WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Cтановище дітей та молоді в зарубіжних країнах. - Курсова робота

Cтановище дітей та молоді в зарубіжних країнах. - Курсова робота

другої половини 20 ст. в Америці - також колишні скаути. За винятком хіба що Р.Рейгана - той був скаут-мастером (звання керівника)" [7;34].
Останніми роками скаутинг набув поширення у посткомуністичних країнах, зокрема в Росії. "В Петербурзі, наприклад, впродовж року працює близько вісьми клубів у різних районах міста, де навчають першій медичній допомозі, основам життя в лісі, в шатрі, проводять психологічний тренінг…Третя Всеросійська Джамборі (в піонерській термінології дещо середнє між злітом, фестивалем і зірницею, але куди більше привабливий за формою) підтримана губернатором Саратовської області Аяцковим, який виділив скаутам 17 гектарів землі у власність і ще 100 гектарів лісу в оперативне користування за умови ретельного догляду за цими лісовими угіддями" [7;34].
Значною популярністю в підлітковому і молодіжному середовищі Росії, країн Європи, Америки користуються різноманітні неформальні об'єднання молоді (НОМ). Ставши реальністю суспільного буття протягом декількох останніх десятиріч, в посттоталітарній Росії з її соціальними негараздами НОМи стають більш агресивними та ірраціональними. "Хіппі", "панки" та "рокери" поступилися місцем "енергетам", "сатаністам" та "скінхедам".
"Енергети" уявляють собою специфічний молодіжний рух, орієнтований на пошуки цінностей в містичних традиціях. "Енергети" захоплюються філософією, чорною та білою магією. В.Волошина вважає, що "у прагненні пізнати себе та світ енергети заходять дуже далеко, в їхньому середовищі трапляються самогубства і зовсім не під впливом наркотиків чи депресії - підлітки хочуть прозірнути в інший світ, вони вірють у нього більше, ніж у світ реальний…Рух споріднений зі способом життя, за якого проблеми вирішуються за допомогою деякого ірреального світу" [8;14].
Ірраціональність притаманна і світогляду "сатаністів". Сучасних російських сатаністів інакше називають "блекстерами" - від назви найжорсткішого напряму в рок-металі - "блека". Виконавці "блека" не співають, а хриплять та кричать. "Блекметалл" вбирає в себе традиції язичництва, агресію та протистояння християнству. Сатаністи одягаються, за звичай, у чорне, їхні груди прикрашає перевернутий хрест або пентаграма. Захоплення сатанізмом може загрожувати і дитині з цілком щасливої сім'ї, яка добре відчуває музику. Спочатку її зворушує музика "блекметаллу", а зрештою дитина починає цікавитися антихристиянською філософією, пов'язану з нею.
З музикою пов'язані також витоки іншого НОМу - "реперів".Крім власно музики -"читання репу" реперів цікавить своєрідний танець - "брейкданс" та малюнок - граффіті. Серед реперів чимало десяти-дванадцятирічних підлітків. В одязі репери віддають перевагу яскравим кольорам - одягають, наприклад червоні широкі куртки. Брюки "реперів" - це так звані "спущені труби" на багато розмірів більше, ніж треба. Це не просто данина моді, це символ, що бере початок у традиціях негритянського репу, адже в багатодітних негритянських сім'ях дітям купували одяг на виріст. На відміну від репу чорних американців сучасний російський реп не є надто агресивним. І хоча він виглядає жорстким та трагічним, хоча непристойних висловів у ньому більше, ніж в інших молодіжних середовищах, насправді репери менше захоплюються наркотиками та спиртними напоями, які заважають їм танцювати. Для реперів важлива не стільки якась ідея чи філософія, скільки вільне спілкування, формою якого в них є так звані "вечерини".
Новим явищем для молоді Росії є "растамани" ("растафаріани"), привезений в Росію іноземними студентами - африканцями та європейцями. Щоби розкрити сутність їхній ідеології, доведеться навести обсяжну цитату з публікації В.Волошиної. "Растамани вважають себе нащадками давніх іудеїв, рабство яких, описане в Біблії, повторюється в наш час - чорношкірі стають рабами в Америці. Отже, треба знову розтрощити владицтво нового Вавилону. Зробити це можливо двома шляхами. По-перше, палити священу траву "ганджу", більше знану під назвою маріхуани, та, по-друге, займатися творчою реалізацією. Цьому допомогає музика реггі, в тому числі твори Боба Марлі" [8;14]. З усіх сучасних НОМів растамани найбільше близькі за духом до хіппі.
"Скінхеди" (англ. "поголені голови") з'явилися в Росії наприкінці 80-х років. Як вважають фахівці з питань молодіжних рухів, до них переважно приєднується молодь із сімей, в яких дорослі пиячать або не можуть прогодувати дітей. Такі юнаки намагаються знайти винних в їхніх злиднях і вбачають їх у "чорних" чи євреях. Разом з тим слід визнати політичну незаангажованість цього НОМу (це, до речі стосується "неформалів" взагалі). Обов'язковим атрибутом скінхедів є будівельні черевики типу Doc Martens на товстій підошві з металевим носком та високою шнурівкою червоного чи білого кольору. Також скінхеди носять вузькі джинси чи камуфляжні штани, куртки-military на "змійці", чорні широкі шлейки, картаті сорочки. Сама назва походить від звичаю неодмінно голити голови. Часто-густо скінхеди мають висококласні татуювання, в яких використовується символіка кельтів, друїдів, рідше - свастика. Головна ідея скінхедів втілюється у гаслі "Влада - білим !"
3. Молодіжна політика високорозвинутих держав Заходу.
В високорозвинутих країнах Європи та Північної Америки проблемам молоді приділяється увага на загальнодержавному рівні. Скажімо, в Німеччині діє закон "Про допомогу дітям та молоді".
У Швеції молодіжна політика є елементом добре знаної "шведської моделі" економічного розвитку. Вона базується на пріоритеті молоді в різних галузях державної діяльності. Від 1986 року у Швеції існує посада міністра молоді, який відповідає за державну підтримку молодіжних організацій, за організацію відпочинку молоді тощо. Міністрові підпорядкована Рада у справах молоді, до якої належать 18 штатних працівників. Рада забезпечує координацію діяльності різних міністерств на стадії вироблення і прийняття рішень, що стосуються молоді. У Швеції міністр молоді має навіть право зупинити прийняття будь-якого рішення уряду, якщо воно не відповідає принципам та завданням молодіжної політики. Якщо ж обговорення подібної проблеми на робочому рівні не дає бажаного результату, міністр молоді може звернутися до прем'єр-міністра, зобов'язаного створити комісію для вивчення конфлікту й розробки компромісного рішення. Молодіжна політика Швеції має на меті поглиблення віри молоді в дійсну політичну демократію; надання молоді можливості самій "робити" політику;вирішення таких проблем молодіжного середовища, як злочинність, алкоголізм, наркоманія; постійний діалог держави з молоддю.
У Швеції розроблено цікавий механізм вирішення молодіжних проблем. "В країні існує закон про пільги на житло для молоді віком до 26 років, які залежать від розміру отримуваної молодими зарплати. Будуються спеціальні будинки для молоді, де квартири дещо дешевше, ніж у звичайних будинках.
…"Шведська модель" передбачає виплату кожній дитині віком до 16 років 5820 крон щорічно (тобто 70 американських доларів на місяць). Якщо батьки дитини безробітні, їй виплачується певна фінансова допомога. Всі студенти отримують щомісячну стипендію близько 500 доларів США" [9;66].
Основні засади молодіжної політики органів місцевого самоврядуванння у Швеції визначаються "рамковим" законом 1982 року. Можна

 
 

Цікаве

Загрузка...