WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Облік операцій з недержавними цінними паперами в КБ - Курсова робота

Облік операцій з недержавними цінними паперами в КБ - Курсова робота

придбання акцій з посадовими особами підприємств, що приватизуються, або з групою працівників підприємства, що уклали договір про недопущення банкрутства;
==> аукціон;
==> комерційний конкурс;
==> інвестиційні торги.
Обіг цінних паперів на повторному ринку - це перепродаж цінних паперів, послідовність операцій між продавцями і покупцями цінних паперів. Повторні операції проводяться через посередників-брокерів, інвестиційних ділерів; трейдерів по ринковому курсу.
Повторний обіг виконує дві функції:
1. зводить продавців і покупців (забезпечує ліквідність цінних паперів)
2. сприяє вирівнюванню попиту і пропозиції.
До операцій повторного обігу відносяться:
Процедура-лістинг (включення емітованих паперів в списки біржових цінностей лістинг);
Котирування. Оголошення ціни продавця і покупця на папір певного найменування. В котирувальному листі вказуються: найменування емітента, номінал паперу, ціна покупця, продавця, закриття, об'єм продажу, дата останньої операції, дивіденд, зміна ціни операції в абсолютному відносному вимірі; операції купівлі-продажу, які класифікуються по різних ознаках: виду ринку, об'єкту операції, виду контракту;
зберігання цінних паперів;
формування портфеля цінних паперів і управління ним.
Економічну суть і ринкову форму кожного цінного паперу можна одночасно розглядати з різних точок зір, в зв'язку з чим кожна цінний папір володіє цілим набором характеристик. Це зумовлює і можливість класифікації цінних паперів по різних ознаках, що звичайно диктується практичними потребами.
Обіг цінних паперів складає основу для фондових операцій комерційних банків.
До фондових операцій відносяться:
ў емісія і розміщення знову випущених цінних паперів;
ў кредитування під заставу цінних паперів і купівля цінних паперів банками за власний рахунок;
ў купівля і продаж цінних паперів на ринку за дорученням і за рахунок клієнтів;
ў зберігання і управління цінними паперами клієнтів.
Останні два вигляду операцій носять назву трастових. Таким чином, в залежність від вигляду фондових і довірчих операцій комерційні банки можуть виступати на ринку як емітент цінних паперів, фінансового інвестора і посередника у відносинах сторонніх емітентів і інвесторів. У якості емітента комерційний банк виступає у разі випуску власних акцій і облігацій.
Фондовий ринок є чутливим барометром стану економіки. Нині основними цілями на українському ринку цінних паперів є цілі становлення і закріплення відносин власності, а головними учасниками цього ринку - комерційні банки.
Учасники українського ринку цінних паперів мають загальну задачу - отримання прибутку. Саме під впливом джерел і умов, при яких вона утвориться, і складається структура вітчизняного фондового ринку, однією з відмінних рис якою стало істотне переважання державних цінних паперів.
Крім того, вельми характерно для вітчизняного фондового ринку і те, що основна частина приватних цінних паперів проходить тільки стадію первинного
розміщення, майже не обертаючись на повторному ринку.
Останнім часом банки все більш активно придбавають цінні папери інших підприємств і організацій. Мета у них та ж, що і в інвесторів, які вкладають кошти в акції банків, - закріплення за собою прав власності. Досягається це різними шляхами: участю в утворенні нових підприємств і акціонуванні вже існуючих; створенням інвестиційних фондів.
Лідируюче положення банків на українському фондовому ринку підтверджується і тим, що найбільш популярними з приватних фондових цінностей стали саме емітовані комерційними банками. За участю банків створена значна частина інвестиційних фондів.
Оскільки управляти економікою може тільки той, хто володіє власністю, то і ринок цінних паперів (як що визначає, кому належать "титули" власності, і що забезпечує їх переміщення) придбаває особливу економічну і історичну значущість.
ВЕКСЕЛЬ
Вексель - це різновид письмового боргового зобов'язання векселедавця беззастережно сплатити в певному місці суму грошей, вказану у векселі, власнику векселя (векселедержателю) при настанні терміну виконання зобов'язання (платежу) або на його вимогу.
Вексель дає його власнику право вимагати від боржника або акцептанта (третьої особи, що зобов'язалася сплатити по векселю) виплатити вказану в векселі суму при настанні терміну платежу. Тому вексель виступає складним розрахунково-кредитним інструментом, здатним виконувати функції як цінного паперу, так і кредитних грошей і засобу платежу. Зокрема, як цінний папір вексель сам може бути об'єктом різних операцій.
Випуск і обігу векселів регулюється діючими Основами цивільного законодавства і Законом України " Про цінні папери і Фондову Біржу " від 18 червня 1991 р. №1201 XII
Основні риси векселя, що склався в міжнародній і українській практиці:
ў абстрактний характер зобов'язання вираженого векселем (текст векселя не повинен містити посилання на операцію, що є основою видачі векселі);
ў безперечний характер зобов'язання по векселю, якщо він є справжнім;
ў безумовний характер зобов'язання по векселю (вексель містить простої і нічим не зумовлена пропозиція або обіцянка сплатити визначену суму, і тому спроби оговорити платіж настанням яких-небудь умов не мають юридичної сили);
ў вексель - це завжди грошове зобов'язання (не може вважатися векселем зобов'язання, по якому сплата боргу здійснюється товаром, наданням послуг і т.п.);
ў вексель - це завжди письмовий документ (випуск векселів в безготівковій формі неможливий);
ў вексель - це документ, що має суворо встановлені обов'язкові реквізити.
Згідно з Міжнародною Конвенцією існує вісім обов'язкових реквізиту векселя:
" вексельна мітка - тобто слово "вексель" повинно міститися
не тільки в назві, але в текстовому змісті векселя;
" валюта векселя- сума платежу, яка повинна бути
вказана, як мінімум два рази: один раз цифрами, другий
прописом з великої букви ;
" зведення про платника по даному векселю;
" зведення про особу на користь якого здійснюється платіж;
" вказівка місця платежу;
" вказівка терміну платежу;
" час і місце виставляння;
" власноручний підпис особи, що виставила вексель.
Сторони, зобов'язані по векселю, несуть солідарну відповідальність (при невиконанні зобов'язання основним боржником кредитор - векселедержательможе обертатися за стягненням до будь-якого з колишніх держателів, який в свою чергу при погашенні ним векселі придбаває право вимоги вексельної суми у будь-якого з осіб, що проходили у вексельному ланцюжку).
У залежності від критеріїв класифікації розрізнюють наступні види векселів.
Критерій
Види векселів
1.Число участників
Простий (соло-вексель)
Перевідний вексель (тратта)
2. Характер угоди,
що лежить в осніве векселя
товарний (комерційний)
фінансовий (казначейский)
3. Забезпечення Забеспечені, незабезпечені
(бронзовіе, дружні, зустрічні)
4.

 
 

Цікаве

Загрузка...