WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Соціологія і релігія. Сатанізм та інші деструктивні секти, їх характеристика - Реферат

Соціологія і релігія. Сатанізм та інші деструктивні секти, їх характеристика - Реферат

як однієї з практикуючих релігій у світі.
Церква Сатани (англ. Church of Satan) - найстарша і найбільш велика сатанинська організація, чисельність якої приблизно складає кілька тисяч чоловік по усьому світі. Точна кількість людей, що складаються в даній організації, невідомо, оскільки вона не надає зведень про свій склад і не вимагає публічного оголошення про факт свого членства. Штаб-квартира Церкви Сатани в даний момент розташовується в Нью-Йорку, а посаду верховного жреця займає магістр Пітер Гілмор.
Принципи сатанізму можна узагальнити в такий спосіб:
· потакання інстинктам замість помірності;
· повноцінне існування замість духовних мріянь;
· прагнення до пізнання замість самообману;
· віддання заслуженого навколишнім за їх заслуги замість любові до невдячного;
· помста замість підставляння щоки;
· відповідальність за свої дії і їх наслідки;
· цільний розгляд людини без заперечення її тваринної складової.
Сучасний реальний сатанізм в Україні сконцентрований в підпільних групах. Їхній культ - це суміш запозиченої з різних джерел інформації про містичні обряди, окультних текстів та відповідної атрибутики культу. Частина цих груп базує своє вчення на книгах засновника сучасного західного сатанізму Е.Ла Вея "Чорна біблія" та "Книга сатанинських ритуалів", перекладених російською мовою. Між групами сатаністів існує інформаційний зв'язок, також налагоджено обмін інформацією з західними сатаністськими сектами та російськими "колегами". В Інтернеті вільно можна знайти сайти сатаністських структур та переклади книг Е.Ла Вея. Сатанізм є деструктивною молодіжною субкультурою, чітко прив'язаною до напівкримінального середовища, через практику вживання тяжких наркотиків, сексуальних оргій та ритуальних вбивств.
Протягом 1993-1995 рр. значного поширення набули трешери, прихильники "спід хеві метал-року". Вище зазначалося, що трешери виникли як різновид металістів, однак з часом розширили свою базу за рахунок прихильників безлічі різновидів "хеві-метал". Трешери від початку свого існування контактували з різного роду напіврелігійними містичними культами, в першу чергу - з сатаністами. Трешери поділяються на кілька течій. Зокрема, виділяють музичну субкультуру "треш", яка лише опосередковано стикається з сатанізмом, та треш-сатаністів. Власне, в Україні протягом означеного періоду поширення набули представники саме другого напрямку. Трешери репрезентували те ж покоління, що і "нова хвиля" гіппі та толкієністів, однак, на відміну від них, нові трешери прийшли в субкультуру не в пошуках "визначеної конкретності", міфічного існування, а у знак протесту проти панівної культури та суспільства. А що може бути радикальнішим, ніж сатанізм? Трешери вирізняються яскраво підкресленою "сатанинською" атрибутикою, традиційними для перших металістів "хаєрами", шкірянками, ланцюгами і т. ін. Необхідно окреслити також роль сатанізму в молодіжному андеґраунді. Сам по собі сатанізм розділяється на суто релігійно-містичну течію та "гру в сатанізм". Більшість треш-сатаністських тусовок є "грою в сатанізм". Як засвідчує практика спілкування з такими групами, їхнє знання про культ обмежується поверховою поінформованістю про окультизм, містичні ритуали (запозичені з містичних фільмів по типу "Омен") і т. ін. Але існують і адепти реального сатаністського культу. Так, в Києві, Львові, Донецьку та інших містах прокотилася ціла хвиля вандалізму на кладовищах. Неодноразово органи правопорядку затримували представників сатаністських груп. Сатанізм як релігійно-містична течія зародився на території СРСР ще в 1970-х рр. у середовищі, наближеному до тогочасного андеґраунду.
Серед перших громад сатаністів можна згадати громаду "Чорний ангел", створену в 1974-1975 рр. (частина Міжнародної асоціації люциферистів кельтсько-східного обряду). В Україні сатанізм розвинувся разом з "перебудовою" та послабленням тоталітарного режиму. В цей час серед молоді стали модними різного роду псевдомістичні культи, в тому числі і сатанізм. Розквіт сатанізму збігається з поширенням руху трешерів серед "металічної" тусовки.
Висновок
Отже, чисельність релігійних конфесій, їх різноманітність відповідають розмаїттю умов, у яких вони формувалися, особливостям історичного шляху і характеру окремих народів. Це стає причиною багатьох непорозумінь, суперечок між різними церковними організаціями, а іноді й ворожнечі на релігійному грунті. Проте саме життя дає приклади того, як запобігти релігійним конфліктам і розколу церков. Це так званий екуменічний рух у хри-стиянському світі. Екуменічним був названий рух кінця ХІХ - початку XX ст. за діалог, співробітництво і зближення христианських віросповідань, повязаних з пошуками єдності у дусі, вірі та любові.
Сьогодні вплив релігії на свідомість мас у світі є істотним, і з цим феноменом не можуть не рахуватися державні і політичні діячі будь-якої країни. Більше того, за релігійною ознакою створюються і діють громадські об'єднання і партії, складовою програмою яких є релігійні ідеї або вчення. В умовах соціального і науково-технічного прогресу релігії намагаються пристосуватися до сучасності переглядаючи і уточнюючи свої політичні доктрини.
У демократичних державах, де конфесійна політика ґрунтується на Загальній декларації прав людини, а закон гарантує свободу совісті, забороняється розпалювати ворожнечу, ненависть у зв'язку з релігійними віруваннями. Законодавство України, як деяких інших держав, передбачає можливість припинення діяльності релігійних організацій у разі поєднання обрядової чи проповідницької діяльності з посяганнями на життя, здоров'я, свободу, гідність особи; систематичного порушення релігійною організацією встановленого чинним законодавством порядку проведення публічних релігійних заходів, спонукання громадян до невиконання своїх конституційних обов'язків або дій які супроводжуються грубими порушеннями громадського порядку і посяганням на права і майно державних, громадських чи релігійних організацій.
Список використаної літератури
1. Академічне релігієзнавство: Підручник. За ред. А.Колодного - К: Світ Знань, 2000. - 862 с.
2. Бондаренко В.Д., Єленський В.Є., Журавський В.С. Релігійне життя в Україні: стан, проблеми, шляхи оптимізації. - К.: Логос, 2001. - 50 с.
3. Вайг Б. Ставлення держави до сект та "нових релігій" // Національна безпека і оборона. - 2000. - № 10. - С. 73-76.
4. Голотін С.І., Кальниш Ю.Г., Колосков В.В., Петрик В.М., Штоквиш О.А.Соціально-правове регулювання діяльності релігійних організацій: Навчальний посібник. - К.: Вид-во НА СБ України, 2001. - 78 с.
5. Єленський В. Новітні рухи - зони занепокоєння // Людина і світ. - 2000. - № 9. - С. 2-10.
6. Здіорук С.І. Етноконфесійна ситуація в Україні та міжцерковні конфлікти: Препр. / НІСД. - К.: НІСД, 1993. - 59 с.
7. Парахонський Б.О., Сьомін С.В. Нетрадиційні релігійні культи як питання національної безпеки України // Стратегічна панорама. - 2000. - № 1-2. - С. 200-212.
8. Петрик В.М., Ліхтенштейн Є.В., Сьомін С.В. та ін. Новітні та нетрадиційні релігії, містичні рухи у суспільно-політичній сфері України: Монографія / За заг. ред. З.І.Тимошенко. - К.: Вид-во Європ. ун-ту, 2002. - 331 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...