WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Соціологія і релігія. Сатанізм та інші деструктивні секти, їх характеристика - Реферат

Соціологія і релігія. Сатанізм та інші деструктивні секти, їх характеристика - Реферат

пізніше судили в японському суді, на запитання про свою релігійну доктрину відповів, що він єдиний, хто врятує людство від близької неминучої загибелі. Бажаючи мати певність, що його пророцтва справдяться, він сам готував кінець світу. Щонайсильніші суспільні побоювання має породжувати те, що після нападу на токійське метро японська поліція виявила: у власності секти були фабрика зброї (карабінів) і хімічна фабрика, у якій вироблялися зарин та LSD.
Іншим прикладом деструктивного впливу сект у суспільстві є сатаністи, які спирають свою діяльність на так званій сатанинській біблії, що є протилежністю Святого Письма. Вони ображають релігійні почуття віруючих, висміюють їхні цінності, пародіюючи структури Церкви і профануючи Службу Божу. Щодо церковного вчення, проголошуваних у ньому тез і дотримуваних обрядів, сатанізм є цілковитою антитезою, антивірою, антикультом, антиорганізацією. Це сила деструктивна, небезпечна, бо акцептує зло, в програму своєї діяльності вписала насильство і жорстокість, пропагує псевдоцінності, нігілістичні ідеї та стиль життя. Сатанізм особливо небезпечний для дітей і юнацтва, бо він ніби йде назустріч їхнім психічним і фізичним потребам: свободи, емансипації, переживання захвату, таємничості, ритуальності, неконвенційності. Ідеологію сатанізму скеровано проти будь-якої релігії - теїстичної чи деїстичної. Вона є великою соціальною проблемою, оскільки виступає проти соціальної гармонії, порядку, організації, проти істини, добра, краси.
Прикладом українського деструктивного об'єднання в Україні є "Біле братство", про діяльність якого, у свій час багато говорили засоби ЗМІ, де пересічні члени секти зазнавали також психологічних маніпуляцій, вживали, не знаючи про це, їжу з психотропними препаратами, повністю віддаючись у руки засновників братства.
Для того, щоби протиставитися сектам, доконечним є усвідомлення відмінностей, представлених у цій статті, між новими релігійними рухами (групами), з одного боку, та Церквою і релігійними групами, що функціонують у її складі - з іншого. Неодмінним є також усвідомлення особою тих психологічних і соціальних наслідків, які несе для неї належність до релігійної групи, і які - до нової релігійної групи (секти).
Діяльність деструктивних неокультів завдає шкоди державі та суспільству в цілому. Окремі представники неокультів відкрито виступають проти наявних у суспільстві моральних засад, вважаючи, що тільки норми, котрі діють у цих угрупованнях, мають право на існування. У деяких випадках це призводить до провокування порушень громадського порядку та масових заворушень. Деякі представники неокультів, займаючись підпільним виробництвом різноманітної продукції, незаконною фінансовою діяльністю, завдають, таким чином, економічної шкоди державі. Негативним наслідком перебування людей у лавах деяких новітніх релігійних угрупованнях є суттєве погіршення їх психічного стану.
Таким чином, ступінь загрози національній безпеці України від протиправних проявів діяльності неокультів, що становлять небезпеку для держави, суспiльства та окремих громадян виявляється у таких напрямах:
1. Використання релігійного фактора як знаряддя втручання у внутрішні та зовнішні справи України, проникнення в органи законодавчої, виконавчої і місцевої влади та засоби масової інформації.
2. Поширення деструктивних ідеологій, що становлять загрозу духовності українського народу та суперечать загальнолюдським нормам.
3. Можлива поява окремого войовничого релігійного об'єднання, дiяльнiсть якого може призвести до загибелi людей, масових заворушень та терористичних актів.
4. Провокування та загострення конфліктів на релігійному й національному ґрунті.
5. Поширення впливу неокультiв, дiяльнiсть яких супроводжується пiдривом громадського порядку, ушкодженням здоров'я й моральностi населення. Використання спецiальних хiмiчних препаратів і апаратури, котрі надають можливості маніпулювати вольовою сферою людини. Загрози, переслiдування, а в деяких випадках i фiзичний тиск на тих, хто вирiшив залишити громаду.
6. Використання релiгiйних органiзацiй кримiнальними структурами. Можливе вiдмивання через них "брудних" грошей, отриманих злочинним шляхом, чи, навпаки, використання пожертв і, навiть, самих вiруючих для протиправної діяльності. У цьому зв'язку створює небезпеку поширення наркоманiї.
Переважна більшість неокультів є або релiгiйними об'єднаннями, що звiльняються вiд сплати податкiв з грошей, якi надходять вiд пожертвувань, або громадськими організаціями, які не сплачують податків з членських внесків. З'являється можливiсть вести "бiзнес", завдяки якому шахраї намагаються заробляти великi грошi, вводячи в оману людей. Нерідко представники релігійних та громадських організацій, зокрема неокультів, під прикриттям статутної господарської займаються незаконною комерційною діяльністю та не сплачують податків отриманих від її проведення, а також під виглядом гуманітарної допомоги ввозять комерційні товари.
3. Сатанізм, історія його виникнення, основні погляди
та особливості розвитку в Україні
Сатанізм - світогляд і офіційно практикуюча релігія, філософія якої була сформульована в 1960-і Антоном Шандором Лавеєм, автором "Сатанинської біблії" і засновником Церкви Сатани. Сатанізм як "новий тип релігії" являє собою сучасний рух, що нараховує кілька тисяч послідовників по усьому світі.
Сатана в сатанізмі сприймається як позитивний символ світогляду - символ волі, саморозвитку й егоїзму (так званого розумного егоїзму). Згідно Лавею, "Сатана - це символ, нічого більше. Сатана символізує нашу любов до все земного і заперечення блідого марного образа Ісуса на хресті".
Сучасний сатанізм як філософія і заснована на ньому релігія була сформульована у США в 1960-і роки Антоном Шандором Лавеєм, який зібрав навколо себе самих різних людей і присвятив життя творчості і вивченню особливостей людської поведінки. Джерела його лежать у 1950-х, коли Лавей заснував співтовариство, назване ним Орденом Трапезоіда, яке об'єднало людей, що досліджували окультизм і практикували сукупність магії (як психодрами) і гедоністичної егоїстичної філософії Лавея. Сам Лавей визнавав, що на формування його світогляду вплинули твори Фрідріха Ніцше, Рагнара Рудобородого, Ніколо Макіавелли, Айн Ренда, Джека Лондона, біографії таких відомих особистостей, як Василь Захарофф, граф Каліостро і Григорій Распутін.
Пізніше, нагромадивши досить матеріалу і досвіду, Антон Лавей прийшов до висновку, що для того, щоб домогтися деяких змін у світі, просто ще однієї філософії недостатньо, необхідно офіційне визнання нестандартного світогляду як релігії, названої ним сатанізмом.
У 1966 році Лавей засновує Церкву Сатани, а три роки пізніше, у 1969,публікує "Сатанинську біблію", у якій описуються основи сатанинського світогляду.
Незабаром сатанізм здобуває офіційний статус і заноситься до реєстру визнаних збройними силами США релігій (у зв'язку із запитом на сатанинського похорон морського офіцера - члена Церкви Сатани), проводяться перші сатанинські водохрещення, весілля і похорони, які викликали інтерес преси. Восени 2004 року Британські збройні сили офіційно реєструють першого сатаніста, тим самим привселюдно визнаючи статус сатанізму

 
 

Цікаве

Загрузка...