WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Вивчення основних компаній навколо України в 1999-2006 рр. - Реферат

Вивчення основних компаній навколо України в 1999-2006 рр. - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Вивчення основних компаній навколо України в 1999-2006 рр.
1. Українська проблематика в іноземних мас-медіа
Україна не дуже часто привертає увагу впливових іноземних ЗМІ. На наш погляд, це - нормальне явище, з огляду на роль і місце України у світі, її обмежений вплив на глобальні світові процеси. Той факт, що українська проблематика рідко виходить на перші сторінки відомих газет, є не лише свідченням незначного інтересу до нашої держави. Це також підтвердження певної стабільності українського суспільства, його поступального розвитку.
Періодичність і тональність висвітлення України, оцінки і висновки - все це значною мірою віддзеркалює інтереси сторін.
Проведений УЦЕПД аналіз понад 1200 матеріалів закордонних ЗМІ підводить до невтішного висновку: сьогодні уявлення про Україну в світі є досить поверховим, фрагментарним і, на жаль, переважно негативним. Потенціал нашої держави, багатство її землі, історії, культури і народу поки що залишаються для світової спільноти terra incognita.
Лише окремі американські, канадські й західноєвропейські видання приділяють увагу Україні на більш-менш регулярній основі, причому більшість матеріалів має критичну спрямованість. Зрозуміло, що увагу західної аудиторії важко привернути до зменшення на 0,5% темпів падіння ВВП України або до зростання середньомісячної зарплати українців на $ 1 (вартість газети на Заході). Тому переважають сенсаційні повідомлення - про корупцію, злочинність, економічні катаклізми тощо. Авторитетні видання (Wall Street Journal, Economist, Central European Economic Review) публікують рейтинги та результати опитувань, у яких відводиться певне місце й Україні. У спеціалізованих наукових, культурних і спортивних виданнях час від часу з'являються інформаційні повідомлення про досягнення представників України. Зі шпальт західних газет не сходить Чорнобильська тема. Сьогодні головна увага приділяється не екологічним проблемам (як це було раніше), а терміну остаточного закриття станції.
Українська проблематика в ЗМІ країн Центральної і Східної Європи висвітлюється більш активно. Це зумовлюється схожістю закордонних ЗМІ про Україну має суто інформаційний характер: висвітлюються офіційні візити, участь у спільних заходах, подаються дії держави і членів офіційних делегацій.
Однак, говорити про формування тут позитивного іміджу України також важко. Повідомлення про українську мафію і нелегальних мігрантів зі Сходу публікуються частіше, ніж репортажі про культуру, наукові досягнення або паростки економічного зростання в Україні. Водночас, ЗМІ Угорщини, Чехії і Польщі підкреслюють вплив України на події в регіоні. Констатується зацікавленість у стабільній демократичній Україні, підтримка її прагнення до інтеграції у європейські структури. З'являються матеріали щодо активізації спів-робітництва України з НАТО і проблем реформування ЗС України. Віддається належне миротворчій діяльності України, зокрема, її участі в операціях IFOR і SFOR.
Засоби масової інформації Німеччини і Франції забезпечують певне інформаційне супроводження проекту AN-7X. Відзначається, що незважаючи на труднощі, пов'язані з виробництвом цього літака, він залишається серйозним конкурентом американського C-130J (впровадження спільного з Україною проек-ту заощадило б чимало коштів європейських платників податків). Публікації стосовно цього проекту виходили в американських і британських газетах, однак їх спрямованість була дещо іншою.
Найбільш активно українські події висвітлюються російськими ЗМІ. Понад 20 провідних друкованих та електронних видань РФ систематично приділяють увагу українській проблематиці. Переважна більшість матеріалів має критичну спрямованість і відображає суперечливий характер українсько-російських відносин, які останнім часом ускладнились. Переважно в негативному плані подається активізація співробітництва України з НАТО, проблеми Криму, Чорноморського флоту і Севастополя, контакти України в рамках ГУУАМ, заборгованість за енергоносії, становище російськомовного населення в Україні. Україна сприймається як держава, залежна від Росії, але така, що визнати цей факт не хоче. Зовнішня політика України нерідко описується за спрощеною схемою: як боржник за енергоносії, Україна залежна від Росії, як боржник МВФ і НАТО - залежна від політики США; об'єднання ГУУАМ характеризується як пронатовський блок, а тому - ворожий Росії.
У матеріалах західних ЗМІ наголошується на важливості України як елемента європейської системи безпеки (з її майже 50-мільйонним населенням, величезною - як для Європи - територією, вигідним геополітичним положенням). Іноземні оглядачі старшого віку ще не забули, що Україна - це єдина держава світу, яка за відомих обставин добровільно позбулася третього за розміром ядерного потенціалу.
Рідко, але таки привертає певну увагу ЗМІ значний (більшою мірою, нереалізований) потенціал української науки. Можна знайти окремі повідомлення про новітні технології України і розробки українських вчених.
У західних ЗМІ називаються причини, що стримують перетворення України у впливову європейську державу. Серед них - затримка з проведенням радикальних економічних реформ, непослідовність у розбудові демократичного громадянського суспільства, поширення корупції тощо .
Економічні реформи в Україні гальмуються. Попри численні заяви керівництва України, вони йдуть надто повільно, помітних здобутків не видно. Все менше українців вірять, що реформи принесуть полегшення . Маючи родючу землю, природні ресурси і висококваліфіковану робочу силу, Україна залишається єдиною з колишніх радянських республік, яка за всі роки незалежності так і не змогла досягти економічного зростання. Протягом 1990-1997 років її економіка скорочувалась приблизно на 12% щорічно - це один із найгірших показників у світі на той період . Віддаючи належне реформаторським поглядам нового українського президента, західні ЗМІ стримано оцінюють практичні дії Уряду В. Ющенка. Стверджується, що задеклароване скорочення кількості міністерств і держкомітетів може завершитися їх заміною на інші органи. Підкреслюється, що В. Ющенко часом висловлює надмірний оптимізм, враховуючи ті масштабні завдання, які треба вирішувати. Наголошується також, що виконання амбіційної програми українського президента по реалізації реформ і реструктуризації зовнішнього боргу значною мірою залежить від позиції парламенту України . Проблемі обслуговування Україною кредитів, отриманих від міжнародних фінансових інституцій, присвячено чимало ма-теріалів. Ця тема піднімається регулярно напередодні чергової несплати боргів у визначені строки.
Значну увагу мас-медіа привернула президентська виборча кампанія в Україні.
Також за останні роки корупція в Україні набула загрозливих масштабів. Цій темі присвячено значну частину матеріалів про Україну. Оцінки базуються на свідченнях підприємців, які мають свій бізнес в Україні і досвід спілкування з

 
 

Цікаве

Загрузка...