WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Опитування громадської думки в США: історія та сучасність - Реферат

Опитування громадської думки в США: історія та сучасність - Реферат

організаціями, що проводять їх. Так, для опитувань, проведених газетами й телекомпаніями, стало сумною практикою вільно підходити до проблемі науковості вибірки, інтерв'ю й звітів. Погоня за сенсаціями приводить до зневажливого відношення до старанності й адекватності всіх стадій процесу опитування.
Параметри діяльності служб вивчення думки визначаються життєвими потребами уряду й приватної економічної сфери. Від них ці служби й одержують фінансову підтримку. Перебуваючи на службі в гігантів американської промисловості, найбільш відомі компанії по проведенню опитувань або самі перетворилися в значні економічні одиниці, або ввійшли до складу ділових імперій - конгломератів. Великий бізнес придбав понад 20 таких дослідницьких фірм.
Але існують такі організації, як інститут Геллапа, служба Харріса, центр Роупера й деякі інші, що використають науково-сформовану вибірку, що користуються науковими методами досліджень, що займаються суспільнозначимими, а не кон'юнктурними проблемами. Загальновизнано, що їхні результати заслуговують довіри й використовуються фахівцями різних наук. У цьому зв'язку варто привести думку Д. Геллапа, що писав: "Жоден фахівець в області дослідження громадської думки не стане стверджувати, що методи опитувань досконалі. Але з іншого боку, ... ніяке інше джерело - листи, редакційний матеріал, експерти-спостерігачі - не є найкращим, найбільш адекватним виразником думки широкої громадськості".
Таким чином, незважаючи на те, що опитування суспільної думки застосовуються в основному, як один із провідних методів дослідження, у соціології й соціальній психології, проте цей метод вивчення безпосередніх фактів свідомості не тільки надає інформацію про стан суспільної свідомості, але й у багатьох випадках є джерелом відомостей для комплексного дослідження. Незважаючи на перехід до новаторських плинів у суспільних науках, які широко використовують такі методи, як екстенсивні спостереження, збір і систематизація, обробка й презентація емпіричних даних (К.Райт, Р.С.Йордан, Д.Кокс, Й.Д.Зінгер, Ж.П.Дернік), американські вчені в області вивчення громадської думки продовжують дотримуватися класичних концепцій, зв'язаних головним чином с історичним підходом (Г.Моргентав, С.Хоффан, И.Клоуд, Д.Кеннан, Г.Кіссінжер). Тому опитування громадської думки можуть служити адекватним джерелом для історичного дослідження.
Інститут Геллапа
Коли ми говоримо про "опитування", негайно спливає ім'я Джорджа Геллапа. Організація Геллапа вивчає людську природу і поведінку більш, ніж протягом 70 років. Інститут Геллапа залучає багато зі всесвітніх лідируючих учених в управлінні, економіці, психології, і соціології. 2,000 професіоналів надають послуги в клієнтських організаціях, через Павутину, в університетських містечках і в 40 офісах у всьому світі.
Центр Роупера
Джоржд Геллап, звичайно, видатна особистість в історії соціології, але не єдина. Разом з Геллапом працював відомий маркетолог Елмо Роупер, що також уважається одним із засновників сучасної практики вивчення громадської думки. Обоє вони створили "Роупер Центр", що перебуває в Університеті штату Коннектикут і володіє найбагатшою у світі бібліотекою результатів досліджень суспільної думки - в архіві зберігаються результати декількох тисяч опитувань, проведених майже в 70 країнах миру.
Роупер заснував Центр Роупера після Другої світової війни. Він і Джордж Геллап грали першорядні ролі в його подальшому розвитку. Декілька тисяч списків виборців, узятих в приблизно 70 зарубіжних країнах, знаходяться в бібліотеці Центру. Постійно додаючи місцеві і міжнародні збори даних, Центр Роупера володіє чи не найповнішими зборами інформації громадської думки.
Э. Роупер народився в невеликому місті Хеброн (Hebron) штату Небраска, у родині банкіра, учився в Університеті штату Мінесота, потім - в Единбурзі (Англія). В 1921 -1928 роках Роупер володів невеликим ювелірним магазином у містечку Creston, штат Айова, поблизу Айова Сіті, де в ті роки вчився Геллап. Економічне становище в країні було вкрай складним, і бізнес молодого підприємця не був успішним. Протягом наступних чотирьох років Роупер був комівояжером із продажу годинників. Саме тоді Роупер став розмовляти з покупцями й виявив розходження між потребами споживачів і уявленнями власників ювелірного бізнесу про їхніх потенційних клієнтів. В 1933 році Роупер стає аналітиком ювелірної фірми Traub Manufacturing Co., від нього потрібне пояснення падіння попиту на кільця. Йому вдається визначити, що продукція, що випускає компанією, старомодна з погляду великих магазинів ювелірних виробів, і дорога - для невеликих торговельних фірм. Отриманий результат став поворотним у долі Роупера, у нього виникло бажання спеціалізуватися у вивченні ринку. Ключова подія (крапка кульмінації) у діяльності й житті Роупера - початок його багаторічного співробітництва з журналом Fortune - відбулося, завдяки інтуїції й зв'язкам його друга, письменника й аналітика ринку Ричардсона Вуда (Richardson King Wood, 1903 - 1976).
В 1934 році року Вуд познайомив Роупера із Черингтоном, і в тому ж році в Нью-Йорку вони втрьох створили компанію Cherington, Roper and Wood по вивченню ринку. Cherington, Roper and Wood проіснувала кілька років, а в 1938 році Роупер стає власником власної дослідницької й консультаційної фірми, що з 1955 року стала називатися Roper Research Associates, Inc. Серед його постійних замовників були такі відомі фірми, як Radio Corporation Of America, лідер американської радіоіндустрії, Standart Oil у Нью-Джерсі, Spiegel & Co., American Meat Institute - одна з найстарших в Америці організацій по виробництву й продажу м'ясної продукції, і інших. Роупер починав свою аналітичну діяльність із вивчення ринку, і ця дослідницькаспрямованість завжди залишалася для нього домінуючої. В 1947 році, уже будучи визнаним аналітиком суспільної думки, Роупер створює систему моніторингу поводження споживачів Fortune Consumer Outlook. Злиття фірм Роупера й Деніела Старча (Daniel Starch, 1883 - 1979), привело до створення потужної дослідницької структури Roper Starch Worldwide, активно працюючої й у наш час.
Служба Харріса
Дуже відома в світі служба Харріса проводить опитування не тільки в США, але й в інших країнах світу. Харріс знаменитий своїми опитуваннями через мережу, які проводить в 87 країнах більш ніж на 30 мовах. Існуюча й швидко зростаюча онлайнова панель охоплює більше 4 мільйонів людей. Технологія така, що за годину можна розіслати 250 тисяч індивідуальних електронних повідомлень, обробити 144 тисячі відповідей.
Служба Харріса - 13-а по велечині і швидкості росту фірма дослідження ринку в світі, можливо краще всього відома завдяки дослідженням громадської думки і розробкам методів дослідження, заснованих на Інтернеті.
Почата в 1963, колонка тижневика Harris Poll - є однією з найтриваліших; самі поважані приватні огляди, що проводяться службою Харріса, взяті до уваги у всьому світі. Нові відомості з різноманітних тем: політика, економіка, охорона здоров'я, закордонні справи, наука і технологія, спорт і розвага, і стилі життя видаються щонеділі. Результати опитувань служби Харріса виборців часто цитуються в ЗМІ, одержуючи велику популярність.
Сучасні дослідження громадської думки в США
Політика. Більшість американців - 62% - упевнені, що США "загрузли" в Іраку. Про це свідчать опубліковані в США дані опитування громадської думки, проведеного за замовленням телекомпанії Ей-бі-сі й газети "Вашингтон пост". За даними дослідження, тільки 37% громадян США думають, що їхня країна в Іраку "домагається прогресу". При цьому 1% опитаних не має власної

 
 

Цікаве

Загрузка...