WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Вивчення основних компаній навколо України в 1999-2006 рр. - Реферат

Вивчення основних компаній навколо України в 1999-2006 рр. - Реферат

корумпованимидержавними службовцями. New York Times, узагальнюючи цей досвід, констатує, що корупція в Україні набула характеру ендемічної хвороби. Великого резонансу набула справа П.Лазаренка. Звинувачення високопоставленого українського урядовця у відмиванні грошей і розкраданні державних коштів зашкодили іміджу України. Підкреслюється той факт, що за особняк для П. Лазаренка в Каліфорнії (41 кімната, вартість $6,75 млн.) було за-плачено готівкою. Відзначалося, що викрадені ним суми перевершують уявлення навіть західного обивателя про доходи державного службовця. "Йдеться про мільярди доларів чи ні, але цей випадок доводить, що в Україні можливо все", - підсумовує New York Times .
Україна є боржником Росії, вона не спроможна розрахуватися за енергоресурси і самочинно відбирає російський газ. Публікації під такими заголовками з'являються не лише у російських ЗМІ. Не залишився непоміченим шквал критики на адресу України в турецькій пресі. Масові відключення електроенергії і зупинку роботи підприємств тут пояснювали саме не-санкціонованим відбором Україною газу, що спрямовувався до Туреччини із Росії.
Окремі теми, висвітлення яких могло б покращити імідж України, свідомо замовчуються або подаються іноземними ЗМІ у негативному ракурсі. Зокрема, це стосується потенціалу ВПК України (і пов'язаної з ним конкуренції на ринках озброєнь). Україна вже неодноразово була об'єктом інформаційних диверсій, як правило, напередодні укладання контрактів на поставку зброї або надання військово-технічних послуг. До брудних інформаційних нападів можна віднести звинувачення України в постачанні зброї у так звані гарячі точки: танків і літаків для афганських талібів; танків для Уганди; вертольотів для Сьєрра-Леоне; танків та бойових літаків для повстанського руху УНІТА. З цього приводу кожного разу утворювалися міжвідомчі (інколи міжнародні) комісії, однак жодного доказу опублікованих фальшивок отримано не було. Серед інших об'єктів інформаційного нападу - український танк Т-84 і спільний проект AN-7X. За виключенням польських видань, у ЗМІ практично не висвітлюються переваги українського проекту транспортування каспійської нафти до Європи по маршру-ту Одеса-Броди. Епізодичні матеріали з цього приводу в російських ЗМІ мали негативну спрямованість.
Наведені оцінки тональності й активності висвітлення України у закордонних ЗМІ загалом корелюються з оцінками іноземних експертів. Проведене УЦЕПД опитування свідчить, що присутність України в західних ЗМІ сьогодні є дійсно низькою (25% експертів визнали, що українська проблематика майже не висвітлюється). Ситуація в Росії і в Польщі відрізняється на краще - майже 100% опитаних відзначили присутність матеріалів про Україну в ЗМІ своїх держав.
Українська проблематика подається російськими і західними мас-медіа критично (так вважають 40% і 52% опитаних відповідно) і загалом позитивно - польськими ЗМІ (57%).
Аналіз матеріалів закордонних мас-медіа дозволяє зробити певні висновки. По-перше, уявлення про Україну в світі є досить поверховими і фрагментарними; загалом, повідомлення ЗМІ негативно впливають на міжнародний імідж України. По-друге, більшість критичних матеріалів віддзеркалює болючі проблеми України і цілком відповідає дійсності. Незначна частина повідомлень негативного характеру зумовлена суб'єктивними чинниками (усталені стереотипи сприйняття України, власна позиція автора, орієнтація на інтерес масового читача). По-третє, негативні матеріали закордонних мас-медіа нерідко ґрунтуються на фактах і оцінках, запозичених у ЗМІ України. Нарешті, негативні оцінки закордонних ЗМІ активно використовуються у боротьбі політичних сил всередині України (не виключено, що окремі публікації ініціюють саме українські політики або групи впливу). Інформаційні кампанії, що проводяться через західні і російські ЗМІ, не завжди сприяють політичній стабільності в Україні.
2. Оцінка України провідними міжнародними організаціями
Україна посідає далеко не останні місця в рейтингах міжнародних організацій. Однак, навіть позиції у середній частині світового списку, на нашу думку, не можна вважати прийнятними для України. Це не відповідає ні її потенціалу, ні тим високим позиціям, які наша держава утримувала ще 10-15 років тому. Активна участь у роботі міжнародних організацій сприяє підвищен-ню авторитету України на міжнародній арені. Водночас, невиконання (виконання не в повному обсязі, несвоєчасне виконання) взятих на себе зобов'язань підриває довіру партнерів до України. У цьому розділі увагу зосереджено на чинниках, що негативно впливають на міжнародний імідж України.
ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ
Рейтинги ООН базуються на оцінках індексу людського розвитку. Серед інших держав світу (а їх майже 200), Україна раніше посідала більш-менш пристойні позиції. Однак, як свідчить діаграма , стійка тенденція зниження рівня життя впевнено наближає Україну до групи світових аутсайдерів.
Діаграма 1. Місце України у світі за індексом людського розвитку
ОРГАНІЗАЦІЯ З БЕЗПЕКИ ТА СПІВРОБІТНИЦТВА В ЄВРОПІ
Україна бере активну участь у роботі ОБСЄ. Однак, не можна не помічати і певних ознак, що негативно впливають на імідж нашої держави. Так, експерти ОБСЄ вже неодноразово наголошували на невиконанні Україною міжнародних зобов'язань. Саме з таких позицій виступила спеціальна місія ОБСЄ, оцінюючи хід президентської виборчої кампанії в Україні. Непривабливий міжнародний імідж України створюють експертизи ОБСЄ ефективності її карного законодавства. За даними експертів, кількість в'язнів в Україні втричі перевищує загальноєвропейські показники. Україна також входить до списку 10-ти країн світу, що утримують у в'язницях найвищий відсоток громадян.
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ
На наш погляд, у відносинах України з ЄС поки що переважають декларації, причому з обох сторін, їх треба якнайшвидше переводити у площину копіткої і тривалої практичної роботи. Європейський Союз не включив Україну до "другої хвилі" претендентів на вступ до цієї організації. На жаль, у Спільній стратегії ЄС щодо України не вказано навіть терміну початку переговорів щодо утворення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС. Натомість, зроблено посилання лише на "вивчення обставин", які могли б дозволити "заснувати в майбутньому зону вільної торгівлі". Таким чином ЄС підкреслив значну відстань, яка відділяє Україну від досягнення нею цілей, визначених Угодою про партнерство і співробітництво між ЄС і Україною.
ПАРЛАМЕНТСЬКА АСАМБЛЕЯ РАДИ ЄВРОПИ
У цій організації Україна має стійкий імідж держави, що не виконує взяті на себе зобов'язання. Оцінки експертів і моніторингові дослідження ПАРЄ підкреслюють невідповідність законодавства України європейським нормам. Мова йде про зобов'язання України ввести в дію нові кримінальний, кримінально-процесуальний, цивільний і цивільно-процесуальний кодекси, а також закони про правову і судову реформи, правову політику в сфері захисту прав людини. На сьогодні більша частина цих умов

 
 

Цікаве

Загрузка...