WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Соціальна робота з молоддю на прикладі діяльності Галицького районного центру соціальних служб для молоді - Курсова робота

Соціальна робота з молоддю на прикладі діяльності Галицького районного центру соціальних служб для молоді - Курсова робота

основними тенденціями та напрямами. Необхідно зазначити, що ще з 60-х років спостерігалося невпинне зростання злочинності. Так ситуація тривала і на початку 90-х років у період становлення української державності. Якщо 1990 року в Україні було зареєстровано 369,8 тис. злочинів, то 1996-го уже 617,3 тис. Це стосується антигромадських проявів серед молоді та неповнолітніх. Так, рівень злочинності неповнолітніх впродовж 1986 - 1996 років зростав у середньому на 8,5% щорічно. Кількість неповнолітніх, засуджених за окремі види злочинів, з 1992 року по 1996 рік збільшились з 11,6 до 19 тисяч осіб або на 63,8%. [9]
Необхідно зазначати, що боротьба з протиправною поведінкою дітей та молоді значною мірою ускладнюється соціально-економічною нестабільністю у суспільстві, майновим його розшаруванням, недоліками в організації навчально-виховного процесу в навчальних закладах, дегуманізацією освіти, штучним відокремленням її від виховання, зниженням виховного потенціалу сім'ї, неякісне організацією праці на виробництві, негативним впливом антигромадських елементів, зростаючою дією ділків тіньової економіки, наявністю засобів і сфер нетрудового збагачення, бізнесом через нелегальні азартні ігри, сутенерством, рекетом, відсутністю нормальних умов для лікування неповнолітніх наркоманів, алкоголіків. Це, а також багато інших негативних явищ суспільного життя, не дозволили поки що скоротити асоціальні прояви у поведінці, правопорушення і злочини серед дітей та молоді. Проте все вони залишаються на досить високому рівні. Так, якщо у 1990 році було виявлено 97,3 тисячі молодих людей, які підозрювались у скоєні злочинів, то у 2002 році - 153,9 тисяч осіб.
Останні роки позначені високим сплеском тяжких та особливо важких злочинів, скоєних молодими людьми віком 16-19 років.
Тому у профілактичній роботі з протиправних дій молоді державні органи повинні приділяти особливу увагу таким видам злочинів, як-спроби зґвалтування, розбійницькі напади, грабежі, хуліганство. крадіжки, враховуючи, по-перше, тенденцію до їх зростання, а по-друге, те, що у загальній кількості виявлених осіб, підозрюваних у скоєнні злочину, молодь тут становить переважну кількість.
Окрема проблема, що викликаєзанепокоєння, - злочинність серед дівчат. З останні 10 років частка злочинів, вчинених цією категорією, зросла в тричі, причому їхні злочини визначаються особливою жорстокістю. Все більше поширюються такі негативні явища, як дитяча проституція як наслідок зростає ураження підлітків хворобами, що одержуються статевим шляхом.
Загрозливого характеру набуває розповсюдження та вживання наркотичних засобів серед молоді.
Серед зареєстрованих хворих на наркологію майже 50 тисяч осіб ніде не працюють і не навчаються, четверта частина хворих - жінки.
Отже, проблема наркоманії серед неповнолітніх у державі загострюється і має тенденцію до поширення.
Практика, свідчить, що втягнення неповнолітніх в злочинну діяльність сприяє їх залученню до алкоголю. Активізація профілактичних заходів у підлітковому середовищі сприяла зниженню кількості неповнолітніх осіб, що вчинили злочини, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння.
Однією з гострих проблем в державі стає поширення СНІДу (за 2 останніх роки кількість ВІЛ - інфікованих зросла у 4,6 рази - з 5,4 тис. до 24,8 тис. осіб). Станом на 1 січня 2003 року на обліку в органах внутрішніх справ перебувало 3,9 тис. неповнолітніх, які відносяться до групи ризику. Серед них - 2,9 тис. ін'єкційних наркоманів.
Аналіз причин та умов, за яких скоєно злочини, свідчить про недоліки у профілактичній роботі серед підлітків як з боку державних органів, так і сім'ї. Сім'я, що є природним середовищем соціалізації дитини, завжди гостро відчуває на собі матеріально-економічні, житлово-побутові зміни. З відомих причин надзвичайно велика кількість сімей перебуває в кризовому стані і неспроможна якісно виконувати свої основні функції. Все це призводить до зростання кількості неблагополучних, зруйнованих сімей, що негативно позначається на дітях. Бідна сім'я неспроможна бути захистком від суспільних катаклізмів. Поширення бідності стимулює майнові злочини та частково пояснює їх домінуючу питому вагу в структурі загальної злочинності.
Недоліками сімейного виховання обумовлено 60-80 % випадків протиправної поведінки неповнолітніх та молоді. Більше половини дітей, що вчинили злочини, виростали у проблемних сім'ях, кожний третій підліток - правопорушник має неповну сім'ю, у 4 % неповнолітніх злочинців батьки ведуть аморальний спосіб життя. На обліку в органах внутрішніх справ перебуває понад 28 тис. батьків, які негативно впливають на виховання дітей та 65 ти. осіб, які систематично вчиняють правопорушення у сфері сімей - побутових відносин.
Для Івано-Франківської області та Галицького району в плані злочинності типовими є такі ж самі показники як і для країни в цілому. В структурі злочинності переважають корисливі злочини - крадіжки особистого майна громадян та пограбування, а також крадіжки державного та громадського майна, хуліганство. В цілому по області вдалося стабілізувати злочинність серед неповнолітніх. Основною причиною скоєння злочинів та правопорушень неповнолітніми є недостатній контроль за поведінкою дітей зі сторони батьків та громадських формувань.
Аналіз соціально-демографічної структури споживачів наркотиків в області свідчить, що більше 50% наркоманів - це молоді люди віком до 30 років. Кожний п'ятий зареєстрований хворий - жінка. Більше 90% хворих на наркоманію осіб ніде не працюють і не навчаються, створюють в сім'ях скрутне матеріальне становище.
На території області зростає кількість злочинів скоєних наркоманами та особами, що знаходяться у стані наркотичного збудження.
З року в рік в області росте кількість наркозалежних осіб. Так у 2000 році на обліку перебувало 575 осіб, в 2002 році - 698, в 2003 році - 785. Реально ці цифри слід помножити щонайменше на п'ять - велика кількість наркоманів перебуває поза обліком. В Галицькому районі на обліку перебуває 71 наркоман, серед зареєстрованих хворих на наркоманію неповнолітніх немає.
Проведений аналіз негативних явищ, які виникли останнім часом в молодіжному середовищі як на загальнодержавному так і регіональному та місцевому рівні показує, що без комплексного підходу у боротьбі з цими негативними явищами в молодіжному середовищі, ефективної роботи в цьому напрямі досягти практично неможливо. Тому мають бути скоординовані зусилля всіх зацікавлених центральних, місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських організацій і, безумовно, зусилля сім'ї.
ВИСНОВКИ
Зроблений аналіз молодіжної політики у сфері соціальної роботи в Україні, в області, особливості та недоліки формування і реалізації молодіжної

 
 

Цікаве

Загрузка...