WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Брокерська діяльність - Реферат

Брокерська діяльність - Реферат

Біржовому комітеті.
Операції з продажу брокерських місць здійснюються біржею через відповідні брокерські контори (фірми), якими право реалізації зазначених місць набувається на аукціонній основі. Номінальна ("стартова") ціна на торгах визначається Виконавчою дирекцією. Взаємовідносини біржі і брокерської контори, що одержала право реалізації брокерського місця, установлюються договором.
Покупці брокерських місць одержують права і обов'язки, передбачені Статутом біржі і дійсним положенням, після реєстрації угоди на біржі (аук-ціоні), акредитації на біржі увстановленому порядку, за умови внесення в 10-денний термін на рахунок біржі не менше 30 відсотків вартості бро-керського місця. При невнесенні обумовленої суми в зазначений термін угода з продажу брокерського місця вважається недійсною.
При оплаті власником 30-ти відсотків вартості і брокерського місця йому видається тимчасове свідоцтво. Власник зобов'язаний не пізніше шести місяців із моменту продажу внести на рахунок біржі повну вартість брокерського місця, після чого йому видається постійне свідоцтво, котре не є цінним папером. Свідоцтво повинно містити дані про номінальну ("стартову") ціну, а також про ціну, за якою було придбано брокерське місце.
Власники брокерських місць зобов'язані укласти з біржею договір про спільну господарську діяльність за встановленою типовою формою і пройти реєстрацію на біржі.
Суми засобів, що надійшли за брокерські місця, зараховуються на рахунок 96 "Цільове фінансування і цільові надходження" і направляються Виконавчою дирекцією на фінансування біржової діяльності.
Право власності на брокерське місце отримується після оплати влас-ником повної вартості. Брокерське місце надає право власнику на відкриття брокерської контори (фірми) і участь у біржових торгах на загальних підставах, відповідно до Тимчасових правил біржової торгівлі.
Організаційна структура брокерської фірми також може включати
o Відділ нових рахунків - перевіряють документи і фінансовий стан клієнта і присвоюють новому клієнту номер рахунка.
o Відділ маржі - після відкриття рахунка цей відділ встановлює вимоги щодо маржі для клієнта дозволяє йому торгівлю Після початку операцій службовці відділу слідкують за станом рахунка і виписують вимогу про поповнення маржі, якщо це необхідно. Цей відділ разом з керівником фірми приймає рішення у випадку дефіциту на рахунку клієнта, а також дозволяє знімати кошти з рахунка клієнта.
o Відділ указів - забезпечує постійний зв'язок з біржею і виконання всіх вказівок що надходять з місцевих відділів. Вказівки надходять в операційний зал по телефоні або телеграфу, оскільки брокерські фірми використовують власні телеграфні системи - електронні комунікації, які з'єднують кожен їх відділ з операційним залом біржі.
o Відділ обробки даних - приймає всі вказівки після їх виконання. Тут угоди перевіряються і вводяться в комп'ютер, який видає звіти за угодами.
o Відділ постачання займається постачанням і одержанням товару за форвардними і ф'ючерсними контрактами, а також розрахунками за тими ф'ючерсними контрактами, де не потрібне peaльне постачання товару.
o Відділ продажу - це відділ, який відповідає за управління місцевими відділами
Організаційна структура брокерської фірми може бути різною, але основні підрозділи і їхні функції аналогічні.
4. Взаємовідносини біржових посередників з клієнтами
Можливі дві форми взаємовідносин клієнтів з брокерськими фірмами І конторами чи окремими брокерами стабільна - укладання договору на брокерське обслуговування, разова - укладання договору-доручення клієнта брокеру на укладання біржової угоди або - передача брокеру гарантійного листа замість договору-доручення
Договір на брокерське обслуговування укладається сторонами (підприємством-клієнтом і брокерською фірмою) на будь-який період і включає такі розділи предмет договор, організація-виконавець, порядок взаємодії, зобов'язання сторін гарант, умови розрахунків, відповідальність сторін, умови конфіденційності, особливі умови, порядок розгляду суперечок, строк дії договору, юридичні адреси сторін.
На біржовому ринку необхідна, як правило, наявність двох брокерів, один з яких представляє інтереси продавця, а інший - інтереси покупця.
Взаємозв'язок продавця і покупця на біржовому ринку
На виконання конкретних дій клієнт укладає з брокером договір-доручення. Договір-доручення включає такі основні позиції:
o вид операції, який має здійснити брокер (купівлю; продаж);
o назва товару;
o кількість товару;
o ціна товару;
o якість товару;
o місцезнаходження або доставки товару;
o строк доставки;
o форма оплати;
o вид договору;
o гарантії брокеру;
o особливі умови.
Після виконання доручення клієнта брокери складають звіти за укладеними угодами.
На біржовому ринку продавець і покупець також можуть бути зв'язані через дилера. В такому випадку безпосередньо між собою вони вже не будуть зв'язані.
Взаємозв'язок продавця з покупцем через дилера
Найбільш поширеною на біржі є схема зв'язку брокерів і дилерів, тобто система подвійного посередництва.
Взаємозв'язок продавця з покупцем через систему подвійного посередництва
Основні послуги, що надають брокерські фірми: купівля товарів, валюти, цінних паперів тощо; продаж матеріальних цінностей, зобов'язань та інше; бартерні операції; розміщення вільних коштів і цінних паперів клієнтів; страхування операцій. Попередню роботу з клієнтами, якщо тільки вони не приходять безпосередньо в контору фірми, проводять брокери-агенти. Брокерам-агентам, з якими укладені договори з найму, видається доручення брокерських фірм і набір бланків для заповнення їх спільно з клієнтами.
З клієнтом брокер-агент укладає договір на надання брокерських послуг, котрий потім засвідчується керівництвом фірми. У договорі клієнт доручає, а брокерська фірма зобов'язується, за рахунок клієнта здійснювати операції від імені брокера, надавати клієнтові Інформаційні послуги, пов'язані з реалізацією і придбанням товарів. Крім того, докладно записується порядок виконання доручень, гарантій, відповідальності сторін і порядок розгляду суперечок.
5. Торгово-економічні стратегії брокерських фірм та брокерів
Результативність діяльності брокерських контор та окремих брокерів забезпечується завдяки ефективному проведенню посередницьких операцій на замовлення клієнтів і ґрунтується на відпрацьованих елементах їхньої торгової стратегії.
Торгові стратегії брокерів передбачають:
* дотримання умов передбачених у договорі між: брокером і клієнтом;
* проведення торговельної політики, що забезпечує оптимальну прибутковість

 
 

Цікаве

Загрузка...