WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Вивчення основних компаній навколо України в 1999-2006 рр. - Реферат

Вивчення основних компаній навколо України в 1999-2006 рр. - Реферат

оцінка переважає серед російськогодержавного, наукового і бізнесового істеблішменту: 57% опитаних визначають його як негативний. Серед польських експертів панує інша думка - 61% респондентів позитивно оцінюють міжнародний імідж України.
Більшість західних і російських експертів вважають також несприятливою динаміку формування українського іміджу (65% західних і 83% російських експертів фіксують погіршення або відсутність істотних змін, тобто відзначається консервація негативу). Натомість, більшість (54%) польських експертів дотримуються думки, що міжнародний імідж України покращується.
4. Оцінка міжнародних контактів України та її місця у світі
Західні експерти досить критично оцінюють характер відносин України з іншими державами і міжнародними організаціями. На підтримку такого висновку можна навести наступні результати експертних опитувань.
Західні експерти досить скептично оцінюють характер двосторонніх відносин України з багатьма державами. Наприклад, відносинам України з Чехією негативні оцінки (нестабільність, декларативність, стагнація, погіршення) виставили 58% західних експертів, з Німеччиною і Росією - 57%, Великою Британією - 56%, СІЛА - 54%, Францією - 47%. Водночас, відзначено певний прогрес двосторонніх відносин України: з Польщею (48%), СІЛА і Канадою (36%), Ізраїлем (29%), Нідерландами (29% експертів).
Скептично оцінюється співробітництво України з міжнародними організаціями. Негативну оцінку відносин України з ЄС дали 65% опитаних, з СНД - 62%, МВФ - 59%, РЄ - 56%, ЄБРР - 55%, НАТО -53%. Значна частина експертів утрималися від будь-яких оцінок відносин України з Ташкентським Договором (79%), ГУУАМ (64%), ЗЄС (60%), ООН (42%) і ОБСЄ (33%).
Оцінки міжнародних контактів України на європейському напрямі, зроблені польськими і російськими експертами, відрізняються від оцінок західних експертів. І поляки, і росіяни помітили більший прогрес України на шляху інтеграції до Європи31. Можливо, це відображає дещо завищені власні очікування Польщі і водночас - ревниве ставлення РФ до будь-яких спроб України активізувати відносини із Заходом.
Усі три групи експертів відзначили послаблення східного вектору зовнішньої політики України: негативно оцінюється розвиток її відносин з Росією, Білоруссю, СНД і Ташкентським Договором.
Стримано оцінюється політика України стосовно держави, яку представляє сам експерт. Відкритою і дружньою її назвали лише 23%, ще 22% респондентів - прагматичним партнерством. Водночас, майже третина (30%) опитаних відзначає декларативність і млявість української політики, 7% - подвійні стандарти, 7% - охарактеризували її як зорієнтовану на отримання переважно вигоди для України.
З точки зору інтересу до України і формування її іміджу, показовою є оцінка висвітлення української проблематики в ЗМІ країн, які представляють опитані експерти.
Більшість (51%) із них вважають, що Україна висвітлюється переважно критично, 25% - що фактично не висвітлюється; ще 23% - що висвітлюється нейтрально. Тривожною ознакою ставлення до України в державі, яку представляє експерт, є наступний результат опитування: більшість (56%) респондентів вважають, що в їхніх країнах ставлення до українських громадян є "байдужим", лише 16% - стверджують, що наших громадян сприймають там "як рівних" і ще 4% - "як людей другого сорту". Ці оцінки заслуговують особливої уваги українських політиків і дипломатів, оскільки їх виставили представники розвинених західних держав, які мали можливість близько познайомитися і з Україною, і з українцями.
Характеристика західними експертами міжнародних контактів України підтверджує оприлюднені раніше висновки експертів УЦЕПД: з боку України мають місце завищені очікування, не завжди підкріплені конкретними діями політичні декларації, неврахування реальних можливостей і наявних ресурсів. У відносинах з іншими державами і міжнародними організаціями (наприклад, з НАТО) Україна бере на себе надто багато зобов'язань, які об'єктивно не в змозі виконати. Оцінки західними експертами позицій України на основних світових ринках є невисокими; вони відповідають нинішнім реаліям.
Так, мінімальний і слабкий вплив України на ринках кредитів та інвестицій відзначили 94% респондентів, високих технологій - 83%, енергоресурсів - 81%, транспортних послуг - 74%, інформаційних ресурсів - 73%, промислової продукції - 71%, на агропромисловому ринку - 60% опитаних. Певні успіхи України західні експерти помітили лише на ринках озброєнь, наукових кадрів, культури і спорту.
Така характеристика місця і ролі України на світових ринках по основних позиціях повністю співпадає з результатами опитувань, проведених в Росії і Польщі. Як суб'єкт світової економіки Україна оцінюється трьома групами експертів одностайно - як економічно відстала і маловпливова держава. Таким чином, опитування експертів підтвердили розрив між порівняно високим рівнем політичного діалогу і неадекватною економічною основою зовнішньої політики України.
ОЦІНКА РОЛІ І МІСЦЯ УКРАЇНИ У СВІТІ
Переважна більшість (83%) західних експертів вважають Україну маловпливовою європейською державою, що знаходиться у пошуках свого місця у світі. Водночас, до міжнародного образу України додаються і такі риси: держава, що знаходиться під російським впливом (так вважають 63% опитаних), держава "буферної зони" між Європою і Азією (55%). Як видно із діаграми на наступній сторінці, польські експерти поділять точку зору їх західних колег. Для росіян же, Україна - це, насамперед, держава, знаходиться під впливом Заходу (на цьому наголошують 80% опитаних). Попри певну розбіжність оцінок, образ України вимальовується досить чітко - це маловпливова європейська держава "буферної" зони, яка ґрунтує свою власну політику на балансі інтересів Заходу і Росії. Примітне, що 74% громадян нашої держави погоджуються з характеристикою України як маловпливової європейської держави.
Діаграма 4. Фактори, що негативно впливають
на міжнародний імідж України
Список використаної літератури
1. Міжнародний імідж України: вакансія імідж-мейкера відкрита // Вісник "Західний вектор". - №5.
2. Рейтинг открытости экономики The Heritage Foundation. - Внешняя торговля, 2005. - №1. - С.45.
3. A National Security Strategy of Engagement and Enlargement. Wash., 1994.
4. Erste Bank Research. - The Central European Economic Review, December 2005, p.28-29. Британський тижневик The Economist також не прогнозує в 2006 p. зростання ВВП України.
5. Global Competitiveness Report 1999. - World Economic Forum, 13 July 2005
6. Journal of Commerce. - 19 July 1999.
7. New York Times. - №39. - 2005.
8. The Washington Post, 13 May 2006; Ukraine: The Real Economy and Its Sectors. - The World Bank, Quarterly Abstract, Vol. II, No.1, February 1996.
9. UNDP. Human Development Report. - New York, Oxford, 1998, p.140-141; 1999, p.135.
Додаток 1. Найхарактерніші риси України
Додаток 2. Найтиповіші асоціації з Україною

 
 

Цікаве

Загрузка...