WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Вексельний обіг в Україні і перспективи його розвитку(Дипломна) - Реферат

Вексельний обіг в Україні і перспективи його розвитку(Дипломна) - Реферат

"Спецхіммаш",
код ЄДРПОУ 87654321,
444444, м.Вольск,вул. Тихомирова, 78
Директор Т.П.Іванков
Гол,бухгалтер С.Д. Курбала
м.п.
в) оговорка в індосаменті "валюта до отримання", "на інкасо", "як довіреному" має на увазі просте доручительство.
Приклад:
Платіть наказу банка "Турбо" на інкасо.
А Т "" Спецхіммаш",
код ЄДРПОУ 87654321,
444444, м.Вольск, вул.Тихомирова, 78
Директор Т.П.Іванков
Гол. бухгалтер С.Д. Курбала
м.п.
Зобов'язані особи можуть заявляти проти держателя векселя тільки такі заперечення, які витікають із їх відносин з індосантом. При цьому держатель векселя може здійснювати усі права свого попередника, але індосувати вексель може тільки у порядку передоручительства, тобто індосування здійснюється індосантом, який діє за дорученням векселедержателя.
Найчастіше перепоручительний індосамент зустрічається при отриманні банком грошей за дорученням клієнта і при отриманні з клієнта платежу за векселем. Здійснюючи інкасо векселя, банк приймає лише доручення клієнта отримати вексельний борг і передати його власнику векселя (пункт 46 Порядку проведення банками операцій з векселями, затвердженого Головою НБУ 25.02.1993 р.).
Дисконт і оподаткування векселя
Дисконтом векселя називається придбання векселя до закінчення його строку, а також відсоток, який отримується придбавачем під час цієї операції.
Дисконт як відсоток вексельної суми законодавством ніколи не лімітувався. В Україні одним із перших актів, що освітлював питання дисконтування векселя, був Указ Президента України "Про випуск і обіг векселів для покриття взаємної заборгованості суб'єктів підприємницької діяльності України" від 14.09.1994 р. №530, пунктом 4 якого чітко вказано, що при погашенні заборгованості та інших зобов'язань, заставі і проведенні інших операцій згідно з законодавством країни норма дисконту від суми векселя не обмежується.
Пунктом 6 того ж Указу встановлено, що при обрахуванні оподаткованого доходу векселедержателя не враховуються суми зобов'язань за векселями, які прийняті на бухгалтерський облік, але не сплачені.
Державне мито на придбання вексельного бланку
Згідно з роз'ясненням Головної державної податкової інспекції України від 06.12.1995 р., суб'єкти підприємницької діяльності звільняються від сплати державного мита при придбанні вексельних бланків.
Підстава: стаття 2 Указу Президента України "Про внесення змін до Указу Президента України від 2.11.1993 р. №504" від 22.12.1994 р. № 794 і стаття 2 Указу Президента України "Про випуск і обіг векселів для покриття взаємної заборгованості суб'єктів підприємницької діяльності України" від 14.09.1994 р. №530.
Вартість бланків сплачується у звичайному порядку.
Приклади заповнення векселів
Вексель є письмовим документом. Тільки письмова форма документа, яка відповідає усім вимогам вексельного закону, може породити вексельні правовідносини.
Переказний вексель повинен містити наступні реквізити:
1. Найменування - "переказний вексель", а також вексельну мітку, яка позначається у бланку словом "Вексель". Відсутність вексельної мітки перетворює вексель на звичайне боргове зобов'язання. У бланках, що використовуються на території України, така відмітка вже передбачена в тексті.
2. Простий і нічим не обумовлений наказ сплатити певну суму грошей - вексельний наказ. Усяка умова, яка прямо чи не прямо ставить під сумнів безумовність вексельного зобов'язання, буде вважатися ненаписаною. Наприклад, у векселі з формулюванням "платіть ... за контрактом такому-то", або "заплатіть по факту поставки продукції" ця умова буде вважатися ненаписаною.
3. Строк платежу. Відрізняють такі строки платежу:
За пред'явленням. Платіж повинен бути призведений за пред'явленням векселя, що оговорюється фразою "за пред'явленням". У цьому випадку день пред'явлення є і днем платежу. Якщо у векселі не обумовлені строки пред'явлення (наприклад, "за пред'явленням, але не пізніше 20 вересня 1996 р."), вважається, що вексель повинен бути пред'явлений до платежу на протязі року з дня його складання.
В стільки-то часу від пред'явлення. Запис у тексті векселя у цьому випадку має такий вигляд: "Платіть через 21 день від пред'явлення". Використання вказаного строку робить дуже важливим день пред'явлення, тому що від нього починається відлік строку платежу. Днем пред'явлення вважається відмітка платника на векселі про згоду на оплату (акцепт) або дата протесту з цього приводу. Вексель строком в стільки-то часу за пред'явленням повинен бути пред'явлений до платежу на протязі року з дня його складання, якщо інше не обумовлене у самому векселі. Для цього необхідно заздалегідь пред'явити вексель платнику з тим, щоб остаточний строк пред'явлення не виходив за межі річного строку. Наприклад, якщо вексель виданий 1 червня 1996 р. "через місяць від пред'явлення цього векселя", вексель повинен бути пред'явлений вказаним вище порядком не пізніше 1 травня 1997 р.
В стільки-то часу від складання. Відлік часу починається з наступного дня після дати складання векселя. Строк платежу вважається таким, що настав, у останній день, вказаний у векселі, а не на наступний після нього. Якщо строк платежу визначається місяцями від дати складання, то настає в те число останнього місяця, яке відповідає числу написання векселя, а якщо такого числа немає, то в останнє число цього місяця. Наприклад, за векселем від 31 січня 1996 р. на один місяць строк платежу настав 29 лютого 1996 р. Якщо строк платежу призначений на початок, середину, кінець місяця, то під цим маються на увазі перше, п'ятнадцяте і останнє число місяця. Фрази, що відповідають умовам платежу в стільки-то часу від складання, мають вигляд: "Оплатіть вексель через 3 місяці" або "Строк 2 місяця з дня виставлення".
На визначений день. У даному випадку у векселі вказується конкретна дата платежу.
Строк платежу - неробочий день. Платіж за таким векселем повинен бути здійснений у перший наступний робочий день.
Переказні векселі, що містять будь-яке інше визначення строку платежу недійсні. Якщо у векселі строк платежу не вказаний, то він вважається векселем з платежем за пред'явленням.
4. Вексельна сума вказується з такою визначеністю, яка виключає сумніви щодо її розміру. Вексельна сума повинна бути точно вказана у тексті векселя цифрами та прописом. Валюта платежу, вказана цифрами - наприклад, гривня, рубль, долар США і повинна бути ідентична валюті вексельної суми, вказаної прописом. У випадку різних значень суми, вказаної цифрами і прописом, вірною вважається сума, вказана прописом. Буде недійсним вексель, у якому сума вказана в таких висловах: "Платіть залишок мого рахунку у Вас", "Платіть не вище 10 млн.гривень", "Платіть від десяти до п'ятнадцяти мільйонів гривень" або "Платіть по 1 млн. гривень щомісячно". Якщо у векселі присутні декілька сум, то він вважається виписаним на меншу.

 
 

Цікаве

Загрузка...