WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Чоловіки, які змінюються у мінливому світі (“Криза маскулінності” і чоловічі рухи ) - Реферат

Чоловіки, які змінюються у мінливому світі (“Криза маскулінності” і чоловічі рухи ) - Реферат

з роллю чоловіків у світлі проблем насильства і миру, може бути успішною тільки в рамках ширшого руху в напрямі рівности між чоловіками і жінками і відмови від насильства" і зробили низку соціально-педагогічних рекомендацій, як-от: шкільна система повинна "прищеплювати хлопчикам, дівчаткам і викладачам навички розв'язання конфліктів, вираження емоцій і міжгрупової комунікації" і "розробляти навчальні плани та підручники, які наочно свідчать про ненасильницьку та неаґресивну поведінку чоловіків".
7. Зберігаються також певні особливості чоловічої сексуальности. При усьому вирівнюванні чоловічих і жіночих сексуальних сценаріїв молоді чоловіки як і раніше ототожнюють маскулінність із сексуальністю, осмислюючи її головним чином кількісно - розміри пеніса, сила ерекції, частота зносин і кількість жінок.
Якими б не були соціокультурні джерела і долі фалічного символізму і фалократії, чоловіча ерекція, як сказав би В.І. Лєнін, - це об'єктивна реальність, дана (чи не дана) нам у відчутті, до якої усічоловіки, та й жінки, дуже чутливі. Кажучи словами Віктора Єрофєєва, "чоловік починається з ранкової ерекції. У більшості випадків він нею і закінчується" [16].
Чоловіча сексуальність залишається екстенсивнішою, предметнішою, не пов'язаною з емоційною близькістю, і переживається не як стосунки, а як завоювання і досягнення. Майже кожен юний Вертер як і раніше потай заздрить Дон Жуанові. Багато юнаків асоціюють дорослість із початком сексуального життя, причому вірильність ототожнюється з потенцією, а її реалізація - з аґресією і насильством. Сумне підтвердження цього - статистика зґвалтувань. Близько чверті усіх зґвалтувань і половину сексуальних злочинів проти дітей чинять підлітки і юнаки.
Як і в інших випадках насильницької аґресії, сексуальне насильство є сукупним результатом переплетення соціокультурних та індивідуально-психологічних чинників. Американські студенти, які вчинили сексуальні напади на жінок, відрізняються насамперед сексистськими установками, ставленням до жінки як об'єкта, причому ці установки поділяють друзі й товариші цих молодих людей. У той же час найважливіша психологічна риса молодих чоловіків, які ведуть інтенсивне сексуальне життя і мають стосунки з великою кількістю жінок - любов до новизни і ризику, з чим корелюють гіпермаскулінність, фізична привабливість, емоційна розкутість і підвищений рівень тестостерону [17]. Іншими словами, ці молоді люди об'єктивно сексуальніші за інших і повніше персоніфікують у собі традиційні цінності маскулінности - заповзятливість, сміливість, розкутість, любов до ризику тощо.
Це дає їм суттєві переваги перед однолітками. За даними американського лонґітюдного дослідження [18] хлопчики, які мали найвищу популярність серед однолітків у 6 класі, не тільки зберегли своє становище лідера у старших класах, але й раніше за інших почали сексуальне життя і мали більше сексуальних партнерок. Це значить, що дівчата люблять тих самих хлопчиків, які користаються популярністю в хлопчачих групах. Однак - зворотний бік медалі - саме ці юнаки найбільше схильні виявляти сексуальну аґресію і зловживати довірою своїх подружок, а також пити і вживати наркотики.
Цей приклад переконливо показує неспроможність будь-яких простих рішень. З моральної точки зору, Дон Жуан - фігура негативна, аморальна і соціально небезпечна. Проте, навіть залишивши осторонь його потенційну репродуктивну цінність (у світлі еволюційної біології, Дон Жуан породить більше нащадків, аніж сором'язливий Вертер, а його активність і енергія можуть бути соціально корисними), він подобається багатьом жінкам і гомосексуальним чоловікам. Перевиховати його навряд чи можлна, якщо ж його знищити - постраждають усі ті, кому він подобається (навіть якщо їм доводиться через нього плакати). А у світлі логіки збереження навколишнього середовища Дон Жуан має не менше прав на існування, аніж уссурійський тигр, - також не бозна-який вегетаріанець.
Настільки ж привабливі і настільки ж небезпечні типи з аналогічними психофізіологічними властивостями, є і серед жінок. Кармен на роль позитивної жінки-матері аж ніяк не годиться. Але якщо усі мами потрібні, усі мами важливі, то й батьки також.
?
Використана література
1 Див.: Messner M.A. Politics of Masculinities. Men in Movements. - L.: Sage, 1997.
2 The National Organization For Men Against Sexism. Statement of Principles. Цит. за: Kimmel M.S. and Messner M.A. eds. Men's Lives. - 4th edition. - Boston: Allyn and Beacon, 1998. - P. 591.
3 Цит. за: Kimmel M. Manhood in America. A Cultural History. - NY: The Free Press, 1996. - P. 303.
4 Bly Robert. Iron John. - Mass.: Addison-Wesley, 1990.
5 The men's bibliography: a comprehensive bibliography of writing on men, masculinities and sexualities, compiled by Michael Flood. - 6th edition. - Canberra, Australia, 1998.
6 Maccoby E.E. The Two Sexes. Growing Apart, Coming Together. - Harvard University press, 1998.
7 Gilmor D.D. Manhood in the Making. Cultural Concepts of Masculinity. - Yale University press. - P. 230.
8 Connell R.W. Introduction: Studying Australian Masculinities // Journal of Interdisciplinary Gender Studies. - Dec. 1998. - Vol.3. - No 2. - P. 3.
9 Див.: Barker-Benfield G.J. The Culture of Sensibility. Sex and Society in Eighteenth-Century Brittain. - The Univ. of Chicago Press, 1992.
10 Див.: Hofstede Geert and Associates. Masculinity and Femininity. The Taboo Dimension of National Cultures. - Sage Publications, 1998.
11 Schlegel A. and Barry H. III. Adolescence. An Anthropological Inquiry. - NY: Free press, 1991.
12 Miedzian Miriam. Boys will be boys: Breaking the link between masculinity and violence. - NY: Doubleday, 1991.
13 Wrangham R. and Peterson D. Demonic Males. Apes and the Origins of Human Violence. - Boston: Houghton Mifflin, 1996.
14 Див.: Kemper Theodor D. Social structure and testosterone: Explorations in the socio-bio-social chain. - Rutgers University Press, 1990. Новіші дані про зв'язок тестостерону та домінантности у чоловіків див. круглий стіл за статтею Mazur A. and Booth A. Testosterone and Dominance in Men в журналі Behavioral and Brain Sciences. - 1998. - Vol. 21. - P. 353-397.
15 Цит. за: Savran D. Taking it like a man. White masculinity, masochism and contemporary American culture. - Princeton Univ. Press, 1998. - P. 209.
16 Ерофеев В. Мужчины. - Изд. 3. - М.: Подкова, 1999. - С. 6.
17 Bogaert A.F. and Fisher W.A. Predictors of university men's number of sexual partners // Journal of Sex Research. - 1995. - Vol. 32. - No 2. - P. 119-130.
18 Feldman S.S. et al. Pathways to early sexual activity: A longitudinal study of the influence of peer status // Journal of Research in Adolescence. - 1995. - Vol 5. - P. 387-412.

 
 

Цікаве

Загрузка...