WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Рейтинг популярності вищих навчальних закладів України” - Реферат

Рейтинг популярності вищих навчальних закладів України” - Реферат

апробації інструментарію дослідження і його можливих коректив.
Єдиний в часових межах польовий етап дослідження проводиться в двох площинах: опитування школярів, студентів та осіб, які закінчили ВНЗ і відповідають означеним віковим критеріям та опитування експертів.
Вибірка
Всього має бути опитано 2500 респондентів, які відповідають визначеним нами критеріям відбору для об'єкту "молодь". При аналізі всієї сукупності зібраних даних (2500 анкет) похибка складатиме ~ 2%. Така вибірка дозволить розбити масив аналізованих даних на ~ 17 кластерів за віком, статтю, місцем проживання etc., що дозволить провести кращий порівняльний аналіз (похибка у цьму випадку становитиме ~ 8%).
З дотриманням принципу PPS (probability proportional to the size) загальна кількість анкет розподілена по областях наступним чином:
Назва області Число анкет
1 - Вінницька 93
2 - Волинська 50
3 - Дніпропетровська 192
4 - Донецька 260
5 - Житомирська 75
6 - Закарпатська 52
7 - Запорізька 103
8 - Івано-Франківська 67
9 - Київська (без Києва) 95
10 - Київ 125
11 - Кіровоградська 60
12 - АР Крим 125
13 - Луганська 143
14 - Львівська 125
15 - Миколаївська 65
16 - Одеська 127
17 - Полтавська 85
18 - Рівненська 58
19 - Сумська 70
20 - Тернопільська 57
21 - Харківська 155
22 - Херсонська 58
23 - Хмельницька 75
24 - Черкаська 75
25 - Чернігівська 67
26 - Чернівецька 45
З них квота для опитування школярів - 1742; студентів - 523; випускників - 235 (розраховано з дотриманням пропорційності цих кластерів в українському суспільстві ).
Особливості відбору "на полі" за кластерами такі:
" Школярі - випадковий вибір шкіл, використовуючи метод PPS.
" Студенти - опитування в усіх ВНЗ; в кожному окремому ВНЗ - випадковий відбір за списками студентів.
" Випускники - по домогосподарствах.
Опис інструменту дослідження (анкети)
/оригінал-макет анкети подано в додатку/
Анкета складається з 3-х блоків та картки відповідей респондента.
1. Блок А : Містить інструкцію інтерв'юеру та звернення до респондента, яке містить назву організації, що проводить дослідження; тему дослідження; стимули для відповіді (важливість дослідження, повага до думки респондента etc.); пояснення чому вибрали саме його/її; ґарантії конфіденційності; запитання про згоду на участь у дослідження та перелік прав респондента.
2. Блок В : Містить перелік запитань, відповіді на які мають бути позначені у картці відповідей респондента. Запитання формулююються відповідно до концептів "вищий навчальний заклад" та "якість вищої освіти" (розділ "Концептуалізація") та критеріїв визначених в розділі "Операціоналізація" (таблиця 4).
3. Блок С : Призначений виключно для заповнення інтерв'юером (не для зачитування респонденту) і містить дату проведення інтерв'ю; запис про мову, якою проводилось інтерв'ю; запис про рівень зацікавленості респондента у проведеному інтерв'ю; запитання, що викликали у респондента труднощі при відповіді; підпис інтерв'юера, що засвідчує дотримання ним всіх інструкцій.
4. Картка відповідей респондента : Містить графи для запису назв ВНЗ (див. критерії вимірювання в розділі "Операціоналізація") та графи для позначення балів-відповідей за кожним з критеріїв-запитань (запитання не записуються в картці, а зачитуються інтерв'юером з анкети; у картці присутній лише код запитання).
Проблеми етики (human subject)
1. Респондент має дати добровільну згоду на участь у дослідженні.
2. Респондент має бути поінформованим про записуючі пристрої (під час глибинного інтерв'ю) та про суть дослідження.
3. Респондент має бути поінформованим про ім'я дослідника та його реквізити (за бажанням респондента).
4. Респондент має знати на чому спеціалізується дослідник.
Претест
Проводиться у вигляді польового претесту, який включає опитування 4-х школярів (1 чол. статі із сільської місцевості, 1 жін. статі із сільської місцевості, 1 чол. статі з міста та 1 жін. статі з міста), 4-х студентів (аналогічно), 4-х випускників (аналогічно) та 1 експерта.
Таким чином проводиться апробація анкети на представниках різних демографічних груп та одного спеціального кластера (експертів), з метою універсалізації опитувальника.
Відбір та підготовка інтерв'юерів
Відбір інтерв'юерів для проведення анкетного та експертного опитувань проводиться на різних рівнях.
Анкетне опитування Відбір проводиться на основі результатів співбесіди, яка визначає загальний інтелектуальний потенціал претендента (можливість навчання) та його комунікативні навички.
Далі проводиться 3-денне навчання.
1-го дня відбувається ознайомлення інтерв'юерів з термінологією, задачами та принципами організації дослідження.
2-го дня проводиться навчання методиці і правилам контакту з респондентами та принципами відбору (ланцюжок, крок та інші концепти).
3-го дня проводиться чотирьохгодинний тренінг на полі під контролем інструктора.
Протягом всіх 3-х днів відбувається поступовий відсів потенційних інтерв'юерів, які не відповідають вимогам компетентності.
Експертне опитування Одразу відбувається набір досвідчених інтерв'юерів з навиками проведення глибинних інтерв'ю (можливо - студентів-журналістів). Додаткове навчання непередбачається.
Персонал (кадрове забезпечення)
Анкетне опитування Внаслідок остаточного відбору передбачається створити корпус із 125 інтерв'юерів, кожен з яких має опитати 20 респондентів.
Керівництво і координація роботи інтерв'юерів проводиться бригадирами у кількості 4 чол. Кожен з бригадирів є координатором одного з 4-х регіонів: Західного (Вінницька, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Львівська області), Східного (Донецька, Луганська, Харківська області), Південного (АР Крим, Миколаївська, Одеська, Херсонська області) та Центрального (Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Київ, Кіровоградська, Полтавська, Черкаська, Чернігівська області).
Експертне опитування Передбачається набрати 100 інтерв'юерів, кожен з яких має провести 5 глибинних інтерв'ю. Координація роботи (прийому даних) інтерв'юерів проводиться 2-ма супервізорами.
Обробка даних Введення і кодування даних проводиться 20-ма операторами-кодувальниками (середнє навантаження на одного - 120 анкет).
Контент-аналіз матеріалів експертних інтерв'ю проводиться 10-ма спеціалістами відповідного профілю. Результатом їх роботи є спільний аналітичний звіт (після обговорення висновків кожного аналітика на спеціальному засіданні робочої групи).
Остаточний аналіз результатів обох напрямків опитування проводиться автором дослідження - дослідником.
Бюджет
№ Стаття витрат Сума
1. Розробка методології. $ ххх
2. Розробка і друк анкет. $ х
3. Навчання інтерв'юерів. $ хх
4. Зарплатня інтерв'юерам, бригадирам, супервізорам. $ хххх
5. Бонуси інтерв'юерам, бригадирам, супервізорам. $ хх
6. Звіт. $ ххх
7. Ввід і обробка даних (+ зарплатня операторам-кодувальникам і контент-аналітикам). $ хххх
8. Транспортні витрати. $ ххх
9. Нормальний прибуток. $ хххх
10. Загальна сума $ ххххх
Календар-графік
№ Етап Період (дні тижня) Тиждень
1. Розробка і затвердження методології Пн.-Пт. 1й
2. Узгодження. Пн.-Вт. 2й
3. Створення анкет. Ср. 2й
4. Узгодження з замовником. Чт.-Пт. 2й
5. Перевірка

 
 

Цікаве

Загрузка...