WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Електронний трейдинг – сучасна технологія біржової торгівлі - Курсова робота

Електронний трейдинг – сучасна технологія біржової торгівлі - Курсова робота

"Проспект Інвестментс" бачить майбутні розцінки за інтернет-трейдинг інакше. Компанія збирається ввести фіксовану абонентську плату - від 200 до 500 грн. на місяць. Також буде стягуватися комісія торговця - вони приблизно порівнянні. Зміст такий - якщо маленька абонентська плата, то комісія побільше. Клієнт зможе вибирати свій варіант обслуговування, залежно від обороту. Біржова комісія, операції хоронителя та інші зовнішні послуги також будуть оплачуватися окремо. Послуги біржі і МФС він оцінює приблизно в 0,024% від суми угоди.

Передбачається, що клієнт зможе торгувати вже з маленьким обсягом грошей - від 2,5 тис. грн. На ринку заявок один лот буде дорівнює одному паперу. Тоді не буде такої ситуації, як на ринку котирувань - стоїть лот на 1000 паперів, і купити можна все або нічого. Якщо один хоче продати 1000 паперів, другий хоче купити 50, то угода пройде саме на 50 одиниць.

"Ми розраховуємо, що з урахуванням всіх накладних видатків уже з 2,5 тис. грн. можна заходити, - підкреслив Олег Філатов. - На ці гроші вже можна щось купити, хоча виникає питання в доцільності. Швидше за все ця сума повинна бути не менше 5 тис. грн."

3 ОСНОВНІ СИСТЕМИ

ЕЛЕКТРОННОЇ БІРЖОВОЇ ТОРГІВЛІ.

Сьогодні на світовому біржовому ринку функціонує декілька електронних систем торгівлі. На ф'ючерсних біржах ще десять років тому було запровадженно системи Globex та Project А. Система Globex Чиказької торговельної палати - СВОТ (Chicago Bord of Trade) та система Project А. Чиказької товарної біржі СМЕ (Chicago Mercantale Exhange) були розроблені інформаційною компанією Reuters Ltd, яка виступила ініціатором, запропонувавши обладнання та програмні продукти. Термінали названих систем розміщені у Чикаго, Нью-Йорку, Лондоні, Парижі. Реєстрацією імен користувачів, їх ідентифікацію, присвоєнням паролів, запровадженням нових контрактів тощо займається Контрольний центр.

Електронні торги можуть розпочинатися під час звичайних торговельних сесій, як це відбувається через систему Project А. на Чиказькій торговельній палаті (СВОТ) та у системі APT (Automated Pit Trading) Європейської біржі (EURONEXT • LIFFE). Після їх закриття електронні торги на СВОТ відбуваються у системі Globex, а також у системі ACCESS (American Computerized Commodity Exchange System and Service) Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) та у системі SYCOM (Sydney Computerized Overnight Market) на Сіднейській ф'ючерсній біржі (SFE).

Однак жодна біржа, що використовує обидві технології паралельно, не допускає торгівлі одним контрактом одночасно. Навіть Чиказька торговельна палата, в якій, крім основних торгів, через систему Project А. додатково ведеться торгівля на ф'ючерс з казначейськими облігаціями США, здійснює розмежування за строками виконання контрактів. У біржовій ямі котируються ф'ючерси з близькими строками поставок, а за допомогою електронного трейдингу - з віддаленими. Це робиться з метою концентрації попиту та пропозиції в одному місці, а також недопущення здійснення арбітражних операцій на різних майданчиках однієї біржі.

Після 90-х років ХХ-го століття всі новостворені біржі практикують запровадження електронного трейдингу. Виключенням із правил є лише Бразильська товарна ф'ючерсна біржа, на якій торги проводяться традиційним способом. Іншим напрямом протистояння альтернативним комп'ютерним торговельним системам є процес злиття та поглинання бірж, який особливо характерний для Європи. Наприклад, 29 жовтня 2001 р. ф'ючерсна та опціонна біржа Euronext NV, яка сама є продуктом злиття фондових бірж Парижу, Амстердаму та Брюсселя, підписала угоду з LIFFE про об'єднання торговельних майданчиків та переміщення торгівлі похідними у Лондон та використання її торговельної системи Connect. Ця тенденція триває і досі. Більшість фондових бірж, які не витримують конкуренції з електронними торговельними системами щодо торгівлі цінними паперами, намагаються приєднати до себе ф'ючерсні та опціонні біржі і у такий спосіб вижити.

У системі електронного трейдингу котируються фінансові ф'ючерси та опціони, мало використовуються похідні товарні інструменти. Однак деякі товарні ф'ючерси та опціони мають суттєві обороти у електронній торгівлі. Це ф'ючерс та опціон на білий цукор LIFFE, ф'ючерси та опціони на нафту та платину NYMEX, ф'ючерси на вовну на Сіднейській, Новозеландській та ф'ючерс на каучук на Сінгапурській ф'ючерсних біржах.

Однією з головних характеристик електронного трейдингу є алгоритм, що використовується для укладання біржових угод. В основному сучасні біржові електронні торговельні системи використовують алгоритм ціна/час. Підбір продавців та покупців здійснюється на основі співставлення цін у режимі реального часу. Система підбирає найкращу ціну (найвищу для покупця та найнижчу для продавця), якщо є команди з однаковою ціною, то обирається та, яка була введена раніше. На LIFFE використовується алгоритм найкраща ціна/розподіл обсягів, на японських ф'ючерсних біржах поряд з алгоритмом ціна/час використовується система електронного аукціону.

Всі функціонуючі системи сучасного електронного біржового трейдингу будуються за однією схемою, яка включає три головних компоненти:

  • центральна біржова система, яка забезпечує зведення всієї ринкової інформації та виконання наказів трейдерів;

  • лінія зв'язку з центральною біржею;

  • робоча станція члена біржі - трейдера, через яку він отримує інформацію, вводить накази щодо купівлі-продажу біржових контрактів.

Головною вимогою до функціонування системи електронного трейдингу є забезпечення надійності та ефективності її функціонування. Велике значення має швидкість зв'язку при передачі інформації, яка за ефективністю має відповідати людському спілкуванню. Ці проблеми вирішуються за умови використання можливостей нової економіки, сучасних інформаційних технологій. Однак біржовики провідних бірж світу свідчать, що сучасні принципи електронної торгівлі ще далеко не досконалі. Особливо важко вирішуються завдання щодо рівня складності правил укладання угод (використання спредів, арбітражу, свопзамовлень, замовлень із зазначеними умовами тощо), забезпечення надійності та ефективності.

Проілюструємо функціонування електронної біржі на прикладі ATS/2 (Automated Trading System) та "Глобєкс" ("Global Exchange", Globex).

3.1 Система "АТС/2"

"АТС/2" ("Automated Trading System" - ATS/2). Вона розроблена підрозділом Міжнародної розрахункової палати в Лондоні ("ICCH Financial Markets Limited"), що з 1984 року стало активно брати участь у розробці і впровадженні систем електронної біржової торгівлі. Первісна розробка - "АТС/1" - була призначена для Новозеландської ф'ючерсної й опціонної біржі. Її задачею було створення в Новій Зеландії електронного ринку, доступ до якого мали б географічно розкидані торгові центри. Новозеландська біржа, що виникла в 1985 році, стала першою успішно функціонуючою цілком автоматизованою ф'ючерсною біржею, що забезпечувала функції торгівлі, клірингу й обліку через єдиний комп'ютерний термінал, встановлюваний в офісі в кожного члена біржі. У 1987 році та ж система - "АТС/1" - була впроваджена на Лондонській біржі ФОКС, де вона успішно функціонувала протягом двох років. У 1989 році її перемінила інша система ("FAST").

Незабаром завдяки зростаючому інтересу до ідеї електронної біржі і зрослому рівню технології була розроблена друга система - "АТС/2". У травні 1989 року вона була впроваджена на Ірландській ф'ючерсній і опціонній біржі, розташованої в Дубліні. Дана система встановлена також на Бельгійській ф'ючерсній і опціонній біржі, Люксембурзькій фондовій біржі і на деяких інші. В даний час до введення цієї системи готується цілий ряд бірж.

Система "АТС/2" була розроблена як найбільш загальна система електронної торгівлі, що рівною мірою підходить і для сировинних товарів, і для фінансових інструментів (з використанням як ф'ючерсів, так і опціонів). Ця система дозволяє біржі в індивідуальному порядку вирішувати, у якому виді представляти інформацію і які правила використовувати. Доступ до біржі - на основі місцевого чи міжнародного членства - здійснюється через різноманітні мережі.

Система "АТС/2", як і будь-яка інша, розділена на три компоненти: робітники станції, що зв'язують мережу і центральну ЕОМ. Робочі станції діють на базі стандартних персональних комп'ютерів. Програмне забезпечення працює на основі операційної системи MS Windows. Екранні індикатори керуються через через Microsoft Windows. Для форматування даних застосовується "Microsoft EXCEL". Центральна ЕОМ працює на базі комп'ютерів "Digital VAX".

Система "АТС/2" має функцію доступу і захисту для того, щоб тільки трейдери, що є членами біржі, могли підключитися до системи і брати участь у торгівлі. Біржа має можливість здійснювати контроль за доступом, причому вона може перевірити, до яким з функцій "АТС/2" у трейдера є доступ, і проконтролювати його. Користувач підключає свою робочу станцію до біржі, вводячи своє кодове ім'я і пароль.


 
 

Цікаве

Загрузка...