WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Фондовий ринок: сутність, структура, проблеми та перспективи його розвитку в умовах сучасної України - Курсова робота

Фондовий ринок: сутність, структура, проблеми та перспективи його розвитку в умовах сучасної України - Курсова робота

ролі держави і приватного сектора.
Цілком природно, що приватний сектор відіграє найвагомішу роль у розвитку ринку капіталу, особливо щодо збалансування попиту та пропозиції. Але держава, у свою чергу, є відповідальною за створення та впровадження "правил гри" у фінансовому секторі.
Прозоре і передбачуване законодавче та регуляторне середовище має стимулювати розвиток фінансового ринку, підтримувати повне та чесне розкриття всієї фінансової інформації про емітента, а також забезпечувати чітке здійснення процедур банкрутства, спрямованих на реалізацію прав кредиторів.
Разом із тим, якщо існують перепони щодо ефективного розвитку фінансового сектора з боку урядової політики, то в інтересах приватного сектора голосно про це говорити. Приватний сектор, працюючи з урядом, а не лише очікуючи від нього відповідних дій має бути частиною розв'язання таких проблем. При цьому уряд має підтримувати розвиток фінансового ринку, кредитуючи та розділяючи деякі ризики, притаманні йому.
Таким чином як державний, так і приватний сектори відіграють важливу роль у розвитку фінансового ринку, але вони мають працювати разом. Приватний сектор ініціює, виконує та опосередковує операції на ринку. Уряд, зі свого боку має наглядати за фінансовим ринком, застосовуючи таку політику та регулювання, за яких він більшою мірою спрямовує розвиток ринку, ніж виконує за нього його функції.
В цілому можна відзначити, що зростання фондового ринку набуває якісно нової динаміки за умови тривалого періоду політичної та економічної стабільності, розвитку ринкової інфраструктури.[20;53-54] Існує реальна можливість збалансованого росту обсягів ринкової торгівлі. Найважливішими умовами для цього є:
" Політичні успіхи у проведенні ринкової реформи і зміцнення іміджу України, як держави для надійного вкладання іноземного капіталу;
" Координація дій Мінфіну, НБУ, ФДМУ, ДКЦПФР та інших державних органів в їх безпосередній діяльності на фондовому ринку;
" Постійний моніторинг ринку і проведення на ньому маркетингових досліджень із залученням іноземних експертів;
" Підвищення прозорості і здійснення державногоконтролю за діяльністю всіх учасників ринку з метою мінімізації шкоди від неминучих спекуляцій та ігрових стратегій операторів.
Висновки по другому розділу:
Аналіз фондового рину засвідчив ,що 2006 рік мусить стати роком збільшення інвестацйійної привабливості іноземних інвесторів. Завдяки створення законодавчої бази фондовий ринок стає більш стабільним для інвестора , що стає передумовою збільшення капіталу і інвестицій . Розробка інформаційного поля засвідчує що фондовий ринок стає більш доступним для інвестора .Запропановані шляхи ефективності підвищення засвідчують що фондовий ринок України потребує змін в нормативній базі і державного регулювання.Фондовий ринок України розвивається великими темпами його факторами стають: стабільність , інвестиції , законодавча база і інтеграція.
Інтеграція породжує для створення єдиного ринку капіталу. Враховуючи, що український ринок є відносно незначним, його інтеграція з ринками інших країн, насамперед Польщі, Угорщини, Чехії та Росії, дозволить зміцнити упевненість інвесторів у майбутньому вітчизняного фінансового сектора.
Загальні висновки:
В цілому можна відзначити, що зростання фондового ринку набуває якісно нової динаміки за умови тривалого періоду політичної та економічної стабільності, розвитку ринкової інфраструктури. Існує реальна можливість збалансованого росту обсягів ринкової торгівлі.
Цілком природно, що розвиток приватного сектору відіграє найвагомішу роль у розвитку ринку капіталу, особливо щодо збалансування попиту та пропозиції. Але держава, у свою чергу, є відповідальною за створення та впровадження "правил гри" у фінансовому секторі.
Прозоре і передбачуване законодавче та регуляторне середовище має стимулювати розвиток фінансового ринку, підтримувати повне та чесне розкриття всієї фінансової інформації про емітента, а також забезпечувати чітке здійснення процедур банкрутства, спрямованих на реалізацію прав кредиторів.В загалом способствуэ розвитку фондового ринку
Список використаної літератури:
1. Закон України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" №448/96-ВР від 30.10.96р.
2. Закон України "Про цінні папери і фондову біржу" №1201-ХІІ від 18.06.91р.
3. Закон України "Про підприємства в Україні" № 887-ХІІ від 27.03.91р.
4. Постанова ВР України "Про концепцію функціонування та розвитку фондового ринку України" , ; 342/95 ВР від 22.09.1995 р.
5. Гольцберг М.А. Акционерные товарищества. Фондовая биржа. Операции с ценными бумагами.-К.: "Текст", 1992.-95 с.
6. Льюис Знджел, Брендан Бойд. Как покупать ценные бумаги. -Самара: Самар. Дом печати, 1993.-304с.
7. Макконел К.Р., Брю С.Л. Экономикс: принципы, проблемы и политика / Пер. с анг. 11-го изд.- К., Хагар-Демос, 1993.- 785с., : табл., граф.
8. Мозговий О.М., Бурмака М.О. Державне регулювання ринку цінних паперів в Україні. - Ринок цінних паперів України, №1 / 1997, С. 34-40.
9. Українська фондова біржа "Фондовий ринок України", Київ,1994р C37-50
10. Законодавча база фондового ринку //"Цінні папери України "41/2001.С. 35-47
11. Положення про валютну біржу Національного банку України. (Затверджена наказом по НБУ №55 від 25.08.1992 р. //Контракт, 1992, № 21.
12. Ціноутворення в умовах формування ринкових відносин в АПК / Під ред. П. Т. Саблука, О. М. Шпичака.- К.: Віпол, 1997. - 500 с
13. Інформаційна складова фондового ринку//Цінні папери України 24/2002.С. 15-26
14. Про безготівкові розрахунки в господарському обороті України. Інструкція № 7 Національного банку України. (Затверджено постановою Правління НБУ від 2 серпня 1996 року № 204) //Галицькі контракти, 1996, № 41.
15. Мозговой О. Н. Стоимость ценных бумаг- Киев, УАННП "Феникс", 1998.- 47-49с.
16. Закон України "Про цінні напери та фондову біржу" від 18 червня 1991 року //Відомості ВР України ,1991, №38. Із змінами та доповненнями //Галицькі контракти, 1996, № 42.
17. Гудков Ф. В. Инвестиции и ценные бумаги. Руководство по работе с долговыми обязательствами.- М.: ИНФРА-М, 1996.- 135 - 160 с.
18. Українська фондова біржа. Цінні папери. Сутність, біржові операції, обіг. (Збірник нормативних документів та методичних матеріалів). - К.: РВО "Поліграфкнига", 1992.- 172 с.
19. Як збільшити ринок.//Цінні папери України 40/2002 С. 28-35
20. Правова система України: теорія і практика //Тези доповідей і наукових повідомлень науково-практичної конференції. Київ, 7-8 жовтня 2002 р.- К., 1993.- С.53-54.
Додатки А

 
 

Цікаве

Загрузка...