальних центрів, які знаходяться в місцях з найвищим рівнем молодіжного безробіття. "Місцеві служби" - це результат угоди між центральним урядом та місцевою владою, а на локальному (регіональному) рівні між всіма соціальними партнерами. Це центри по професійному та соціальному розвитку безробітної молоді у віці 16-28 років.
Ціль соціальної роботи "Місцевої служби" виходить з розуміння того, що успіх у професійному навчанні і підготовці молоді тісно пов'язаний з задоволенням широкого кола соціальних потреб молоді, зокрема в житті,

 
 

Цікаве

Загрузка...