WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Соціальний захист в Україні - Реферат

Соціальний захист в Україні - Реферат

довічної пенсії.
У разі смерті застрахованої особи до досягнення нею пенсійного віку належні їй пенсійні активи успадковуються як спадщина за Цивільним кодексом України, якщо застрахована особа не визначила конкретних осіб, які мають право на їх отримання (не склала заповіт щодо своїй пенсійних активів).
Види довічних пенсій:
" довічна пенсія з установленим періодом,
" довічна обумовлена пенсія,
" довічна пенсія подружжя.
Довічна пенсія з установленим періодом - щомісячна виплата, яка здійснюється протягом життя пенсіонера, але не менше ніж протягом десяти років з дня її призначення.
Довічна обумовлена пенсія - щомісячна виплата, яка здійснюється протягом життя пенсіонера.
Довічна пенсія подружжя - щомісячна виплата, яка здійснюється протягом життя пенсіонера, а після його смерті - його чоловіку (дружині), який (яка) досягли пенсійного віку протягом їх життя.
Застрахована особа має право вільного вибору лише одного з видів довічних пенсій.
5. Статус і соціальний захист військовослужбовців та співробітників органів внутрішніх справ
Статус і соціальний захист військовослужбовців та співробітників органів внутрішніх справ (ОВС) України визначають Закони України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"(20.12.1991 із змінами на 2002 р.), "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб"(09.04.1992 із змінами на 2002 р.), "Про міліцію"(20.12.90 із змінами на 2002 р.) та інші.
До військовослужбовців належать: особи офіцерського складу, прапорщики, мічмани, військовослужбовці строкової і надстрокової служби та військової служби за контрактом Збройних Сил України, Прикордонних військ України, Служби національної безпеки України, військ цивільної оборони, а також інших військових формувань, що створюються Верховною Радою України, стратегічних сил стримування, які дислокуються на території України, військовослужбовці-жінки, курсанти військових навчальних закладів. Дія цього Закону поширюється на: військовослужбовців, які проходять службу на території України, і військовослужбовців - громадян України, які виконують військовий обов'язок за межами України; членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли, пропали безвісти або стали інвалідами при проходженні військової служби; військовозобов'язаних, призваних на збори, та членів їх сімей.
Військовослужбовці наділені усіма правами, що мають громадяни України. Разом з тим правовий статус військовослужбовця передбачає і певні особливості. Так військовослужбовцю гарантується недоторканність особи. Він не може бути арештований інакше, як на підставі судового рішення або з санкції прокурора чи наказу командира, винесеного відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України. Використання військовослужбовців для виконання завдань, не пов'язаних з військовою службою, не допускається. Військовослужбовці можуть залучатися до участі у ліквідації наслідків аварій, катастроф, стихійного лиха та в інших окремих випадках лише за рішенням Верховної Ради України. Військовослужбовці не можуть займатися підприємницькою діяльністю. Військовослужбовці одержують за рахунок держави грошове забезпечення, а також речове майно і продовольчі пайки або за бажанням військовослужбовця грошову компенсацію замість них. Для військовослужбовців встановлюється 41-годинний робочий тиждень. Військові навчання, походи кораблів, бойові стрільби, бойове чергування проводяться у будь-які дні тижня без обмеження загальної тривалості службового часу. Військовослужбовці забезпечуються жилими приміщеннями державою. Члени сімей військовослужбовців мають право на першочергове працевлаштування, влаштування у садки та школи, дружинам виплачується грошова допомога при переведені чоловіка на іншу роботу тощо.
Держава гарантує соціальний захист і працівникам міліції. Вони користуються пільгами при розподілі житла, встановленні квартирних телефонів, влаштуванні дітей у дошкільні заклади, вирішенні інших питань соціально-побутового забезпечення Для працівників міліції встановлюється 41-годинний робочий тиждень. У необхідних випадках особи рядового і начальницького складу несуть службу понад встановлену тривалість робочого часу, а також у вихідні та святкові дні.
Військовослужбовцям, працівникам ОВС, які мають право на пенсію за Законом "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби. Військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії в разі втрати годувальника призначаються незалежно від тривалості служби.
Відповідно до закону, військовослужбовцям та співробітникам ОВС нараховуються такі види пенсій:
За вислугу років (максимальний розмір 90% від зарплати) - нараховується тим хто:
" має вислугу 20 років і більше (у розмірі 50% від зарплати + 3% за кожен рік вислуги понад 20 років; а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55% + 3%);
" особам з 45 років, які мають 25 років загального трудового стажу, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ (у розмірі 50% від зарплати, + 1% за кожен рік понад 25 років стажу).
Пенсії по інвалідності (внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання тощо) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію, за цим Законом призначаються в таких розмірах:
" інвалідам війни I групи - 100%, II групи - 80%, III групи - 60% відповідних сум грошового забезпечення (заробітку);
" іншим інвалідам I групи - 70%, II групи - 60%, III групи - 40% відповідних сум грошового забезпечення (заробітку).
Пенсії в разі втрати годувальника сім'ям військовослужбовців, осіб, які маютьправо на пенсію, за цим Законом призначаються, якщо годувальник помер у період проходження служби або не пізніше 3 місяців після звільнення зі служби чи пізніше цього строку, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних у період проходження служби, а сім'ям пенсіонерів з числа цих військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за законом - якщо годувальник помер у період одержання пенсії або не пізніше 5 років після припинення її виплати. Пенсії призначається непрацездатним членам сім'ї.
6. Статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту
Правовий статус ветеранів війни, створення належних умов для їх життєзабезпечення, визначає і регламентує Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (22.10.1993 із змінами на 2002 р.).
Закон передбачає наступні шляхи захисту ветеранів війни: 1) створення належних умов для підтримання здоров'я та активного довголіття; 2) організація соціального та інших видів обслуговування, зміцнення матеріально-технічної бази, створених

 
 

Цікаве

Загрузка...