WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Соціологія США (шпаргалка) - Реферат

Соціологія США (шпаргалка) - Реферат

наявність різноманіття суб'єктів громадської думки, визначаючи як основний суб'єкт думка більшості народів.
Соціальна спільність - реально існуюча, емпірично фіксуюча сукупність індивідів, що різняться відносною цілісністю й виступаюча суб'єктомісторичної й соціальної дії. Соціальну спільність поєднує спільність інтересів. Вона охоплює всі можливі стани й форми життя людей. Спільноти бувають різного типу: соціально-професійні, соціално-демографічні, територіальні, етнонаціоналні, державні й т.д. Залежно від структури виділяють спільності групові й масові.
Історичні типи: суб'єкт політичної сфери епохи Просвітництва, електорат, еліти, народна білшість. Натовп, маса і публіка як суб'єкти.
Теорії визначення суб'єкта:
1. Моністична (Улєдов, Горшков) - єдиний суб'єкт - народ.
2. Плюралістична теорія (Грушин) - є не 1 спільнота, а багато.
3.2. Г. д. і ефективність державного управління.
Гамільтон вважав, що якщо думка більшості членів суспільства буде прямо представлена в керівництві державою, це створить погрозу її стабільності й буде суперечити загальнонаціональним інтересам. Медісон. погоджувався з Г. у тім, що саме політичній еліті варто доручити виражати інтереси більшості. Також він визнавав, що Громадська думка погано інформована й роздроблена. Джеферсон. У цілому він уважав суспільну думку здатною до компетентних, стабільних і відповідальних оцінок і тому виступав за повноправне включення її в політичний процес.
Алексис де Токвиль. У своїх знаменитих шляхових нарисах "Демократія в Америці" він побачив і описав той політичний механізм, у якому Громадська думка властиво і є влада.
Правляча верхівка може діяти 3 способами:
1. спробувати впливати на суспільну думку з метою залучення суспільства на свою сторону;
2. іти на поступки суспільній думці, а значить і співтовариству, затверджуючи як офіційні цінності всі або деякі цінності співтовариства;
3. насильно знищити співтовариство, що може при звістці до більшого посилення негативної громадської думки стосовно влади.
При бездіяльності або неадекватних діях правлячих кіл можливий державний переворот, що приведе до встановлення нових цінностей і ідеалів співтовариства в суспільстві, наприклад, ідеали "волі, рівності й братерства".
4.1. Об'єкт г.д.
Об'єктом громадської думки може бути тільки те явище, подія, факт, що пов'язаний з інтересами суб'єкта (і не тільки в матеріальної, але й у політичних, культурних, соціальної сферах життя) і має високий ступінь актуальності. Інтереси можуть бути зв'язані зі своїми носіями й опосередковано, а не тільки прямо. Наприклад, за межами СРСР, потім Росії таким об'єктом громадської думки були "права людини", "перебудова". 2. Об'єктом громадської думки може бути тільки те явище, подія, факт, які допускають багатозначність тлумачення й небезумовність оцінних суджень. 3. Об'єктом громадської думки може бути те, що информационно доступно суб'єктові. Характер одержуваної інформації впливає на поширеність думки, його компетентність і, у значній мірі, визначає поводження людей. Тут безумовно величезна роль приділяється засобам масової інформації.
4.2. Функціонування г.д. в системі політичних відносин.
Режими співіснування влади і г.д.: 1.Режим придушення громадської думки з боку владних структур. 2.Режим ігнорування громадської думки. 3.Режим патерналізму влади стосовно громадської думки. 4.Режим співробітництва (взаємореалізації). 5.Режим тиску громадської думки на владу. 6.Режим диктатури громадської думки.
Правляча верхівка може діяти 3 способами:
1. спробувати впливати на суспільну думку з метою залучення суспільства на свою сторону;
2. іти на поступки суспільній думці, а значить і співтовариству, затверджуючи як офіційні цінності всі або деякі цінності співтовариства;
3. насильно знищити співтовариство, що може при звістці до більшого посилення негативної громадської думки стосовно влади.
При бездіяльності або неадекватних діях правлячих кіл можливий державний переворот, що приведе до встановлення нових цінностей і ідеалів співтовариства в суспільстві, наприклад, ідеали "волі, рівності й братерства".
Громадська думка - наймогутніший механізм соціального контролю. Тому, якщо управляти суспільною думкою, можна домогтися багато чого. Громадська думка - це дуже зручний засіб для пропаганди ідей співтовариства. Це думка юрби, якщо говорити грубо, а юрба, як помітив ще Г. Лебон, легковірна й нетерпима. Вона може змусити владу піти на якісь поступки.Якщо такі ідеї проникнули в суспільство, то вони повинні там закріплюватися.
5.1. Інформаційний аспект вивчення г.д.
Інформаційний аспект - та частина системи, що дозволить всім учасникам бути включеними в загальний процес. Єдина інформаційна мережа дає можливість всім організаціям, незалежно від відомчої приналежності, спілкуватися на одній мові; загальні бази даних дозволяють оперативно реагувати на виникаючі проблеми й формувати ефективні профілактичні програми, опираючись на аналіз наявної інформації. Інф. аспект - те, що ми отримуємо з повідомленого нам.
5.2. Стратегія формування громадскої думки.
При формуванні громадської думки варто не забувати, що: а) треба підтримувати активних прихильників; б) спробувати залучити на свій бік нерішучих; в) нейтралізувати або сильно послабити опозицію; г) орієнтуватися не на окремих людей, а на більшість.
Є 3 шляхи впливу на людей:
1. Влада тримається на авторитеті. Одне джерело влади - закони; іншої - вплив друзів, їхнього прохання й т.п.
2. Заступництво, наприклад, включати плату кому-небудь заради реклами, внесок у який-небудь проект і т.д.
3. Переконання. Тут вирішальним фактором буде інформація (або її недостача), а також спосіб, яким вона подається (або з- крита). Інформація повинна ретельно відбиратися. Дуже важливим є питання що, кому і як говорити; правильний вибір засобу зв'язку доведення інформації до людей. Для переконання потрібно використати раціональні й ірраціональні методи . ЗМІ тим більше впливають на значимість інформації, чим більше вони відводять часу на неї, чим частіше повторюють.
Є багато шляхів для обману, відомих як пропаганда. Наприклад: 1. Наклеювання ярлика. 2. Звучні вираження, хоча й мрячні. 3. Свідчення. Відомі люди (артисти, спортсмени говорять, що вони голосують за...). 4. Простота. "Я така ж проста людина", як і ви, незважаючи на своє положення. 5. Підтасування. Однобічна подача фактів. 6. Емоційні стереотипи. Використання образів всіх видів (добра людина, відмінна господарка...). 7. Фактори: Соц.-пс., іст.-култ, змі, позиція керівника країни, реклама.
16.2. Плюралізм думок і шляхи досягнення консенсусу.
Плюралізм - (лат. pluralis - множинний) - один з головних принципів сучасного суспільного устрою при демократії, коли взаємодіють і змагаються (в умовах вільного вираження своїх інтересів) різні соціальні групи, партії й інші організації.

 
 

Цікаве

Загрузка...