WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Ринок цінних паперів - Курсова робота

Ринок цінних паперів - Курсова робота

"Стендарт енд Пура 500" (S&P 500). У Великобрітанії найбільшо відомими є фондові індекси газети "Файненшл Таймс" (FT-SE, FTA, FTO), в Німеччині -індекси FAZ та DAX.
Індекс "Доу-Джонс"
Перший формалізований фондовий індикатор був розроблен та застосован більш ніж 100 років тому - в 1884 році в США Чарльз Доу почав розраховувати середній показник по зміні курсових вартостей акцій 11 великих на той час промислових компаній. Для акцій ряду промислових та транспортних компаній він систематично почав розраховуватись на Нью-Йоркській фондовій біржі з 1897 року (для комунальних підприємств - з 1929 року). З 1928 року індекс став розраховуваться як середнє арифметичне по акціям 30 фірм, присому кількість складових та методика розрахунку залишились незміними в промисловому Доу-Джонсі й досі. Індекс Доу-Джонса розпадається на промисловий (Dow-Jones Industrial Average), який включає в себе акції 30 ведучих промислових компаній США, комунальний (15 компаній, головним чином енергетичних ), транспортний ( 20 компаній ).
Індекс Доу-Джонса для акцій промислових компаній базується на вартості акцій тридцяти промислових компаній та розраховується за формулою:
n=30
J = ( S Ai ) : K
i=1
де К - кориктуючий коефіцієнт, який змінюється у результаті дроблення акцій аьо у зв'язку зі зміною списку фітм та компаній, акції яких приймають участь у розрахунку індексу.
Але вже на протязі порівняно довгого часу індекс Доу-Джонса піддається жорсткій критиці. Особливо це стосується індексуЮ який характеризує акції промислових компаній. Опоненти виражають йому недовіру, оскільки вважають, що 30 акцій промислових компаній, обраних в якості індикатору ринку цінних паперів, не можуть точно відобразити всіх змін, які відбуваються на Нью-Йоркській фондовій біржі.
Індекс "Standart & Pure"
Індекс "S & P 500" є типовим прикладом зводного ( composite ) індексу: з 500 включених до нього корпорацій 400 відносяться до промисловості, 20 - до транспортної галузі, 40 - до енергетики та 40 - до галузі фінансів.
Він розраховується за формулою:
n n
Is&p = { S Pi x Qi } / { S Qi }
i=1 i=1
Pi - ціна акції і-тої корпорації
Qi - кількість акцій
N - кількість корпорацій
Індекс "Trib"
Цей індекс слугує для оцінки стану світового фондового ринку та знаходить свій вираз в цифровому вигляді. Розробники індексу поклали в основу два правила. Перше - заключається в тому, щоб кожний потенційний інвестор міг при бажанні купити любу акцію, вартість якої врахована в індексі. Друге правило потребує максимальної простоти розрахунку індексу. Індекс обмежен відібраною групою, яка складається з найбільш істотних світових фондових ринків. На кожній з 25 найбільших фондових біржах світу відбирається по 10 компаній, акції яких займають перші місця за ітогами торгів. Для трьох фондових бірж із-зі їх особливого становища зроблено виключення: Нью-Йоркська, Лондонська та Токійська біржіпредставлені акціями 20 компаній. Таким чином, індекс розраховується по 280 показникам. Більшість фондових бірж знаходиться в Європі, тому половина відібраних акцій належить європейським компаніям. Але відносно невелика загальна вага цих ринків дає Європі лише 37% акцій всього світового індексу. Крім світового індексу використовуються чотири допоміжних індекси для оцінки наступних регіонів: Тихоокеанського, Європейського, Північноамериканського та Латиноамериканського. Крім регіонального, існує структурне ділення по 8 групам: акції суспільних компаній ( 5% ), фінанси ( 32% ), енергетика ( 9% ), природні ресурси ( 5% ), засоби виробництва ( 9% ), споживчі товари ( 21% ), послуги ( 17% ), різне ( 2% ).
Індекс Швейцарського банку.
Банк "Union Bank of Switzerland" розробив власну методику визначення найбільш приємних для інвестицій стран. Методика заснована на визначенні тієї частини ВНП, яку ці країни витрачають на освіту, охорону здоров'я, культуру, розробку нових технологій. У складеному фахівцями списку - 38 держав. Результати досліджень показали, що найбільш перспективною для інвесторів державою Є Китай, економіка якого розвивається найбільш динамічно. За ним слідує Ізраїль, який приділяє велику увагу освіті своїх громадян. На третьому місці - Японія, що має найбільш яскраві перспективи в галузі розробки та впровадження нових технологій. На четвертому місці Північна Корея, яка вкладає велики кошти в розвиток людських ресурсів. Замикає п'тірку лідерів Сингапур. Сьогоднішні лідери - США та Німеччина - поділили 19 - 20 місця, Мексика займає 35-е місце.
Британський індекс "FT - 30"
Перший європейський індекс, який з'явився у Великобрітанії, також як і Доу-Джонс спочатку включав 30 складових. У 1935 році на сторінках газети "Файненшл Ньюс", яку згодом поглинула добре відома зараз в усьому світі "Файненшл Таймс", з'явився перший фондовий індекс Сполученого Королівства. Його складачі постаралися відібрати три десятки ведучіх компаній британської промисловості, причому структура складових повинна була відображати відношення галузей в національній економіці. З 30 початково відібраних акцій в індексібули наявні: 5 - від важкої промисловості, 4 - від текстильної, 3 - від автомобільної та авіаційної, 3 - від електро- та радіопромисловості, 3 - від сектору будівних матеріалів, 6 - від харчової та тютюнової промисловості, 2 - від закладів роздрібної торгівлі та 3 - від різних галузей промисловості. Британський "промисловий" індекс "FТ - 30" розвивався всі ці роки, в його структурі сталисязсуви акценту від тяжкої промисловості в сторону компаній, зайнятих в сервісі, обслуговуванні. Однак поворотним для нього став 1984 рік, коли вперше була прийнята а розрахунок фінансова акція - Національного Вестмінстерського банку. С цього моменту індекс "FТ - 30" втратив свою промислову винятковість, та зараз він називається Індексом звичайних акцій "Файненшл Таймс" ( FT - SE ). На відміну від середньоарифметичного "Доу-Джонса" ФТ - 30 є середньогеометричним. Це означає, що всі акції, що до нього входять, відіграють рівну роль незалежно від капіталізації кожної компанії. Формула індексі така: ціни 30 акцій перемножуються друг на друга ( при цьому кожна акція ділиться на власну вартість у вибраний базовий період ) та потім добувається корінь 30 ступеню. Формально це має такий вигляд:
n 1/n
Ift = { N ( Pit / Pio ) }, де
i-1
Pit - ціна акції і-ї корпорації в t-період
Pio - ціна акції і-ї корпорації в базисний період
N - кількість корпорацій
Середнє геометричне має не тільки недоліки, але й переваги - в такому разі простіше робити знижки на зміни капіталу та заміщати складові без необхідності зміни бази. ФТ - 30, безумовно, до сих пір залишається чутливим індикатором та показником настрою лондонського фондового ринку. Однак недоліки бази та математичної структури не дозволяють йому стати надійним інструментом для прийняття рішення при управлінні

 
 

Цікаве

Загрузка...