WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Соціальна робота з молоддю на прикладі діяльності Галицького районного центру соціальних служб для молоді - Курсова робота

Соціальна робота з молоддю на прикладі діяльності Галицького районного центру соціальних служб для молоді - Курсова робота


Курсова робота
Соціальна робота з молоддю на прикладі діяльності Галицького районного центру соціальних служб для молоді.
Зміст
Вступ 3
1. Проблеми формування і реалізації державної молодіжної політики в Україні на сучасному етапі
7
1.1 Основні завдання державної молодіжної політики в Україні 8
1.2 Формування державної молодіжної політики в Україні з урахуванням проблем європейської і євроатлантичної інтеграції 15
2. Правове та організаційне забезпечення державної молодіжної політики та соціальної роботи
26
2.1 Законодавча та нормативна база державної молодіжної політики у сфері соціальної роботи.
3.Аналіз соціально-економічного становища молоді на загальнодержавному та місцевому рівні.
Висновки і пропозиції
Список використаної літератури
26
34
45
47
Вступ
Серед усіх глобальних процесів, що останнім часом мали місце на планеті найпомітнішим і найвідчутнішим є зміна світоглядних орієнтацій молодих людей. Особливо гостро вона проходить у країнах, що переживають глибокі суспільні злами та зміни. За таких умов і в Україні нині формується нове покоління громадян. Тож закономірно, що від їх громадянської позиції, активності, творчості значною мірою залежить успіх розбудови України, як нової суверенної держави.
Молодь завжди уособлювала майбутнє людства. Намагаючись брати повноправну участь в житті суспільства, молоді люди намагаються чим швидше вписатися в існуючий порядок - соціалізуватися. Разом з цим, будучи основним людським ресурсом розвитку країни, молодь виконує роль основної сили, яка перетворює існуючий порядок, є провідником соціальних змін, економічного розвитку і технічного прогресу держави.
Творча уява, ідеали, могутня енергія і потенціал молоді мають важливе значення для забезпечення постійного розвитку того суспільства, в якому вона живе. Як підкреслює Балакірєва О.М. - керівник центру соціологічних досліджень УкрНДУ проблем молоді: "Проблеми з якими зіштовхуються молоді люди, а також їх уявлення і надії є одним з основних компонентів завдань і перспектив розвитку нинішнього суспільства, а також майбутніх поколінь". [18, с.34]
Те, якою в майбутньому буде наша держава, як житиме її народ, багато в чому визначається тим, якою э, а особливо стане наша молодь, як до неї ставиться суспільство.
Якщо молодь України буде витиснута на узбіччя виробничого, соціального, духовного життя, то майбутнього в нашої молодої держави немає. У молоді, як і всієї нашої країни, чимало проблем, тому сьогодні як ніколи важливо консолідувати зусилля всіх, кому не байдуже власне майбутнє і майбутнє всієї України, хто зацікавлений у послідовному вирішенні невідкладних питань суспільства.
Враховуючи щирість прагнень та максималізм, що природно притаманні молоді, стають цілком зрозумілі намагання молодого покоління не тільки знайти відповідь, а й вирішити всі гострі проблеми та негаразди у нашому суспільстві саме сьогодні, не відкладаючи на майбутнє, не перекладаючи це на плечі прийдешніх поколінь. А це можливо виключно при наявності ефективної державної молодіжної політики, тісної співпраці всіх гілок влади. Від створення відповідної правової бази до практичної реалізації і свобод молодих громадян, гарантованих Конституцією України.
В умовах соціалізації сучасної молоді не діє багато основних нормативних документів, які забезпечують її життєдіяльність. Це і незначні матеріальні та фінансові ресурси держави, які сьогодні виділяються на молодіжні програми та заходи. Спостерігаються нерівність становища молоді в соціальній, економічній і політичній сферах, погіршення умов життя, складнощі в отриманні освіти, професійної кваліфікації, забезпечення зайнятості. Молодь у своїй більшості стикається з особливими проблемами та непередбачуваністю щодо свого майбуття.
Проблеми молоді та їх соціальні потреби обумовлені не тільки економічними негараздами. Одним з дестабілізуючих факторів нинішнього стану української молоді є знецінення духовних цінностей. На сьогоднішній час є актуальною проблема падіння серед значної частини молоді цінності праці на виробництві, розумової праці, освіти, науки, знань. Націленість молоді на швидку і легку наживу- це наслідки перекручених цінностей та орієнтацій молоді у сфері праці.
Вирішення соціально-економічних проблем молоді та реалізація їх соціальних потреб в скрутних економічних умовах нашої держави є першочерговим завданням молодіжної політики на державному рівні.
Молодь України нині знаходиться на етапі зміни ідейних, моральних орієнтирів. Вона надто складно і досить повільно визначає свої позиції як у політичній, так і в інших сферах життя, і відтак, у суспільстві певною мірою порушена природна спадкоємність поколінь загалом. Далеко не всі, від кого залежить доля молодих людей в Україні, це визнають і розуміють.
За багатьох обставин молодь є і завжди буде найперспективнішою частиною суспільства. А значить, і поступальний розвиток суспільства значною мірою обумовлений ставленням до молодого покоління, розумінням його проблем, інтересів, запитів, потреб, вмінням зробити йому крок назустріч. В першу чергу, ставленням держави, як відрегульовані взаємодія, взаємостосунки держави і молоді.
Відпрацювання такої взаємодії є можливим лише тоді, коли держава має і здійснює послідовну молодіжну політику у сфері соціальноі роботи , як один із специфічних, пріоритетних напрямів у своїй діяльності. Відсутність такої політики, або ж її необ'єктивний характер, призводить до серйозних кризових явищ у молодіжному середовищі, зокрема, і у всьому суспільстві загалом.
Метою моєї роботи є аналіз соціальних , соціально-економічних проблем молоді та шляхи їх вирішення на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівні, зокрема на прикладі Галицького району Івано-Франківської області.
Об'єктом дослідження курсової роботи є соціальна робота з молоддю, а предметом дослідження - практика розробки та досвід здійснення соціальноі роботи в Україні та на місцевому рівні.
Вивчення літературних джерел показує, що науковий аналіз діяльності державних структур щодо формування та проведення соціальноі роботи на місцях знаходиться в початковому стані .Основними критеріями соціально-оріентованоі економіки повинна стати стабільність економічного росту держави, підвищення життєвого рівня населення, гарантований захист людей ,не зайнятих у сфері матеріального виробництва та послуг. В умовах роздержавлення та приватизаціі від держави відійшла велика частина власності ,чим значно зменшуються можливості державного фінансування соціальних послуг.
Враховуючи значення проблеми молодіжної політики в Україні, її недостатню дослідженість, ставимо такі завдання:
- дослідити і проаналізувати стан молодіжної політики у

 
 

Цікаве

Загрузка...