WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Електронний трейдинг – сучасна технологія біржової торгівлі - Курсова робота

Електронний трейдинг – сучасна технологія біржової торгівлі - Курсова робота

"АТС/2" надає трейдеру інформацією про те, що відбувається на ринку. Ця інформація пересилається в його робочу станцію в реальному часі. Існують три види ринкової інформації, закладені в системі:

- Вікно ринку (Market Window). Показує набір товарів, торгівля котрими ведеться на даному ринку чи його сегменті. По кожному товару показані останні на даний момент ціни покупця і продавця та відповідно зазначені кількості даного товару. Форма наданя цієї інформації дуже гнучка, і вона може бути підібрана індивідуально з урахуванням вимоги біржі й особливостей товарів.

- Трейдерсікі новини (Trader News чи Trader Ticker). У цьому вікні виводиться інформація, необхідна даному трейдеру. Наприклад, центральна біржова система автоматично надішле трейдеру повідомлення про введення їм помилкового наказу, а у випадку вирішення угоди відразу ж надішле повідомлення про це.

- Ринкові новини (Market News чи Market Ticker). У цьому вікні показується найбільш загальна інформація про ринок у цілому. Трейдер може вибрати, про які ринки він хотів би одержувати інформацію, і організувати в себе на екрані дисплея кілька рівнобіжних вікон.

Трейдер може дуже швидко подати наказ по кожному з ринків, до яких у нього є доступ, при цьому він використовує клавіатуру чи маніпулятор "миша" для здійснення введення. Наказ вводиться шляхом вибору потрібного товару в "Вікні ринку", а потім вибору виду наказу з меню. Якщо трейдер хоче продати/купити стандартну кількість товару по поточній ринковій ціні, то він просто вибирає потрібну йому кількість з меню, і наказ вважається поданим. Якщо ж він хоче указати свої власні чи кількість ціну, чи додати які-небудь спеціальні умови, він може викликати спеціальне вікно для введення наказу.

Уведення наказу (Order Input). У режимі цього вікна трейдер може ввести особливі для даного наказу кількість, чи ціну інші умови. Потім він подає наказ, натискаючи клавішу "deal".

Види наказів (Order Types). Це режим вибору виду наказу. Наприклад, наказ "усі чи нічого" обумовлює, що вся зазначена кількість товару повинна бути куплена/продане, у противному випадку наказ повинний бути скасований. "Діє до скасування" означає, що наказ дійсний доти, доки не знайдеться трейдер-контрагент; якщо його немає, то наказ діє доти, доки трейдер сам не скасує його, чи поки не скінчиться торгова сесія.

"АТС/2" забезпечує вибір методів вирішення угод. Звичайний режим - "Безупинна торгівля" ("Continuous Trading"), у якому трейдери постійно подають накази на покупку і продаж, а центральний комп'ютер постійно веде роботу з підбору продавців і покупців для висновку угод. Біржа може внести свої особливості в правила, за якими здійснюється підбор заявок на покупку і пропозицій на продаж. Особливості можуть бути наступні. Наприклад, якщо надійшли два однакових по змісту наказу на покупку, то наявна кількість товару може бути розподілене нарівно між ними, а може бути віддано тому, чий наказ прийшов першим. Система здатна використовувати самі різні методи торгівлі. Наприклад, система може проводити електронний аукціон, при цьому заявки і пропозиції на даний товар будуть протягом визначеного часу збиратися для того, щоб у підсумку установилася "справедлива" ціна на даний товар у цей день. Після того, як ціна дня буде встановлена, всі угоди будуть зареєстровані за даною ціною.

Трейдер має можливість вести облік і контроль за наказами, що він передає на біржу.

Запит наказу (Order Enquiry). У даному режимі трейдер може переглянути всі накази, що він передав на біржу, і уточнити, на якій стадії виконання вони знаходяться в сучасний момент.

Виправлення/скасування наказу (Order Amend/Cancel). У накази, уведені раніше в систему, можуть бути внесені зміни у відношенні чи ціни кількості, чи ж ці накази согут бути скасовані.

"Блокнот для записів" ("Scratch Pad"). У режимі кожного вікна ринку трейдер може відкрити вікно для робочих записів. Це його "особистий" простір, у котрому він може скомпонувати целій ланцюг наказів, а потім передати їх усі разом на біржу. Використання "блокноту" є дуже зручним, тому що дозволяє трейдеру однією дією відкликати відразу усі свої накази, змінити їх і знову відправити на біржу. У системі ще існують режими "Export" і "Import", що перетворять накази, що віддаються, з/в інші комп'ютерні формати.

Центральна біржова система має функції передачі інформації робочим станціям трейдеров. Як уже говорилося вище, інформація про ціни і зведення про укладені угоди з'являються на екрані дисплея робочої станції в режимах "Вікно ринку", "Трейдерські новини" і "Ринкові новини". Цілком можливим є приєднання електронної біржової системи до різних інформаційних каналів (Рейтер, ІТАР-ТАРС і т.п.) для того, щоб трейдер мав можливість одержувати інформацію загального характеру і враховувати її у своїй діяльності.

Служба державного нагляду повинна переконатися в тім, що торгівля на даній біржі йде чесно і відкрито. Керівництво біржі також зацікавлене в цьому, тому розраховує на можливість контролю за біржовою торгівлею. Система "АТС/2" дає керівництву біржі можливість у будь-який момент бачити всі операції, що здійснюються на біржі. Система реєструє кожну дію, кожен наказ, кожну угоду, і в такий спосіб Диспетчер біржі (Exchange Monitor) може завжди запросити кожен з файлів, що реєструють, для розслідування поводження трейдера.

Біржа може установити цілий ряд параметрів, відповідно до яких буде автоматично контролюватися біржова торгівля. Найпростіші параметри - час початку і кінця торгової сесії.

3.2 Система "Глобекс"

В даний час, по визнанню багатьох фахівців, одна з найбільш популярних і перспективних електронних систем - це система "Глобэкс" ("Global Exchange", Globex). Це міжнародна система електронної торгівлі ф'ючерсними й опціонними контрактами. Вона почала функціонувати в першій половині 1992 року. Дана система була розроблена спільно агентством "Рейтер" і Чиказькою комерційною біржею.

До системи "Глобекс" приєдналася в 1992 році Чиказька торгівельна палата. Французька біржа "МАTІФ" також бере участь у "Глобекс" на повноправній основі. Цілий ряд бірж має намір приєднатися найближчим часом до цієї системи і веде переговори на цю тему. Серед них: американська біржа "НАЙМЕКС", ф'ючерсна біржа в Сіднеї, Лондонська біржа "ЛІФФЕ", Сінгапурська міжнародна валютна біржа, німецька товарна біржа і деякі інші. Система "Глобекс" у даний час працює після закриття звичайних біржових сесій у Чикаго (з 17.45 до 6.00). Система використовує для підбора продавців і покупців алгоритм "ціна/час".

Кожна угода в системі "Глобэкс" проходить кілька послідовних етапів:

Уведення наказів через термінали "Глобэкс".

Перевірка в спеціальному контролюючому модулі системи кредитоспроможності трейдера (по параметрах, виробленим членами розрахункової палати).

Підбор наказів покупців і продавців по алгоритму "ціна/час".

Відразу після висновку угоди інформація про виконані накази відсилається назад на ті термінали, з яких надійшли дані відомості накази. Тим часом ще невиконані накази продовжують залишатися в системі доти, поки вони не будуть виконані чи відкликані.

Відразу після здійснення в системі угоди всім продавцям, що беруть участь у торгівлі, посилається інформація про останню на даний момент ціні, по якій був проданий товар, і дані про кількість товару, а також остання на цей момент інформація про найкращі ціни покупки і пропозиції з указівкою кількостей товару.

Після того як прийде підтвердження угоди, звіт про неї спрямовується в розрахункову палату, де здійснюється кліринг.

У розрахунковій палаті відповідно до результатів угоди вносяться зміни в рахунки продавця і покупця у відношенні числа відкритих позицій і маржі.

Багато американських брокерських компаній стали брати участь в електронній торгівлі через систему "Глобекс". Вони запровадили ряд заходів, щоб клієнтам було як можна зручніше користатися електронною системою, тобто постаралися зробити практично непомітним для своїх клієнтів перехід від торгівлі в рамках звичайної біржової сесії до цього нового виду торгівлі.

Прямі лінії зв'язку, по яких удень передаються команди в Лондон і Токіо, наприкінці дня відключаються, але замість них тепер починає працювати "Глобекс". Під час звичайної біржової торгової сесії клієнти звикли чути коментарі про те, що відбувається на ринку, і це дає їм можливість швидко зорієнтуватися і, якщо потрібно, зателефонувати і віддати відповідний наказ. Брокерські компанії постаралися організувати тієї ж саме і під час роботи електронної біржі. У ході звичайного біржового торгу службовці брокерських компаній, знаходячись у "кільці", намагаються уловити процеси, що відбуваються в середовищі брокерів, швидко повідомити найкращі на дану хвилину ціни продавців і покупців і оцінити поточні обсяги торгівлі на ринку. Уночі службовці компаній намагаються робити тими ж саме: стежать за цифрами на екрані, повідомляючи найкращі ціни на покупку і на продаж і кількості контрактів.

Як уже зазначалося вище, найбільше змін щодо використання електронного трейдингу відбулося на фондових ринках. Причому активне впровадження Internet-технологій призвело до того, що експерти передбачали до 2003 р. зростання вартості фінансових активів, які будуть знаходитися у володінні індивідуальних інвесторів, до 1,2 трильйонів доларів. Однак останні скандальні події на фондових ринках СІНА можуть внести суттєві корективи у цей прогноз. На нашу думку, криза довіри до американського та інших фондових ринків є тимчасовою, оскільки будуть прийняті відповідні заходи щодо покарання винних та недопущення поширення недостовірної інформації в майбутньому.


 
 

Цікаве

Загрузка...