WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСоціологія → Тероризм - Курсова робота

Тероризм - Курсова робота


Курсова робота
Тероризм
ПЛАН.
ВСТУП.
Розділ 1. Причини виникнення та розвиток терористичних організацій в минулому.
1.1. Поняття терору та теракту
1.2. Еволюція тероризму в минулому.
Розділ 2. Терористичні організації сучасності: нова методика та організаційні структури.
2.1. Тактика та психологія терору.
2.2. Інфраструктура та економічна база терору.
2.3. Типологія терористичних організацій.
Розділ 3. Діяльність терористичних організацій на теренах колишнього . СРСР.
3.1 Тероризм у СНД.
3.2 Чеченський тероризм.
3.3 Методи боротьби з тероризмом.
Висновок.
Список використаної літератури.
"Терор-це вбивство,пролиття крові….
Форми терору незліченні і різноманітні як незліченні і різноманітні в своїх проявах гніт і знущання…
Терор - це смертна кара скрізь, в усьому, в усіх закутках".
І. Штейнберг
"Купувати мир у ворога, значить постачати його засобами для нової війни".
Ж. Ж. Руссо.
ВСТУП.
Тероризм , на жаль, став невід'ємною частиною політичних і економічних процесів в світі, і представляє все більш значну загрозу громадській і національній безпеці. Із одиничних проявів він перетворився в масове явище. Будучи різновидом організованої злочинності які занурюються корінням в потужну тіньову економіку, тероризм може поставити під сумнів весь процес подальшого розвитку людства.
АКТУАЛЬНІСТЬ теми дослідження зумовлена необхідністю вивчення і узагальнення ряду важливих і складних подій міжнародного життя, що пов'язані з політикою та економікою, які є першочерговим об'єктом інтересу терористичних організацій сучасності.
Крім того, причиною конфліктів і напруженості між державами стають проблеми національних меншин депортованих народів, біженців тероризму, для якого не існує кордонів, організованої злочинності, контрабандної торгівлі наркотиками та "відмиванням грошей".
Для окремих індивідів терористична діяльність стає професією.
Терористи добре підготовлені і оснащені, завжди мають фору за часом, в них відсутня бюрократія і вони завжди точно знають, чого хочуть.
Ті, проти кого розв'язана терористична війна, повинні розуміти, що вона йде не на життя, а на смерть.З точки зору терористів, страх перед смертю повинний бути тотальним. Виключення не повинно бути ні для кого . Включаючи старих людей, жінок, дітей. Зрозуміло, терористична війна-це війна на винищення. Але винищення особливого роду. Терор-це війна перш за все на знищення чоловічої гідності. Знищення страхом.
Про масштаби поширення тероризму та інтенсивності його застосування можна судити на підставі статистичних даних, опублікованих спеціальними державними структурами різних країн світу та спеціалізованими виданнями. Так, за даними журналу "International Security Revue", в період 1970-78 рр. зареєстровано 5534 терористичних актів. Говорячи про 1981 р., американський "Journal of defence and diplomacy" повідомляє про 2700 терористичних акти, вчинених 125 терористичними групами, що діяли в різних регіонах світу, але переважно у 50 країнах. Дані за 1985 р. свідчать про збільшення кількості цих актів порівняно з 1981 р. на 15%. За даними ЦРУ США, за період з 1968 по 1980 рр. вчинено 6714 акцій міжнародного тероризму. В одній зі своїх щорічних доповідей ЦРУ змальовує вражаючу картину поширення тероризму: якщо у 1970 р. теракти були вчинені у 48 країнах, то в 1975 - в 57, у 1980 - у 76, а у 1981 - в 91 країні. До 1995 р. тероризм охопив понад 100 країн світу, а кількість терактів з 1968 по 1995 р. наблизилася до 25.000.[1]
У Парижі на території Палацу інвалідів рік тому відкрито меморіал пам'яті жертв тероризму. Звичайно, цей факт, а також те, що у Франції постраждалі від терактів прирівнюються за своїм соціальним статусом до постраждалих від війни, засвідчує передусім велике піклування держави про своїх громадян. Недаремно цю країну вважають колискою Європейської демократії. Одначе згадана подія промовиста і в іншому широкому сенсі . Попри всі здобутки теперішньої цивілізації, ми, виявляється, дожили до того, що доводиться вшановувати не лише героїв боротьби за свободу,чи, скажімо подвижників у царині науки, а й безневинних людей , які загинули від руки сучасних "бомбістів".
ХРОНОЛОГІЧНІ РАМКИ даного дослідження обумовлені його тематичною спрямованістю і в основному охоплюють період ХХ століття. Коли тероризм став глобальною проблемою людства, набув нових форм, став використовувати нові методи підривної діяльності. В той же час в деяких моментах ми виходимо за ці хронологічні рамки щоб пояснити причини виникнення тероризму, зрозуміти його ідеологію та суть.
ТЕРИТОРІАЛЬНІ РАМКИ дослідження охоплюють в основному весь світ, оскільки для терористичних організацій не існує ні кордонів, ні ліній фронту, ні глибокого тилу.
МЕТА ДОСЛІДЖЕННЯ.
Мета бакалаврської роботи полягає в тому, щоб на основі доступної літератури проаналізувати та з'ясувати:
- причини виникнення тероризму;
- основні форми та методи терористичної діяльності;
- ідеологічну та економічну бази тероризму;
- причини активізації терористичної діяльності в 90-х роках;
- основні заходи провідних країн світу для боротьби з тероризмом;
- систематизувати та узагальнити інформацію , та дати необхідні з нашої точки зору рекомендації щодо цієї проблеми.
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНА БАЗА.
Теоретико-методологічною базою бакалаврської роботи є принцип історичної об'єктивності та застосування загально-наукових методів дослідження. Крім того, ми використали метод системного аналізу, та порівняльний метод. Це дозволило нам об'єктивно і всебічно розглянути актуальну і важливу проблему сучасності, а також дозволило зробити певні узагальнення.
НАУКОВА НОВИЗНА бакалаврської роботи полягає в тому , що на основі аналізу абсолютно різнопланових джерел розглядається еволюція тероризму як явища в різних регіонах світу , а також особлива увага звертається на ідеологію, або відсутність такої у цій сфері.
ПРАКТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ бакалаврської роботи полягає в тому, що фактичний матеріал та висновки можуть бути використані при вивченні курсів "міжнародна інформвція", "міжнародні відносини".
АПРОБАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ .
Основні положення нашого дослідження були обговорені на семінарських заняттях з предметів "міжнародна інформація", та "зовнішня політика України"
СТРУКТУРА РОБОТИ відповідає меті та завданням дослідження і складається зі вступу ,3-х розділів , висновків, списку використаних джерел та літератури.
ДЖЕРЕЛЬНА БАЗА бакалаврської

 
 

Цікаве

Загрузка...