WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Ринок цінних паперів: його суть і значення - Курсова робота

Ринок цінних паперів: його суть і значення - Курсова робота

нинішній час зробити стабільним ринок акцій в Україні, є розмір і періодичність виплати дивідендів.
3. В Україні немає в завершеній формі інституту акціонерної власності, що в нинішній час не зовсім ефективна в основному з причин низького інвестиційного потенціалу колишніх державних підприємств. Тому матеріальні інтереси сприяють переливу коштів, що належать акціонерному товариству, до приватної власності та тіньової економіки.
3. Перспективи розвитку ринку цінних паперів в Україні.
Вище ми розглянули питання про становлення ринку цінних паперів в Україні, види цінних паперів, їх суть і значення в формуванні ринкової економіки, показали проблеми та причини, які заважають швидшому розвитку фінансового ринку в Україні та посиленню цого впливу на відновлення і зростання національного виробництва.
Разом з тим можна впевнено сказати, що взятий керівництвом держави курс на реформування економіки України, створення законодавчої бази, що забезпечувала б та сприяла реформам, розчищала ті бюрократичні завали, що стоять на шляху просування реформ та розвитку ринкових відносин, неодмінно дасть свої позитивні результати.
Перехід бухгалтерського обліку фінансово-господарської діяльності підприємств України на нові міжнародні стандарти дасть можливість привести у відповідність з міжнародними нормами форми бухгалтерської та фінансофої звітності. Це в свою чергу дасть можливість привести у відповідність показники, за якими здійснюється оцінка фінансового стану підприємств, фондового та фінансового ринків, розкрити інформацію для потенціальних інвесторів про дійсний стан підприємств, що разом із створенням більш м'якого податкового регулювання виведуть на ринок цінних паперів значну кількість вільних грошей як внутрішніх так і іноземних інвесторів.
Створення дійсно нормального конкурентного середовища на ринку цінних паперів разом з іншими наведеними вище факторами, дасть можливість більш реально оцінити вартість акцій підприємств, що будуть вільно обертатись на ринку, різко збільшить кількість підприємств, що вийдуть на ринок цінних паперів зі своїми акціями.
Повинен також зрости ринок облігацій внутрішньої державної позики, що дасть можливість залучати до фінансування дефіциту державного бюджету неемісійні кошти фізичних та юридичних осіб, включаючи нерезидентів. Цьоме сприятиме проведення Нацбанко україни значної роботи, пов'язаної з підготовкою необхідних нормативно-методичних документів та введенням в дію комп'ютерних інформаційних технологій для обслуговування розміщення, обігу та погашення державних облігацій та сплати відсотків.
Не менш важливим є необхідність розширення застосування цінних паперів в розрахунких між підприємствами. Потрібно зробити привабливим використання вексельної форми розрахунків, що дасть можливість зменшити потребу підприємств в "живих" грошах, прискорити обіг грошей і як наслідок покрацить стан фінансового ринку в Україні.
Необхідно також вдосконалювати структуру фондової біржі України, створювати та вдосконалювати її комп'ютерну мережу, а також законодавство, що регулює риноц цінних паперів та діяльність його учасників. Потрібно створити такі правила гри на ринку цінних паперів, що унеможливлювали б появу фінансових спекулянтів та шахраїв.
Незважаючи на проблеми в становленні та розвитку ринку цінних паперів в Украіні, перспектива дальшого розвитку ринку цінних паперів є реальною. Вона залежить в першу чергу від покращання загального стану економіки України, зміни структури та зростання національного виробництва, пожвавлення інвестиційної діяльності, розвитку банківської системи, підвищення життєвого рівня населення.
ВИСНОВКИ.
У нинішній час в нашій країні поступово розвивається ринок цінних паперів. Практично усі суб'єкти економічних відносин, безпосередно стикаються з обліком операцій з цінними паперами, а значить, виникає потреба враховувати в практичній діяльності особливості операцій з цінними паперами, так чи інакше, брати участь на ринку цінних паперів.
До висновку необхідно відмітити, що сьогодні перед українським ринком цінних паперів постає ряд проблем, швидке і ефективне рішення яких стане поштовхом до його подальшого розвитку. Це такі завдання, як:
- контроль за діями учасників ринку цінних паперів з метою обмеження монополістичної діяльності;
- комп'ютеризація фондового ринку і створення єдиного інформаційного простору для підвищення інформованості суб'єктів ринку;
- захист інтересів інвесторів і потреба удосконалення процедури реєстрації цінних паперів та захист їхн від підробки;
- встановлення чітких засобів відповідальності державних та комерційних структур за порушення процедури випуску та обігу цінних паперів.
Обрана мною тема курсової роботи дуже об'ємна за змістомі і в той час дуже цікава з точки зору динамічності свого розвитку. В даній роботі на основі діючого в Україні законодавства зроблена спроба розкрити суть і види цінних паперів, їх характеристику, а також ринку цінних паперів й особливості його становлення та функціонування в Україні.
В нашій країні відбувається поступовий розвиток ринку цінних паперів. В ході державних реформ була досягнута деяка стабілізація в економіці, зокрема значно були уповільнені темпиінфляції, забезпечувалася певна стабільність національної валюти, що, певно, сприяло становленню та зміцненню біржового ринку і торгівлі цінними паперами. Зараз підприємства можуть інвестувати кошти в державні цінні папери та одержувати при цьому деякий прибуток. Основна проблема вексельного обігу в нашій країні - це нестабільна економічна система, недовіра партнерів один до одного і бажання одержувати оплату за товар і послуги за фактом відвантаження або з попередньою оплатою. Мало керівників, що вірять в надійність векселів в нашій країні і в можливість отримати гроші потім, якщо вони не отримані по факту. Тим не менше, процеси, що відбуваються в нашій країні, повинні призвести до нормального функціонування системи цінних паперів, що в кінцевому рахунку покрацить інвестиційний клімат в Україні, сприятиме розвитку національного виробництва.
С П И С О К Л І Т Е Р А Т У Р И
1. Барановский О. Ринок цінних паперів в Україні: стан, проблеми, перспктиви.//Банківська справа. 1997.-№6.
2. Дик В. В. Інформаційні системи ринку цінних паперів.//Фінанси і статистика.-1996.
3. Дьяченко В. П.//Фінансово-кредитний словник Издательнство "фінанси" 1964 р.
4. Кузнецов М. В. Ринок цінних паперів, як фактор відтворного процесу//Гроші й кредит.-1995.-№1.
5. Маскалєвич І. Ринок України: злітання, падіння, спад.//Фінансова консультація.-1998.-№24.
6. Міркін Я. І. Ринок цінних цаперів: структура та учасники//Гроші та кредит.-1993.-№2.
7. Опришко В. Ринок акцій та реальна економіка.//Бізнесс-информ.-1998.-№23-24.
8. Серебрянникова Л. А. Світовий досвід регулювання ринку цінних паперів.//Фінанси.-1996.-№1.
9. Третьяк Є. Д. Ринок Цінних Паперів Україні.//Фінанси.-1998.-№11.
10. Український ринок цінних паперів//Бізнес.-1995-№2-3
11. Холощак О.//Галицькі контракти. Другий зошит.-1998.-№33-34.

 
 

Цікаве

Загрузка...