WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Проблеми розвитку українського молодіжного руху на сучасному етапі - Реферат

Проблеми розвитку українського молодіжного руху на сучасному етапі - Реферат

того, що Україна до цього часу не стала повноправним членом Всесвітньої організації скаутського руху. Подібна ситуація призвела до того, що на всеукраїнському рівні зареєстровано дві Спілки української молоді.
Ця ж проблема негативно позначається на розвитку так званого молодіжного парламентаризму в Україні. Через гуртківщину, певну амбіційність деяких лідерів громадських молодіжних організацій тривалий час вели "війну компроматів" як на всеукраїнському, так і регіональному рівнях представники Українського молодіжного парламенту та Молодіжного парламенту України.
2000 року подібна ситуація склалася і в Українському національному комітеті молодіжних організацій, про що активно писала преса25 . На думку автора статті, для УНКМО це значною мірою обумовлено ще й тим, що при створенні Спілки, яка відповідно до Закону України "Про молодіжні та дитячі громадські організації" є координатором молодіжного руху в Україні, було закладено певну методологічну помилку: згідно зі Статутом до її складу можуть входити всі категорії молодіжних об'єднань, у тому числі й молодіжні організації з певною політичною орієнтацією, припартійні молодіжні об'єднання. Проте, як показує досвід країн з розвинутою демократією, цього робити не варто. Наприклад, в Німеччині в подібну спілку - Німецьке федеральне коло молоді, об'єднані всі громадські молодіжні організації за винятком партійно-політичних організацій, які співпрацюють у Колі політичної молоді26 . Подібна ситуація і в Франції.
Те, що до складу УНКМО входять припартійні молодіжні об'єднання, деякою мірою позитивно впливає на розвиток громадських структур молодіжного руху. Так, представники саме цих організацій упродовж останніх років лобіюють інтереси Спілки у Верховній Раді України, в результаті чого у Державному бюджеті України визначається окремим рядком фінансування програм та заходів УНКМО, розмір якого у кілька разів вище від тогофінансування, яке здійснюється через Державний комітет молодіжної політики, спорту і туризму України. Проте політичні уподобання представників різних припартійних молодіжних об'єднань не завжди сприяють консолідації молодіжного руху через УНКМО, призводять до того, що інколи бюджетні кошти йдуть усе ж таки не за призначенням, тобто не на вирішення соціально значимих молодіжних проблем.
Метастази гуртківщини, на жаль, відразу ж проникли і в новоутворений організм "політичного" молодіжного руху. Так, ледь не з першого дня свого існування скандалами обросла партія "Молода Україна".
Проте, громадські молодіжні та дитячі об'єднання, незважаючи на всі перепони, за підтримки Національної ради з молодіжної політики при Президентові України, Комітету Верховної Раді України з молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України, інших органів центральної та місцевої виконавчої влади організаційно зміцнюються, розширюються, перетворюючись на невід'ємну складову структур самоорганізації українського суспільства. І загалом молодіжний рух України все активніше заявляє про себе в алгоритмі суспільного життя країни як інструмент формування та реалізації молодіжної політики, яка здійснюється як в інтересах молодих громадян, так і суспільства, держави в цілому.
Література:
1 Л.Кучма. Вірю в український народ: Вибрані статті, виступи. - К.: Видавничий дім "Альтернативи", 2000. - C. 462.
2 Бажал И. Слово - не воробей: как вылетит, так и поймаешь //Зеркало недели. - 2001. - 21 апр.
3 Про становище молоді в Україні (за підсумками 1999 року): Щорічна доповідь Президентові України, Верховній Раді Україні, Кабінету Міністрів України. - К.: Український ін-т соціальних досліджень, 2000. - С. 188.
4 Там само. - С. 88.
5 Головенько В.А. Український молодіжний рух у XX столітті (історико-політологічний аналіз основних періодів). - К.: А.Л.Д., 1997. - С.97.
6 Про становище молоді в Україні (за підсумками 1999 року). - С.106.
7 Там само. - С. 73.
8 Там само. - С. 72-73.
9 Моніторинг громадської думки населення України: Інформаційний бюлетень. - К.: Український ін-т соціальних досліджень, Центр "Соціальний моніторинг", 1999. - №9. - С.19; Результати моніторингового опитування населення України стосовно соціального становища молоді. - К.: Український ін-т соціальних досліджень. 2000. - С.11.
10 Пионеры - значит первооткрыватели, а вовсе не маленькие коммунисты //Зеркало недели. - 2000.- 20 нояб.
11 Про становище молоді в Україні (за підсумками 1998 року): Щорічна доповідь Президентові України, Верховній Раді Україні, Кабінету Міністрів України. - К.: ТМ PrintXPress, 1999.- С. 90.
12 Про становище молоді в Україні (за підсумками 1999 року). - С. 74.
13 Результати моніторингового опитування населення України стосовно соціального становища молоді. - С.17.
14 Про становище молоді в Україні (за підсумками 1999 року). - С. 76.
15 Карабиньош А. Зелений прапор Енді Воргола. Що об'єднує українську молодь? //Політика і культура.- 2000. - № 43.- С. 22.
16 Закон України "Про молодіжні та дитячі громадські організації" //Урядовий кур'єр. - 1999. - 12 січ.
17 Яворский А. УНКМО - лакомый кусочек. Вот многие и норовят укусить //Сегодня.- 2000.- 14 июня.
18 Рябика Владимир: Молодые никогда не поверят тем, кто однажды их обманул //Киевские новости. - 2000. - 31.08-6.09.
19 Кіп Х. У боротьбі за фінансову ковдру. Чи спромігся б Господь нагодувати п'ятьма хлібинами українські молодіжні організації? //Політика і культура.- 2000. - №47.- С.27.
20 Про становище молоді в Україні (за підсумками 1999 року) . - С. 106.
21 Рябика Владимир: Молодые никогда не поверят тем, кто однажды их обманул //Киевские новости.- 2000.- 31.08-6.09.
22 Про становище молоді в Україні (за підсумками 1999 року). - С. 113.
23 Там само. - С. 107.
24 Діти, жінки та сім'я в Україні: Стат. зб. - К.: Державний комітет статистики України, 2000. - С.282.
25 Кіп Х. У боротьбі за фінансову ковдру . . . // Політика і культура. - 2000. - № 47.- С. 27-28; Петренко Д. Розкол в
УНКМО: хто крайній? //Україна молода.- 2000.- 4 лип.; Яворский А. УНКМО - лакомый кусочек. Вот многие и норовят укусить //Сегодня.- 2000.- 14 июня; Дуцик Д. Гроші псують молодих // Україна молода.- 2000.- 17 черв.
26 Детская и молодежная политика. Помощь детям и молодежи: Молодежная работа в Федеративной Республике Германии. - Bonn: IJAB, 1997. - С. 24-28.
27. www.politik.org.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...