WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Соціологія США (шпаргалка) - Реферат

Соціологія США (шпаргалка) - Реферат

1820 року, коли кілька газет почали цікавитися в громадян або місцевих політиків, кого з кандидатів вони хотіли б бачити на пості президента. В 1824 році газетою Харрісбург Пенсільванієн на основі досл. в 2 штатах була пророкована перемога Джексона. Вибори засвідчили перемогу Джексона в обох штатах, хоча в масштабах країни він непереміг. Багато газет сприйняли цю практику, і в 1904 році опитування нью-йоркської газети охопило тридцять тисяч зареєстрованих виборців. В 1886 році був заснований журнал "Громадська думка", а в 1906 році він поглинувся іншим журналом "Літературний дайджест". В 1916 році журнал проводить своє перше опитування громадян. По-справжньому наукове дослідження громадської думки починається з 1930 року, коли був застосований частковий вибірковий метод а в 1936 році - імовірнісний вибірковий метод. У 1935 році у США був заснований центр Геллопа. У 1963 році у Сполучених Штатах Америки була створена служба Луїса Харріса. В 1938 році Роупер стає власником власної дослідницької й консультаційної фірми, що з 1955 року стала називатися Roper Research Associates, Inc.
У Великобр. в 50-ті роки створюється перша в Європі Національна соціологічна асоціація. Франція. У 1938 році Ж. Стетцель стає засновником і директором Французького інституту досліджень громадської думки. У 1947 році в Німеччині учениця Геллопа Елізабет Ноель-Нойман створює Інститут демоскопії.
8.2. Методи в оперативних (зондажних) дослідженнях громадської думки.
Метод - основний спосіб збору, обробки й аналізу даних.
Оперативне соціологічне дослідження являє собою особливий клас прикладних соціологічних досліджень, здійснюваних з метою одержання в стислий термін (від місяця до декількох днів) достовірної інформації про соціальні процеси або явища громадського життя, які становлять інтерес для органів управління, суспільних і професійних організацій, політичних лідерів або окремих громадян.
Оперативне (розвідувальне, пілотажне, зондажне) досл. - найбільш простий вид, тому що вирішує обмежені по своєму змісту завдання. Використається або як попередній етап глибоких і масштабних досліджень, або коли предмет дослідження мало або взагалі не вивчений. Звичайно тут використовуєтся найбільш доступний метод збору інформації (анкетне опитування чи інтерв'ю) за спрощеною методикою й інструментарієм. Для одержання оперативної інформації може також служити експрес-опитування. Експрес-опитування націлене на виявлення відносини людей до якої-небудь проблеми, факту (зондаж громадської думки) і на виявлення ступеня ефективності тільки що проведених заходів.
У соціології для збору інформації використаються чотири основних методи: опитування, спостереження, вивчення документів і соціальний експеримент. В оперативному соціологічному дослідженні застосовуються, як правило, перші три, тому що метод соціального експерименту вимагає тривалого проведення й втрачає свої позитивні якості в умовах скорочення строків робіт.
9.1. Діяльність інститутів опит. г.д. в США.
Одне з найдавніших опитувань громадської думки в Сполучених Штатах Америки було проведене у 1824 році газетою Харрісбург Пенсільванієн. Результати опитування, проведеного газетою не справдилися.
З 1935 опитування проводились у відповідності до наукових методів.
У 1935 році у США був заснований центр Геллопа. В 30-ті роки виникають дочірні фірми інституту Геллопа. Першим був створений Британський інститут Геллопа.
В середині 30-х років у США було проведено кілька неточних досліджень, які стосувалися президентських виборів, що значно підірвали довіру населення до опитувань.
В 1938 році Роупер стає власником власної дослідницької й консультаційної фірми, що з 1955 року стала називатися Roper Research Associates, Inc.
У 1940 році у Сполучених Штатах Америки -виникає перший академічний центр розвитку технологій опитувань, засновником якого був Хадлен Кантріл.
У 1948 році квотні опитування г.д. прогнозували, що губернатор штату Нью-Йорк, Томас Девей переможе на виборах президента Гаррі Трумана. Однак, Труман переміг на перевиборах. Після виборів 1948 року більшість почали застосовувати імовірнісну вибірку.
У 1963 році у Сполучених Штатах Америки була створена служба Луїса Харріса. На основі цих опитувань щомісяця видається підсумковий оглядовий журнал, який висвітлює дослідження Харріса. Саме в цей час була створена національна вибірка США. яка нараховувала 1500 - 2000 осіб. Харріс довів, що збільшення обсяг- вибірки до 4000 осіб збільшує точність соціологічного дослідження лише на 1%.
Також в 60-ті роки у США при Канзаському університеті створюється лабораторія соціологічних досліджень. Створюються спеціалізовані служби дослідження г. думки при засобах масової інформації (Сі-Бі-Ес - Нью-Йорк).
Починаючи з 1970-х років, у прогнозуванні результатів виборів найбільш широко використовувались два спеціальні види опитувань - tracking polls і ехіt polls.
У 1947 році була заснована американська асоціація досліджень громадської думки.
Після 1948 року дослідницькі організації почали використовувати більш якісні 'методи. Після 1950 року більшість досліджень громадської думки правильно передбачали результати президентських виборів.
Зараз дослідницькі центри різних напрямків існують у більшості великих університетів США. Майже у кожному великому місті існують комерційні фірми, які спроможні надати якісні послуги щодо вивчення громадської думки.
9.2. Осн. методи вивч. стану і динаміки г.д.
1.Опитування - подає інформацію про внутрішні спонукання людей, їхні схильності і думки.
1) Інтерв'ю - проведена за певним планом бесіда, передбачає прямий контакт інтерв'юера з респондентом. Функції: а) одержання інформації про події, факти й б) вплив на респондента з метою зміни структури його мотивації, орієнтації.По способі організації виділяють: а) групове; б) індивідуальне; в) по телефоні; г)поштове
2) Анкетні опитування. Припускає жорстко фіксований порядок, утримування й форму питань, ясна вказівка способів відповіді, які фіксуються або респондентом (заочне опитування), або в присутності анкетера (прямій опитування).
2. Фокус - група - інтерв'юер виступає ініціатором і ведучим групової дискусії по заданій темі.
3. Спостереження - цілеспрям., планомірне, фіксоване сприйняття об'єкта. Види: 1)разове і систем. 2)суціл. і вибіркове 3)констатуюче і оціночне. Недоліки: довготрив., суб'єктивніст
Нові: Телеф., поштове, пресове опитування, exit-poll, зворот. зв'яз., онлайнове, комп. інтерв'ю.
Повторні: 1.Панельні повторні дослідження - проведені по єдиній програмі на тій же самій вибірці обстежуваних і з використанням єдиної методики й процедур аналізу даних. 2.Повторні кагортні дослідження - особливий різновид повторних, що відрізняються тим, що вибірковий об'єкт - вікова група, досліджувана протягом досить тривалого часу.

 
 

Цікаве

Загрузка...