WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Облік операцій з недержавними цінними паперами в КБ - Курсова робота

Облік операцій з недержавними цінними паперами в КБ - Курсова робота

проводка:
Д-т субрахунку "Покупці акцій", відкриваємого до рахунку № 072 "Рахунки в іноземних банках" або до валютного кореспондентського рахунку
К-т рах. № 060 "Готівкова іноземна валюта і платіжні документи в іноземній валюті".
Надходження безготівкової іноземної валюти відбивається в балансі банку таким чином:
Д-т субрахунку "Покупці акцій", відкриваємого до рахунку № 072 "Рахунки у іноземних банків" або до валютного кореспондентського рахунку К-т рах. № 076 "Розрахунки по інших іноземних операціях по окремому особовому рахунку "Покупець акцій" - в розбивці по особових рахунках кожного клієнта.
Витрачання валютних коштів, так само як і гривневих, до моменту реєстрації підсумків випуску забороняється.
Банк-емітент проводить поточну оцінку валютних коштів, внесених в оплату акцій і врахованих на балансових рахунках № 072, валютному кореспондентському рахунку № 076, за правилами, встановленими вказівками про порядок переоцінки валютних рахунків і статей бухгалтерського балансу банку у іноземній валюті.
Третій спосіб полягає в капіталізації інших власних коштів банку з розподілом відповідної кількості акцій серед акціонерів.
На капіталізацію власних коштів банку можуть бути направлені:
засоби резервного фонду, сформованого у встановленому НБУ порядку, перевищуючих 10% фактично оплачених статутних фондів (балансовий рахунок № 011 "Резервний рахунок"):
Д-т рах. № 011 "Резервний фонд"
К-т рах. № 010 "Статутний фонд";
кошти, отримані банком від продажу акцій їх першим власникам зверх номінальної вартості (особовий рахунок "Додаткові власні кошти" балансового рахунку № 012 "Спеціальні фонди"):
Д-т особового рахунку "Додаткові власні кошти" балансового рахунку № 012 "Спеціальні фонди"
К-т рах. № 010 "Статутний фонд";
кошти, отримані внаслідок переоцінки основних коштів банків, відображені на окремому особовому рахунку балансового рахунку № 012 "Спеціальні фонди":
Д-т особового рахунку "Облік переоцінки основних коштів" балансового рахунку №012 "Спеціальні фонди"
К-т рах. № 010 "Статутний фонд";
залишки фондів економічного стимулювання по підсумках року, "Фонди, що враховуються на балансовому рахунку № 016 економічного стимулювання":
Д-т рах. № 016 "Фонди економічного стимулювання"
К-т рах. № 010 "Статутний фонд";
основні кошти, придбані банком за рахунок коштів фондів економічного стимулювання, направлених на виробничий і соціальний розвиток (балансовий рахунок № 018 "Фонди економічного стимулювання, направлені на виробничий і соціальний розвиток"), розділені у встановленому законом порядку між членами трудового колективу і виступаючі як індивідуальні прибутки кожного з них:
Д-т рах. № 018 "Фонди економічного стимулювання, направлені на виробничий і соціальний розвиток"
К-т рах. № 010 "Статутний фонд";
кошти від переоцінки валютної частини власних коштів в розмірі 50% від згорненого кредитового сальдо по підсумках року (особовий рахунок "Нереалізовані курсові різниці по переоцінки валютної частини власних коштів" балансового рахунку № 019 "Переоцінка валютних коштів"):
Д-т особового рахунку "нереалізовані курсові різниці по переоцінки валютної частини власних коштів" балансового рахунку № 019 "Переоцінка валютних коштів"
К-т рах. № 010 "Статутний фонд";
дивіденди, нараховані, але не виплачені акціонерам банку ( рахунок № 904 "Інші дебітори і кредитори" по особових рахунках акціонерів банку):
Д-т рах. № 904 "Інші дебітори і кредитори" по особових рахунках акціонерів банку
К-т рах. № 010 "Статутний фонд";
нерозподілений прибуток по підсумках року (кредитове сальдо по балансовому рахунку № 981 "Прибутки і збитки до звітного року"):
Д-т рах. № 981 "Прибутки і збитки до звітного року"
К-т рах. № 010 "Статутний фонд".
Четвертий спосіб полягає в переоформленні внесених раніше часток в акції, при перетворенні кредитної організації з товариства з обмеженою відповідальністю в акціонерне.
П'ятий спосіб полягає в заміні на раніше випущені банком конвертовані облігації і інші цінні папери.
Шостий спосіб полягає в консолідації акцій, тобто заміни раніше випущених акцій меншої номінальної вартості на акції, що знову випускаються із збільшеною номінальною вартістю.
Сьомий спосіб полягає в подрібленні акцій, тобто заміни раніше випущених акцій більшої номінальної вартості на зновувипускаємі акції меншої номінальної вартості.
Кількість фактично реалізованих банком акцій не повинне перевищувати передбачувану кількість до випуску, яка вказана в реєстраційних документах. У той же час банк може реалізувати меншу кількість цінних паперів, чим було вказано в реєстраційних документах випуску.
У випадку якщо акції банку реалізовані вище за номінал, різниця між фактичною ціною продажу і номінальною вартістю приходується не в статутний фонд, а зараховується на рахунок "Спеціальні фонди" (балансовий рахунок № 012) або рахунок "Переоцінка валютних коштів" (балансовий рахунок № 019) Розміщення цінних паперів повинно бути закінчено:
" акцій першого випуску не пізніше через 30 днів після реєстрації кредитної організації;
" акцій додаткового випуску - після закінчення одного року з дати початку емісії, якщо інші терміни розміщення цінних паперів не встановлені законодавством України.
Сума, не внесена акціонерами в статутний фонд до моменту державної реєстрації банку, враховується на позабалансовому рахунку № 9945 "Неоплачена сума статутного фонду акціонерами банку" в розділі VIа "Неоплачений статутний фонд комерційних банків". По мірі надходження грошових коштів в остаточну оплату статутного фонду ці суми проводяться по балансу:
Д-т рах. № 031 "Каса" - при надходженні готівкових коштів
Д-т рах. № 161 "Кореспондентський рахунок" - при надходженні безготівкових
гривневих коштів
К-т рах. №010 "Статутний фонд".
Після завершення процесу реалізації цінних паперів банк-емітент аналізує його результати і складає звіт про підсумки випуску, який підписується головою правління банку, головним бухгалтером, скріпляється печаткою банку і представляється до реєструючого органу.
Реєструючий орган розглядає звіт про підсумки випуску на протязі двох тижнів, і якщо у нього не буде претензій, він повинен зареєструвати звіт і підсумки випуску. Після цього він видає банку-емітенту лист про реєстрацію, одну копію зареєстрованого звіту і підтверджує державний реєстраційний номер випуску цінних паперів. Реєструючий орган дозволяє використати гривневі кошти, що знаходяться на накопичувальному рахунку банку-емітента в НБУ, перераховуючи ці кошти на його загальний кореспондентський рахунок. Накопичувальний рахунок банку-емітента в НБУ по збору коштів по підписці за акції закривається:
Д-т рах. № 161 "Кореспондентський рахунок"
К-т накопичувального рахунку "Засоби, що поступають від реалізації цінних паперів", відкриваємого в формі окремого особового рахунку, до рахунку № 161
"Кореспондентський рахунок".
Банк-емітент прибуткує розблоковані гривневі кошти в статутний прибуток:
Д-т рах. № 904 "Інші дебітори і

 
 

Цікаве

Загрузка...