WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Cтановище дітей та молоді в зарубіжних країнах. - Курсова робота

Cтановище дітей та молоді в зарубіжних країнах. - Курсова робота

вимагає від правоохоронних органів нашої країни бути готовими реагувати на нього.
5. Діти і молодь як об'єкт сексуальної експлуатації.
"Щороку в усьому світі близько мільйона дітей - дівчат і хлопців - стають жертвами проституції та інших форм сексуальних злочинів" [10;8].
Д. Касаткин у своїй публікації "ЮНЕСКО. Защита прав детей" в журналі "Азия и Африка сегодня" наводить наступні статистичні дані Дитячого фонду ООН (ЮНИСЕФ).
Як найменше 250 тисяч бразильських звідників пропонують в якості проституток тисячі дівчат-підлітків. В Китаї від 200 до 500 тис. дітей займаються проституцією. Впродовж декількох останніх років 5 тис. китайських дівчат були відправлені в доми розпусти М'янми та інших країн. У столиці Колумбії Боготі чисельність дітей, яких використовують у сексуальних цілях, з 1991по 1998 роки зросло в п'ять разів. В Таїланді сексуальній експлуатації піддаються 300 тис. дітей.
У сферу сексуальної експлуатації залучені також діти країн Європи та Північної Америки. Так, у країнах Східної Європи нараховують 100 тис. безпритульних дітей. Багатьох з них переправляють у доми розпусти Західної Європи. В Канаді організовані угруповання звідників пропонують в якості проституток тисячі дівчат-підлітків. У США за офіційними даними у проституцію залучено більше 100 тис. дітей.
Експерти виділяють такі передумови сексуальної експлуатації дітей :
"недотримання законів про охорону прав дітей;
значне поширення убозства через перенаселення, безробіття, зростання урбанізації і міграції населення;
міжнаціональні і етноконфесіональні конфлікти, що породжують хвилю біженців, значну частину яких становлять діти;
їхні батьки опинившися без засобів до існування,, житла і роботи. Не у змозі забезпечити своїм дітям нормальних умов життя, з чого користаються різного роду злочинні елементи;
збільшення зростання виробництва й продажу наркотичних засобів;
занепад інституту сім'ї;
поширення сексуальної реклами і порнографічної літератури в засобах масової інформації;
архаїчні ритуали і звичаї" [10; 8].
Для подолання проблеми сексуальної експлуатації неповнолітніх необхідні узгоджені зусилля урядів, міжнародних організацій, всієї міжнародної громадськості зусилля. Йдеться про такі заходи, як заборона пропаганди насильства, порнографії і секса в засобах масової інформації, запровадження у школах відповідних роз'яснювальних програм, органівзація лекцій і бесід. Необхідно, щоби люди, що відповідають за втілення в життя нових інформаційних технологій, знищували матеріали, які сприяють зведенню дітей, щоби всі країни кваліфікували поширення дитячої комп'ютерної порнографії як кримінальний злочин. Великий внесок у боротьбу з сексуальною експлуатацією дітей повинні вносити правоохоронні органи, в тому числі українські.
Висновки.
Діти та молодь - невід'ємна частина сучасного людства зі своїми специфічними проблемами і інтересами. Усвідомлення цього стало важливим здобутком сучасної цивілізації. В ХХ ст. були розроблені, прийняті та ратифіковані багатьма країнами міжнародно-правові акти, спрямовані на захист прав та інтересів дітей та молоді. В найбільш розвинутих державах зараз діють закони, що регулюють правове положення молоді та неповнолітніх. Універсальною правовим документом у цьому відношенні є Конвенція про права дитини, ратифікована і нашої державою.
Болючою проблемою сучасного положення дітей у різних, передовсім слабкорозвинутих, країнах світу є проблема недовгодованості. Йдеться як про брак достатньої кількості каларій, так і про відсутність у раціоні деяких вітамінів, йоду тощо. Це загрожує послабленням організму дитини, зниженням його імунних функцій і, відповідно, вимагає великої уваги з боку урядів та неурядових організацій.
Реальності нашого часу є функціонування в багатьох зарубіжних країнах різноманітних дитячих та молодіжних організацій. Найбільшого міжнародного визнання досягла Всесвітня організація скаутського руху. Останніми роками скаутизм набуває поширення в Росії, інших посттоталітарних країнах.
Крім організаційно оформлених дитячих та молодіжних організацій в багатьох країнах поширені так звані неформальні об`єднання молоді (НОМи). Зародившися у країнах Заходу як рухи хіппі, панків тощо НОМи в 80-ті роки поширилися в колишніх соціалістичних країнах. В даній роботі аналізуються деякі сучасні тенденції в середовищі російських "неформалів" та їхнє можливі наслідки для суспільства.
У провідних країнах сучасного світу держава надає своєму піклуванню про молодь статусу державної молодіжної політики, розробляючи та реалізуючи заходи, спрямовані на забезпеченння представників молодого покоління роботою, житлом, різними видами соціальної допомоги. В даній роботі приділено увагу молодіжній політиці Швеції. Дана проблема є досить актуальною для українського суспільства, в якому становище молоді пов`язано з багатьма соціальними проблемами.
Дещо інакшими є проблеми відносно "ситої" молоді країн Заходу. Йдеться про тенденцію так званої демографічної інфільтрації, пов`язану з занадто раннім поглиненням молоді у світ "дорослих" проблем. Це знаходить вияв у надмірній завантаженості учнів шкіл, дуже раннім знайомством їх з порнографією, сексуалізацією іміджу дітей-"зірок", нарешті, у поширенні підліткової та молодіжної наркоманії, що не лише загрожує здоров`ю, а й спричиняє зростання дитячої злочинності.
Нарешті, ще одна болюча проблема сучасності в багатьох країнах світу - це сексуальна експлуатація дітей і молоді, підступне залучення їх до домів розпусти, що особливо дається взнаки у країнах Південно-Східної Азії.
Список використаноїлітератури.
І. НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ.
1. Конвенция о правах ребёнка // Додаток до журналу "Адвокат". - 1998. - № 3. - С.1-24.
ІІ. ДОКУМЕНТИ.
2. Положение детей в мире, 1998 г. Доклад Директора-исполнителя Детского фонда Организации Объединённых Наций К. Беллами. - 143 с.
ІІІ. ДОВІДКОВА ЛІТЕРАТУРА.
3. Зарубежные молодёжные организации : Справочник / Сост. В.И.Камышанов, М.О.Литовская. - М.: Мол. гвардия, 1989. - 492[4] с.
4. Словник іншомовних слів / За ред. акад. АН УРСР О.С.Мельничука. - К.: Гол. ред. УРЕ, 1985. - 968 с.
IV. ЗАГАЛЬНА ТА СПЕЦІАЛЬНА ЛІТЕРАТУРА.
5. Запесоцкий А.С., Файн А.П. Эта непонятная молодёжь…: Проблемы неформальных молодёжных объединений. - М.: Профиздат, 1990. - 224 с.
6. Фатальна вечірка. Кримінальний кодекс України неповнолітнім. - К.: Інститут громадянського суспільства, 1999. - 40 с.
V. ПУБЛІКАЦІЇ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ.
7. Волошина В. Будь верен Богу ! // Московские новости. - 1998. - 31 мая - 7 июня. - № 21. - С.34.
8. Волошина В. Выбирающие чёрное // Московские новости. - 1999. - 22-28 июня. - № 23. - С.14.
9. Галушко О. Молодыжна полытика сучасноъ Швецыъ - приклад для Украъни // Молода нацыя. - 1996. - № 3. - С.65-67.
10. Касаткин Д. Защита прав детей // Азия и Африка сегодня. - 1999. - № 5. - С.8-9.
11. Радышевский Д. От унисекса к унивозрасту // Московские новости. - 1998. - 31 мая - 7 июня. - № 21. - С.34.
12. Шерматова С. Рецепты для бедных и богатых родителей // Московские новости. - 1998. - 24-31 мая. - № 20. - С.24.

 
 

Цікаве

Загрузка...