WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Опитування громадської думки в США: історія та сучасність - Реферат

Опитування громадської думки в США: історія та сучасність - Реферат

думки з цього питання. Опитування показало також, що, на думку 67% американців, війна в Іраку "завдала шкоди іміджу США в іншому світі". Не бачать збитку лише 33% опитаних. Опитування проводиться в США по телефону з 23 по 26 червня серед однієї тисячі чотирьох респондентів.
Більшість американців не підтримує зусилля США по "просуванню демократії за кордоном", думаючи, що до демократії закордонні країни повинні просуватися тільки самостійно. Про це свідчать дані опитування суспільної думки, проведеного в США за замовленням журналу "Foreign Affairs" і громадської організації "Public Agenda" за підтримкою Фонду Форда. Дослідження показало, що, на думку 58% американців, "демократія це те, до чого держави можуть прийти тільки самостійно". З тезою про те, що США можуть допомогти іншим країнам стати демократичними, згодні тільки 38% опитаних. Опитування проводилося з 1 по 13 червня 2005 р. серед 1004 респондентів у США старше 18 років.
Традиції, мораль і релігія. Починаючи з 1996 року, служба опитувань Харріса (Harris Poll) щорічно вимірює "індекс відчуження" для дорослого населення США. Індекс відчуження Харріса (Harris Alienation Index) - це середній відсоток відповідей, у групі з п'яти питань, що вказують на внутрішнє віддалення людей від суспільства, у якому вони живуть, від його органів влади й від оточуючих людей. За минулий період, значення цього індексу на шкалі, де 0 - означає мінімальне, а 100 - максимальне значення, для американського населення коливалися в межах від 56% до 62%, середнє значення - 60%, за останнім даними - 62%.
За даними дослідницької фірми Harris Interactive, найромантичнішим способом провести час із коханою людиною 55% американців і 43% американок вважають відвідування ресторану. 26% чоловіків і 31% жінок говорять, що найкраще залишитися вдома й влаштувати романтичну вечерю при свічах. Відповідно 5% і 8% зволіли б влаштувати сімейне торжество. 5% американців і 7% американок упевнені, що романтичніше всього - похід на вечірку до друзів.
Переважна більшість жителів США, відповідно до результатів дослідження, проведеного Public Opinion on International Affairs, украй позитивно ставиться до американської масової культури. Також більшість респондентів вважає, що масова культура США (музика, кіно, телепрограми й т.д.) впливають на навколишній світ і будуть впливати в майбутньому. Американці не підтримують думку, що масова культура США являє собою загрозу іноземним культурам. Лише 24% опитаних вважають, що поява в житті іншої держави гамбургерів, "кока-коли" і голлівудських блокбастеров, здатне зруйнувати національні культурні й етичні традиції.
36% американців, опитаних журналом Time, впевнені, що Біблія містить слова Бога, передані літературним шляхом. 59% переконані в істинності пророцтв про Апокаліпсис, що в "Одкровенні Іоанна Богослова". 35% постійно оцінюють наскільки події, що відбуваються у світі, пов'язані із древніми пророцтвами про кінець світу. 17% американців вірять, що кінець світу наступить при їхньому житті. 22% жителів США постійно дивляться або слухають релігійні теле- або радіопередачі.
65% американців, опитаних телекомпаній ABC у червні 2002 року, виступають за використання страти для вбивць. 26% - принципово проти винесення смертних вироків. Найсуворішим покаранням для злочинців, 43% жителів США зволіли б бачити довічне ув'язнення, більше половини опитаних висловилися за страти. Служба Gallup попросила американців оцінити: наскільки часто приводяться у виконання смертні вироки засуджених злочинців. 22% респондентів заявили, що злочинців страчають занадто часто, 47% - недостатньо часто.
Патріотизм американців. Дослідження, проведене соціологічною фірмою Нarris Interactive у липні 2002 року показало, що 84% жителів США задоволені якістю свого життя. В 2001 році аналогічна відповідь дали 90% опитаних. 56% американців уважають, що в майбутньому їхнє матеріальне становище буде хорошим. У порівнянні з 2001 роком число оптимістів зменшилося на 11%.
59% американців вважають найбільш важливою свободою - свободу слова. 16% - віросповідання, 14% - друку, 10% - зборів, повідомив Center for Survey Research and Analysis.
Американська родина. 86% мам у США вважають, що члени родини до них не проявляють досить поваги, повідомив журнал Family Circle. 77% працюючих матерів зволіли б рідше ходити на службу. 73% матерів-домогосподарок уважають, що працюючі жінки ставляться до них зверхньо. У свою чергу, 66% працюючих матерів переконані, що домогосподарки дивляться на них зверхньо. 70% мамів заявили, що материнство - значно більше важкий обов'язок, ніж вони могли уявити. 92% заявили, що материнство принесло їм значно більше щастя й радості, ніж вони очікували.
Транспорт. Дев'ять американців з десяти, опитаних Andres McKenna Research, вважають автомобіль найбільш зручним видом транспорту для подорожей. 60% опитаних упевнені, що турбота про стан доріг і мостів повинна бути головною метою роботи місцевих органів влади. 89% переконані, що Президент і Конгрес США зобов'язані витрачати гроші платників податків на розвиток дорожньої мережі, а не на підтримкузалізниць (пасажирський залізничний транспорт у США хронічно збитковий і одержує дотації з федерального бюджету). 78% опитаних вважають, що система швидкісних магістралей (хайвеївhighway) зв'язує країну і її жителів воєдино. 13% дотримуються прямо протилежної думки: хайвеї служать роз'єднанню людей.
Молоді американці воліють купувати автомобілі марки Misubishi і Volkswagen, літні - Buick. Дослідницька організація J.D.Power& Assosiates з'ясувала, що середній вік покупця Misubishi і Volkswagen - 38 років, Buick - 57 років. Для порівняння: середній вік аматорів автомобілів марок Honda, Kia, Land Rover і Nissan - 41 рік, BMW, Jeep, Ford, Audi - 42 роки, Porshe і Saab - 43, Toyota і Volvo - 44, Mercedes-Benz - 45, Chrysler і Lexus - 47 років.
Економіка. Опитування споживачів, проведене маркетинговою фірмою Harris Interactive, дозволило визначити десять кращих торговельних марок (брендів) у США. Перше місце зайняла марка Sony (електроніка й індустрія розваг), друге - Dell (комп'ютери), третє - Ford (автомобілебудування). Крім них у списку кращих: Kraft (продовольчі товари), Coca-Cola (безалкогольні напої), General Electric (електроніка й електротехніка), Pepsi-Cola (безалкогольні напої), Tide (пральний порошок), Honda і General Motors (автомобілебудування). Sony посідає перше місце третій рік підряд.
45% американців, опитаних дослідницькою групою Zogby, заявили, що вони "обов'язково відмовляться купити той або інший товар, якщо фірма-виробник погано ставиться до збереження навколишнього середовища або має погану репутацію". При цьому, по даним цього ж опитування, при виборі товару 58% респондентів віддають перевагу його якості й ціні. 8% оцінюють репутацію фірми-виробника в області екології й відносин із власними співробітниками, 7% - суспільну діяльність керівників фірми, 5% візьмуть до уваги всі ці фактори, а 10% - керуються іншими причинами.
Використані джерела:
1. Рябцева. Опросы общественного мнения как источник по исследованию массового сознания США. (http://usatruth.by.ru/oniimy62.htm)
2. Public Opinion in America: Moods, Cycles, and Swings/ by James A. Stimson.- Westview Press, 1998.
3. Захарченко М.В., Погорілий О.І. Історія соціології. - Київ: Либідь, 1993. - Глава 9, § 5. Вивчення громадської думки в США. Реклама як соціальний феномен.
4. http://www.washprofile.org/facts.html
5. http://www.gallup.com/
6. http://www.ropercenter.uconn.edu/
7. http://www.harrisinteractive.com/

 
 

Цікаве

Загрузка...