WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Соціальний захист в Україні - Реферат

Соціальний захист в Україні - Реферат

податку; 10) безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі), автомобільним транспортом загального користування (за винятком таксі) в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів в межах області (Республіки Крим) за місцем проживання.
Громадянами похилого віку визнаються чоловіки у віці 60 і жінки у віці 55 років і старші, а також особи, яким до досягнення загального пенсійного віку залишилося не більше півтора року. Громадяни похилого віку мають право на працю нарівні з іншими громадянами, яке додатково гарантується державними програмами зайнятості населення. Забороняється відмова у прийнятті на роботу і звільнення працівника за ініціативою власника або уповноваженого ним органу з мотивів досягнення пенсійного віку. Для працівників похилого віку застосовується загальновстановлена тривалість робочого часу. На прохання працівників похилого віку власник або уповноважений ним орган може встановити неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках здійснюється пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.
Громадяни похилого віку мають право на матеріальне забезпечення, яке гарантується виплатою трудових або соціальних пенсій, різних видів допомоги і наданням допомоги в натуральному вигляді.
Особам перед пенсійного віку, трудовий договір з якими було розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, а також виявленою невідповідністю працівника займаній посаді за станом здоров'я, гарантується право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законодавством строку, якщо вони мають необхідний загальний трудовий стаж.
8. Статус та соціальний захист громадян, що мають значні заслуги перед Батьківщиною
Основні засади державної політики щодо громадян, які мають значні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності, досягнення у галузі науки, культури, освіти, охорони здоров'я, фізичної культури і спорту тощо визначають Закони України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" (01.06.2000р.), "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та іншими.
Пенсії та пільги за особливі заслуги перед Україною встановлюються громадянам України:
" відзначеним почесними званнями "народний", "заслужений", державними нагородами України та колишнього Союзу РСР, лауреатам державних премій України та колишнього Союзу РСР;
" народним депутатам України, депутатам колишніх республік Союзу РСР і Союзу РСР; депутатам обласних, Київської і Севастопольської міських рад трьох скликань та депутатам районних, районних у містах Києві та Севастополі рад, міських рад чотирьох скликань, якщо вони не були державними службовцями і не займали виборних та керівних посад у цих радах;
" Героям України, Героям Радянського Союзу, Героям Соціалістичної Праці, особам, нагородженим орденом Слави трьох ступенів, орденом Трудової Слави трьох ступенів, орденом "За службу Родине в Вооруженных Силах СССР" трьох ступенів, чотирма і більше орденами, чотирма і більше медалями "За відвагу", ветеранам Великої Вітчизняної війни, нагородженим у період бойових дій медаллю "За відвагу";
" видатним спортсменам - переможцям Олімпійських ігор, чемпіонам і рекордсменам світу і Європи;
" космонавтам та членам льотно-випробувальних екіпажів літаків;
" матерям, які народили семеро і більше дітей та виховали їх не менш як до восьмирічного віку. При цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку.
Пенсії встановлюються: 1) за віком (встановлюється надбавка 50-80% пенсії за віком); 2) по інвалідності (встановлюється надбавка 50-80%); 3) у разі втрати годувальника (70-90% від пенсії померлого годувальника). Закон передбачає в разі смерті цих осіб встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною членам їх сімей.
У разі вчинення пенсіонером умисного злочину або виявлення помилкових чи неправдивих даних, на підставі яких було призначено пенсію за особливі заслуги, рішенням Комісії пенсіонер позбавляється призначеної пенсії. Сума пенсії, виплачена пенсіонерові надміру внаслідок зловживань з його боку, стягується у порядку, встановленому законом.
Питання призначення пенсій за особливі заслуги вирішує Комісія з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною при Кабінеті Міністрів України. Клопотання про призначення пенсій за особливі заслуги порушується Президентом України, Головою Верховної Ради України, Прем'єр-міністром України, міністрами та керівниками інших центральних органів виконавчої влади, Головою Ради міністрів Автономної Республіки Крим, головами обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, головами обласних, Київської і Севастопольської міських рад.
Пільги для осіб, що мають значні заслуги перед Україною у більшості аналогічні пільгам, що мають ветерани війни, а також слід додати: а) першочергове поліпшення житлових умов при наданні житла у будинках державного, у тому числі відомчого, і громадського житлового фонду з наданням при цьому додаткової житлової площі до 20 квадратних метрів; б) позачергове і безплатне обладнання житла засобами позавідомчої охоронної сигналізації; в) щомісячна виплата грошової компенсації витрат на автомобільне паливо з розрахунку 50 літрів високооктанового бензину на місяць відповідно до діючих цін на паливо за наявності особистого транспортного засобу; г) безоплатне навчання і перенавчання нових професій за місцем роботи в учбових закладах системи державної підготовки і перепідготовки кадрів,а також у платних навчальних закладах і на курсах; д) першочергове безоплатне особисте і членів сім'ї (дружини (чоловіка) і дітей віком до 18 років) обслуговування в амбулаторно-поліклінічних закладах усіх типів та видів, госпіталізація і лікування у стаціонарах, госпіталях, лікарнях тощо.
9. Статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
Це питання регулюється Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"(19.12.1996, із змінами на 2002 р.). Закон визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення.
Закон встановлює поділ території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, на чотири зони, в залежності від ландшафтних та геохімічних особливостей ґрунтів, міри перевищення природного доаварійного рівня накопичення радіонуклідів у навколишньому середовищі, пов'язаних з ними ступенів можливого негативного впливу на здоров'я

 
 

Цікаве

Загрузка...