WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Досвід проведення порівняльних досліджень в галузі соціального забезпечення - Реферат

Досвід проведення порівняльних досліджень в галузі соціального забезпечення - Реферат

організацій.
Універсальність, широке охоплення, доступність і державний принцип управління характерні для системи охорони здоров'я Канади. Програми госпіталізації на рівні провінцій і програми безкоштовної медичної допомоги охоплюють 99% населення. Фінансування здійснюється за рахунок внесків уряду і за рахунок податків на рівні провінцій (приблизно в рівній пропорції). Половина лікарень належать приватному сектору. Лікарі одержують і зарплату, і доходи від приватної практики.
У Японії модель охорони здоров'я некомерційна. Це система зі змішаним фінансуванням: як за рахунок держави, так і приватних коштів, заснована на принципі найму. Національна модель страхової медицини з різними альтернативними варіантами є прикладом японської винахідливості. Щорічно на договірній основі встановлюється вид оплати за тарифами: "оплата за послуги" і "включаючи всі". Тарифна система використовується для таксування й індексації медичних послуг. Особлива увага приділяється програмам профілактичних заходів, росту пайової участі у витратах і ефективності функціонування.
У Сполучених Штатах Америки величезна галузь охорони здоров'я процвітає, незважаючи на наявні труднощі через відсутність чіткої організації споживачів і егалітарну (зрівняльну) політику. Порівняльний аналіз системи охорони здоров'я, проведений Конгресом США, показав, що якість, доступність і вартість - три параметри, які визначають якісні характеристики систем охорони здоров'я у світі.
США надають населенню медичні послуги в меншому обсязі, ніж будь-яка інша велика індустріальна держава світу. Гнучка тарифна шкала - можливо, гібрид існуючих у Німеччині і Японії моделей - була б найбільш ефективним засобом у досягненні оптимального балансу розвитку медичної допомоги населенню. У США надається не надто великий обсяг медичних послуг через системи, в яких працює найбільш високооплачуваний медичний персонал і використовується дороге госпітальне обладнання. Тим часом висока якість при відносно низькій вартості медичних послуг досягається в цілому ряді країн шляхом надання первинної медичної допомоги на місцях. За умови, що більшість медичних послуг можна буде надавати через більш дешеві, більш доступні муніципальні лікарні, охорона здоров'я може бути структурована триярусною системою і набути локального характеру.
США і Велика Британія у сфері соціальної роботи демонструють дві різні системи цінностей і організаційних структур. Відповідальність перед хворими і бідними з боку суспільства становлять сутність англійської традиції, у той час як використання методів тестування, заснованих на вивченні платоспроможності індивіда, є типово американським підходом до соціального забезпечення. Рух за страхування на випадок хвороби у Великій Британії виник з ініціативи споживачів для їхньої загальної користі. У США, навпаки, медичне страхування "Синій хрест" є рухом, який був сформований з ініціативи американських медичних працівників.
Становище в системі охорони здоров'я в країнах "третього світу" загострюється економічними й політичними проблемами. Так, цінності військових диктаторських режимів у Латинській Америці, орієнтованих на ринкову економіку, віднаходять "природну справедливість" у тім, що лише найбагатші (обрані) повинні мати найкращі можливості в галузі охорони здоров'я.
У Мексиці інститут соціального захисту й національна програма державної допомоги охороні здоров'я передбачають медичне обслуговування близько 50% населення країни. Інститут, що фінансується за рахунок внесків роботодавців і працюючих, охоплює приблизно 15% населення, що має постійну роботу. Основні проблеми Мексики - це проблеми первинної медико-санітарної допомоги, сільських лікарень, що утримуються з місцевого бюджету, та проблема бідності. Лікарні "Копломар" у сільській місцевості пропонують медичне обслуговування за умови подальшого десятиденного відпрацьовування послуги на добровільних умовах протягом року.
Одна з країн "третього світу" - Індія володіє передовою медичною технологією і субсидованою (договірною) системою охорони здоров'я, але доступ до соціальних програм і їхня якість мають обмежений характер. Приватні й державні інститути та програми надають послуги мільйонам людей, але мільйони громадян залишаються без медичного обслуговування.
Задоволення основних потреб населення, включаючи й медичне обслуговування, у бідних країнах значною мірою залежить від ступеня соціальної рівності різних верств населення, що, в свою чергу, багато в чому пов'язане з продуктивністю, перерозподілом ресурсів і наявністю соціальних служб. Основним завданням соціального забезпечення є переосмислення системи реалізації всієї сукупності пріоритетів розвитку, що повинні зводитися до розвитку людей, а не речей. Оскільки основні потреби людини - їжа, дах, одяг, здоров'я, освіта, то будь-які дії в соціально-економічній сфері, що не сприяють їхньому задоволенню чи навіть перешкоджають цьому, спотворюють саму ідею розвитку.
Закінчуючи огляд систем охорони здоров'я в різних країнах, варто звернути увагу на таку важливу їхню складову, що безпосередньо пов'язана із соціальною роботою, як стан психотерапевтичних служб.
Децентралізація і роз'єднаність характеризують систему психотерапії в США, що є гетерогенним поєднанням державних і приватних служб. На відміну від США психотерапевтичні служби Великої Британії мають централізоване державне керування. У Швеції відзначена тенденція локалізації цих служб.
Принципи соматичного лікування в умовах ізоляції та збережені від колоніальної епохи інститути становлять, як правило, основу психотерапії в більшості країн "третього світу". Так, психіатрія в Індії дотепер практикується ізольовано від життя суспільства з застосуванням застарілих методів лікування. Заможні пацієнти одержують, звичайно, психіатричну допомогу в сучасних гуманних формах.
Система охорони здоров'я - мікрокосмос суспільних цінностей, інститутів, матеріальних ресурсів і організацій, а політика в галузі охорони здоров'я і розподілу ресурсів відноситься до базових питань соціальної справедливості, якодин із аспектів соціальної підтримки населення.
На даний час наша країна відійшла від централізованої системи формування соціальної політики, яка діяла в радянські часи. Отже, за логікою, ми повинні прийти до децентралізованої схеми. За таких умов вивчення багаторічного досвіду створення, функціонування та постійного удосконалення системи соціального захисту та допомоги, які застосовуються в інших країнах, набуває цілком практичного інтересу. Особливу увагу в ході аналізу механізмів соціальної підтримки населення, які застосовуються в різних країнах, слід приділити моделям її організації, які орієнтуються або на державу, або на місцеву чи приватну ініціативу. Аналіз досвіду розвинутих країн сприятиме розробці та запровадженню ефективних систем соціального забезпечення та моделей соціальної роботи в Україні. Звичайно, не можна повторювати помилки минулих років: сліпо переносити іноземні системи, програми в Україну, оскільки результат у таких випадках буде тільки негативним. Але запозичення певних елементів та врахування помилок держав, які мають дієві напрацювання, є корисним.
Рис. Моделі соціальної політики Європейських країни
Література:
Досвід проведення порівняльних досліджень в галузі соціального забезпечення (Н. М. Комарова) // Український соціум. - 2004. - № 1 (3). - C.24-31
www.politik.org.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...