WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Сленг як явище молодіжної субкультури - Реферат

Сленг як явище молодіжної субкультури - Реферат

своїх публікацій слова "крендель" ("молодий чоловік") і "мурена" ("дівчина"), що не є широко розповсюдженими в молодіжному середовищі (більш поширеними є слова "пацан" і "тёлка"). Цими жаргонізмами стали користатися всі постійні автори газети, художники назвали "крендиксами-мурениксами" комікси про взаємини хлопців і дівчат. У результаті читачі "Молотка" сприйняли цю мовну гру і стали користуватися "кренделями" і "муренами" у листах до редакції. "Я, как любая нормальная муренка, тащусь от серебра" (Евгеша Сулимова, читачка "Молотка" А как почистить серебро? // Молоток. - 2000. - № 33. - С. 7). У редакції газети "Молоток" є навіть спеціальний Сленговик для службового користування, за допомогою якого редактор "оживляє і бадьорить" нудні тексти. Вирізки зі Сленговика друкуються в кожному номері газети. Ставитися до такої пропаганди сленгу можна по різному, але очевидно, що використовуваний у розумних межах цей прийом користується популярністю серед читачів і їм приємно мати спільну з улюбленим виданням мову. Тут можна провести аналогію із жаргоном окремої родини, компанії, класу в школі, що високо цінується його носіями і робить співтовариство людей більш міцним, дозволяє відрізняти своїх і чужих.
Друковані видання, що говорять на сленгу, стилістично і за духом близькі молодіжному каналу MTV. Це помітно по темах, що у них висвітлюються, по кумирах, яких журналісти підносять читачу. У газеті "Молоток" практично щотижня знаходиться місце для повідомлень про DJ-їв каналу чи для інтерв'ю з ними. На останній сторінці видання довгий час публікувалися скетчі від імені Бивіса і Баттхеда, відомих "інтелектуалів" музичного каналу. Фактично, редакція "Молотка" намагається пресово повторити популярну телестилістику, запозичаючи вільне користування сленгом, а також теми матеріалів і знайомі образи і типи.
Другий тип: "Сленгізм - експресивний засіб". До видань другого типу, що ми умовно назвемо "Сленг - експресивний засіб", відноситься велика частина молодіжних ЗМІ. Назва групи відбиває її сутність. Працівники цих газет і журналів використовують сленгізми і жаргонізми нечасто, як виразний прийом. Загальна стилістика журналістських текстів - нейтральна; частка сленгізмів невисока: вона складає не більше 1% по виданню в цілому і досягає максимум 3% в окремих матеріалах. У цих виданнях використовуються переважно ті сленгізми, що близькі до просторіччя і не мають відтінку несподіванки та новизни. Серед запозичених з жаргону наркоманів це такі слова, як "кайф", "гальмувати" і слово "відстій", що стало популярним завдяки перекладачу серіалів про Бивіса і Баттхеда. "Ніколи "Аварія" так не кейфувала..." ("Дискотеку Аварія" заносить на роздягання // Cool. - 2000. - № 21. - С. 10). "І раптом відчув, що друзі...мислять категоріями "Децл - круто, читати книжки - відстій" (Хочете вляпатися в політику? // Молодий. - 2000. № 46-47. - С. 2). У виданнях другого типу немає власної словотворчості. Їхня мова не є оригінальною візитною карткою. За стилем статей важко визначити, де вони могли бути надруковані: у "Cool", "Тусовочці", "Бумеранзі" чи "Молодому". Різниця відчувається в музичних та інших уподобаннях, а не в мові, що явно належить поколінню старше 25 років. Окремо у цьому ряді стоїть журнал "Птюч", на сторінках якого з'являється нецензурна і груба лексика, але предмету розмови про сленг це не стосується.
Стійкий інтерес до варіантів розмовної мови зберігається в мережі Інтернет. Час від часу на сайтах, що мають відношення до словесності, з'являються конференції з питань культури мови , вивішуються передруки журнальних статей (наприклад, Ю.Шинкаренко "На палубі "Арго", чи похід за владою"). Деякі дослідники публікують свої роботи в мережі з метою одержати відгуки читачів, що не пов'язані з науковим світом (наприклад, робота Є.Гуц "Фізичні можливості і зовнішній вигляд людини в мовній картині світу підлітка"). Великою популярністю користуються словники "блатної музики", молодіжного сленгу, жаргону наркоманів і т.п. Автори деяких сайтов (наприклад, видавництво ЭТС на www.russianstory.com) пропонують відвідувачам брати участь у створенні різноманітних словників. Таким чином, Інтернет, як інтерактивний ЗМІ, може надати величезну допомогу науковцям, що вивчають живу розмовну мову в зборі й аналізі лексичного матеріалу, а також швидко довести результати їхніх досліджень до читаючої публіки.[I1]
4. Додаток: "Словник найбільш поширених сленгізмів" .
безпонт'овий Поганий, неякісний, невигідний, невдалий. /Є відтінок очікувань, що невиправдалися, розчарування. Беспонтове літо.
беспонт'ово - присл. від беспонтовый. Щось дівчата безпонтово скачуть..
безпонт'овка Ім. від безпонтовий. Про будь-який предмет, особу чи явище Як новий препод? - Безпонтовка.
Йому в барі навалили півтарілки якоїсь безпонтовки.
бути (сид'іти)
на ізм'єні Бути наляканим. Весь колок на ізмєні: запитають - не запитають.
в'арщик Поважне найменування фахівця в якій-небудь області. Вася - головний варщик по матеші.
виїхати
поїхати Розслабитися, відвернутися від проблем. Ми смикнули по стаканчику і виїхали.
відключ'итися 1. Знепритомніти. (розм.)
2. Міцно заснути. (розм.)
3. Глибоко задуматися і не реагувати на навколишні явища. (розм.) Вибач, відключився.
відкл'ючка Ім. від відключитися. /про стан/ Грузи - не грузи, а він у відключці.
відст'ій Про будь-який поганий предмет, особу чи явище. /відтінок зневаги/ /звичайно оцін.констр./ Новий кліп Мадонни - повний відстій.
відст'ійний - прикм. від відстій Дістав цей відстійний музон.
вст'авлений Пригнічений, неуважний. Якийсь ти сьогодні вставлений
вставл'яти 1. Робити статевий акт (суб'єкт - чоловік).
2. Розпікати, перемагати і т.п. /зі значенням переваги суб'єкта/ Він мені так вставив - мало не показалося!
втикати Уважно дивитися. Втикай, яка файна дівчина!
гальмувати (тормозити - в деяких похідних) 1. Уповільнено реагувати Ти чого гальмуєш, не выспався?
2. Гаятися, упускати можливість. Не гальмуй, а то не дістанеться.
т'ормоз- про людину; ім. від гальмувати. Ну ти і тормоз.
тормозн'ути - док.в. від гальмувати. Я тормознув - вона і звалила.
зтормоз'ити, протормоз'ити- док.в. від гальмувати.
тормозн'утий- прикм. від гальмувати. Забери свого тормознутого дружка: він мене дістав!
глюкан'ути На мить помилково оцінити візуальний об'єкт. Ти чого? - Так, глюкануло, папика тачка.
гл'юки Обман зору. = "здалося". Ой, препод йде…Фу, глюки.
гл'ючитися
пригл'ючитися Здаватися, увижатися. /можл. ос. і безос. ф./ Їй у траві чирик приглючився. Ломанулась - фантик.
гл'ючить 1. Помилково оцінювати візуальний об'єкт. /перев. безос. ф./ Мене глючит зі столовки стільці тирять.
2. Протягом якогось часу робити дурні помилки одну за одною./можл. ос. і безос. ф./ З ранку глючишь - піди проспися.
3. Погано працює, через технічні недоліки. /Ну цей комп і глючить!
гл'ючний Дурний, неякісний. Мене задовбала твоя глючна ручка.
гнати 1. Говорити багато, нудно і безглуздо. Борисич щось жене/гонить про свою перту успішність.
2. Говорити неправду. Чесно кажу! - Не жени/гони! прогн'ати - розповісти. Никітон прогнав круту байку.
прогн'ати віз - розповісти історію.
проган'яти недок. в. до прогнати.
гон, гоніво 1. Довгий, марний монолог. Припиніть гон.
2. Неправда. Гон! - Відповім/отвечу!
г'онки - те ж що гон.
гонщик - людин, що говорить
1. багато і нудно;
2. неправду.
Ну ти і гонщик!
груз'ити Складно і завзято висловлюватися на тему, що не цікавить слухача /можливо дод. у ор.відм./. Забодав грузити своїми проблемами!
груз - важка мова, яку доводиться вислуховувати. Мені твої грузи уже ось де!
груз'ило - людина, що постійно

 
 

Цікаве

Загрузка...