WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Джордж Геллап – соціолог, статистик, журналіст - Реферат

Джордж Геллап – соціолог, статистик, журналіст - Реферат

ризикнувши власним капіталом, заснували в Принстоні, штат Нью-Джерсі, Американський Інститут Громадської думки (the American Institute of Public Opinion). Слово інститут тоді звучало занадто голосно. Це була одна кімната, один стіл, телефон і друкарська машинка.
20 жовтня того ж року Інститут випустив перше повідомлення за підсумками аналізу думок американців до споконвічної проблеми - доцільність державних витрат. Багато газет розмістили ці матеріали на перших смугах, були опубліковані не тільки дані опитування вцілому, але й позиції окремих груп населення, а в деяких випадках - і опис процедури збору даних. Незабаром щотижневий стовпчик Дж. Геллапа "America Speaks" з результатами опитувань громадської думки став публікуватися в багатьох американських газетах. Це було дуже важко, протягом багатьох років Геллапу доводилося постійно замислюватися про те, що ж дійсно цікавить американців.
Успішне пророкування переобрання Франкліна Рузвельта в президентській виборчій кампанії 1936 року принесло Геллапу загальнонаціональну популярність.
Але цим не обмежується значення зробленого. Це електоральне опитування і його результати мають неминуще значення. По-перше, вони визначили характер сучасних політичних досліджень і самим кардинальним чином вплинули на становлення методології, методів і процедурно-організаційних принципів соціологічних досліджень другої половини 20 століття. По-друге, вони вплинули на розвиток найважливіших американських інститутів демократії. У третіх, вони дали імпульс багаторічної дискусії про значення й роль опитувань населення в суспільстві. І в наш час ця тема виявляється центральною під час обговорення багатьох кардинальних питань взаємини різних соціальних інститутів і структур. Трохи пізніше (в 1939) Дж. Геллап відкрив у Принстоні Інститут Вивчення Аудиторії (the Audience Research Institute), і вже перед війною в ряді країн були створені дослідницькі структури по аналізі громадської думки, якості життя, комунікаційного й економічного поводження населення. Офіційно міжнародна дослідницька структура Gallup International була утворена в травні 1947 року, і Геллап став її першим президентом. Він повністю або частково володів дослідницькими інститутами більш ніж в 20 країнах, і в них працювало понад три тисячі фахівців. У цей час Gallup International зареєстрований у Цюріху й поєднує 55 дослідницьких організацій, розташованих у всіх частинах світу.
30-і роки були часом, коли американське суспільство відчувало потребу в інформації про себе. У значній мірі це було викликано наслідками Великої Депресії й "Новим курсом" Ф. Рузвельта. Раніше соціальні дослідники обмежувалися розглядом суспільства в рамках філософії, тепер воно стає предметом спрямованого аналізу, а вимір громадської думки перетворюється в самостійний вид наукової діяльності.
В 1933 році в американську Енциклопедію Соціальних Наук (The Encyclopedia of Social Science) була вперше включена стаття про громадську думку. В 1937 році був заснований журнал Public Opinion Quarterly, першим редактором якого був великий принстонський учений Харвуд Чілдс (Harwood Childs). Незабаром цей журнал став і дотепер залишається найбільш авторитетним виданням по методології й методах вивчення громадської думки. У ті ж роки Принстон стає ведучим в Америці центром концентрації різних форм активності в області вивчення громадської думки. Цей статус зберігається їм і в цей час. Геллап ніколи не говорив про якісь його професійні зв'язки із Принстонським Університетом, але той факт, що його центр розташовувався в тім же місті (через вулицю), створював позитивні асоціації й, у всякому разі, у перші роки діяльності Дж. Геллапа це допомагало йому. Спочатку він розглядав принстонску адресу просто як фактор збільшення повернення в його поштових опитуваннях.
На початку 30-х у Принстоні склалася надзвичайно сильна група дослідників, що охопила своєю увагою практично всієї грані й рівні проблематики вивчення громадської думки. Мається на увазі: феноменологія громадської думки й методологія її досліджень; методи аналізу й організація національних і регіональних опитувань; форми обговорення результатів опитувань у засобах масової інформації й прийоми використання аналітичних результатів у практиці суспільства.
В 1935 році в Дж. Геллапа почав працювати молодий англієць Гаррі Філд (Harry Field, 1897-1947), що володів феноменальними організаторськими здатностями й загостреним почуттям нового. Саме йому Геллап доручив організацію першого закордонного відділення свого інституту: в 1939 році був утворений Британський Інститут Громадської думки (the British Institute of Public Opinion). Але головною справою життя Філда став Національний Центр Вивчення Громадської думки (the National Opinion Research Center) некомерційна організація, створена в 1941 році й покликана забезпечити фінансові й інформаційні умови для проведення цілеспрямованих досліджень по методології вивчення громадської думки.
Все це робилося з ініціативи й при особистій участі Геллапа, Кросслі й Ропера, а також фахівців ряду провідних наукових центрів Америки. Співробітники Геллапа займали в NORC ключові позиції, і фактично це забезпечувало єдність академічних розробок і прикладних політичних і маркетингових досліджень.
Видимо Дж. Геллап припускав серйозно підсилити академічні дослідження громадської думки, опираючись на традиції й досвід учених Старого Світу. З його доручення в 1946 році Г. Філд приступив до створення центра академічних розробок у Європі, але незабаром він загинув в авіаційній катастрофі. В 1948 році Дж. Геллап і Клауде Робінсон (Claude Robinson) створили в Принстоні фірму Gallup & Robinson, Inc., що заявила про себе піонерними починаннями в області вивчення ефективності реклами. До теперішнього часу фірмою вивчено білше 200 тисяч різних реклам.
Діти піонерів вивчення громадської думки пішли по стопах своїх батьків. Сини Дж. Геллапа займали ключові пости в створені їм структурах. Барнс Ропер очолював Міжнародну Організацію по Дослідженню Громадської думки й Ринку (the International Public Opinion and Market Research Organization), засновану в 1933 році його батьком. Хелен Кросслі багато років проробила в державній структурі Інформаційному Агенстві Сполучених Штатів (the United States Information Agency), займаючись міжнародними політичними дослідженнями. Став дослідником громадської думки й автором ряду книг і син Х. Кентріла Альберт.
Помер Дж. Геллап 26 липня

 
 

Цікаве

Загрузка...