WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Тероризм - Курсова робота

Тероризм - Курсова робота

(однією з яких було визнання за організацією статусу політичної) це стало зрозумілим після викрадення і вбивства колишнього прем'єр-міністра, голови ХДП Італії Альдо Моро, вони переходять від тактики знищення конкретних цілей до масового терору. Основними об'єктами їхніх акцій стають громадські місця, школи, університети транспорт.[11]
1979 р. сталося 2150 вибухів, підпалів та нападів на приміщення громадських і державних організацій та окремих людей. Нападів зазнали 133 навчальних заклади, 110 приміщень профспілок, 106 секцій християнсько-демократичної партії, 91 - комуністичної партії. 90 карабінерських казарм та поліційних відділків.
За даними книги Мауро Галлені "Доповідь про тероризм", з 1969 по 1981 рр. в Італії було вчинено понад 12 тис. терактів, в результаті яких 362 чол. було вбито і понад 600 -- поранено.[8]
Втім, поліція також часу не гаяла. 710 середини 1980 р. її зусиллями було заарештовано 638 бойовиків, розгромлено 67 їхніх баз та явочних квартир, захоплено сотні одиниць зброї та тисячі документів. До 1983 р., коли діяльність організації була зведена до мінімуму, в італійських в'язницях знаходилося понад тисячу бойовиків "Червоних бригад", хоча, на думку фахівців, чисельність цієї організації перевищувала 2000 чол.
***
Азійський тероризм за своїм розмахом та інтенсивністю нічим не поступався європейському. Яскравим прикладом його проявів може стати історія японської "фракції Червоної Армії".
Як і в Європі, в Японії, по загасаючому молодіжному бунтові кінця 60-х настає доба тероризму.
Навесні 1969 р. "Комуністична молодіжна спілка" Японії виключає зі своїх лав екстремістські налаштованих молодих людей з Осаки та Кіото. Керівництво спілки вважало, що країна ще не визріла для збройної боротьби. Виключені ж, вважаючи, що студентський рух переможено і масові демонстрації є марними, створюють свою організацію під назвою "Фракція Червоної Армії", обравши ту саму назву, що і їхні західнонімецькі однодумці. У вересні 1969 р. до неї входило бл. 400 чол.[9]
У японській "Червоній Армії", як, втім. І в будь-якій іншій терористичній організації, в основу була поставлена практична діяльність, а вчення, що його ця діяльність повинна була зреалізувати, відсувалося на другій план.
У лістопаді 1969 р. у віддаленому готелі префектури Яманасі відбувся своєрідний семінар членів бойового ядра "Червоної армії", на якому були обговорені план нападу на резиденцію глави уряду та технологія виготовлення вибухових пристроїв. Але закінчити обговорення "червоноармійці" не встигли, оскільки готель був здобутий штурмом спецзагоном поліції. Було заарештовано 53 чол., а також вилучено зброю, вибухові пристрої та компоненти для виготовлення вибухівки. За підготовку нападу па прем'єр-міністра учасникам "семінару" дали по два роки. Як бачимо, початок "бойового шляху" японської "Червоної армії" був вельми скромним.
Перша значна невдача змусила замислитися "червоноармійців" не лише про морально-теоретичне обгрунтування терористичних методів ведення боротьби, але й про сувору конспірацію, а також про детально розроблену тактику.
Було вироблено три різновиди бойових акцій:
" викрадення значних політиків (для обміну на заарештованих товаришів);
" пограбування банків (з метою самофінансування);
" напади па склади зброї.
Навесні І971 р. "Червона армія" проводить три пограбування банків, а влітку - ще одне. Вдалий же напад на збройний магазин вчиняє ідеологічно споріднена "Червоній армії" група під назвою "Організація спільної боротьби проти японсько-американського договору безпеки". Згодом ці дві організації об'єднуються задля ефективнішої боротьби.
Цікавою особливістю японської "Червоної армії" був внутріпінні терор, культивований її керівництвом. Від моменту створення організації внутріорганізаційні вбивства були узвичаєною річчю. Згуртованість членів "Червоної армії" зміцнювалася спільними злочинами, кров'ю та страхом.
Ще однією особливістю японської "Червоної армії" було те, що верховодили в ній (як і в РАФ) жінки. Після того, як перший лідер організації Цунео Морі "заподіяв собі смерть" в одній з в'язниць, керівником "Червоної армії" стає Фусако Сігенобу (як це не дивно, але її батько, ультраправий націоналіст, цілком спокійно поставився до ультралівих переконань та діяльності своєї дочки. Спокійно порівняно з тим, що батьки деяких "червоноармійців" здійснювали самогубства, дізнавшись про причетність своїх дітей до "Червоної армії").
Переосмисливши стратегію, Сігенобу дійшла висновку, що необхідно об'єднати зусилля із вже діючими терористичними групами, її вибір впав на палестинців, які тоді мали великий досвід терористичної діяльності, зброю, гроші і допомогу з боку країн "розвиненого соціалізму".
Сігенобу вирушає на Близький Схід і зустрічається там із Жоржем Хаббашем, лідером "Народного фронту визволення Палестини", що виник 1967 р. після поразки арабських країн у "шестиденній війні". Збираючись створити у Палестині марксистську державу після її "визволення від сіоністів", Хаббаш наголошував на особливій значущості акцій проти цивільних об'єктів з максимальною кількістю жертв, тому що такі акції привертали увагу світової громадськості до ситуації на Близькому Сході.
Думка Фусако Сігенобу з цього приводу була ґранично простою: "Коли імперіалісти привласнили собі право вбивати в'єтнамців та палестинців, то і ми повинні мати право розтрощити Пентагон і вбивати імперіалістів".
Невдовзі після тієї заяви члени "Червоної армії" влаштовують бійню у Тель-Авівському аеропорту, розстрілявши з автоматів 26 чол. і поранивши 80. Але це було лише початком. Перелік проведених терористичних акцій "Червоній армії" є неймовірно довгим. Втім, свою діяльність ця організація не припинила і досі.
***
Свого часу лідер Ірану Хаменеї в інтерв'ю журналові "Аль-Алям" заявив: "Ми вважаємо, що лише екстремістський рух здатен протистояти чорному деспотизмові великих світових держав і досягти успіху. Тому ми не лише не заперечуємо свого екстремістського підходу до глобального деспотизму, але йвизнаємо його і пишаємося ним".[5]
Було б необачним вважати ісламський тероризм (та тероризм взагалі) чимось однозначним, таким собі згустком зла та насильства, що протистоїть прогресові та гуманізмові. Ісламський екстремізм (як сунітського, так і шиїтського штибу), що широко використовує терористичні методи боротьби, є єдино можливим варіантом силового протистояння країн Близького Сходу Заходові. "Буря в пустелі" наочно продемонструвала, що ісламський світ не спроможний чинити безпосередній воєнний опір експансіонізмові світових держав. Тероризм взагалі, й ісламський зокрема, постає силовим контрзаходом у відповідь на державний тероризм Заходу. Тому недаремно на сесії спецкомітету з проблем міжнародного тероризму ООН, що відбулася 1973 року, пропозиція арабських країн включити державний тероризм в концепцію міжнародного тероризму була заблокована країнами Заходу, які виступили проти віднесення урядових акцій до категорії тероризму. І це зрозуміло. Хто ж добровільно відмовиться від ефективного інструмента зовнішньої політики?
Особливості ісламського

 
 

Цікаве

Загрузка...