WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Електронний трейдинг – сучасна технологія біржової торгівлі - Курсова робота

Електронний трейдинг – сучасна технологія біржової торгівлі - Курсова робота

Такий стан справ призвів до того, що сотні тисяч рахунків відкрито за кордоном без будь-яких дозволів. Поряд із забороною НБУ на здійснення в Україні строкових операцій з фінансовими активами це суттєво сповільнює інтеграцію українських ринків до світового, не дає можливості українським інвесторам вивчити та використати зарубіжний досвід, отримати навички біржового електронного трейдингу.

Інтерес до цього виду бізнесу в Україні уже помітно зростає. Провідний сайт щодо допомоги у навчанні електронному трейдингу www.internettrading.ru, - був відкритий уже після фінансової кризи у грудні 1998 p., і відвідують його близько ста тисяч користувачів на місяць. Серед відомих консалтингових фірм можна відзначити такі:

  • Internet Trading Group (www.day-trading.ru/publish) - ринок акцій США, статті, аналітика, управління портфелем;

  • StockTeleTrade (www.col.ra./incont/indeex.htm) - ф'ючерс на індекс S&P 500;

  • K2Kapital.Inc. (www.day-rading.ru/publish/www.k2kapital.com) - безкоштовна стрічка новин закордонних ринків, аналітика, котирування.

На тренувальний сайтах, яких створено величезну кількість, можна безкоштовно або за відносно невелику платню стати учасником гри, що імітує модель роботи на фондових і ф'ючерсних біржах, позабіржових системах комп'ютерного котирування цінних паперів.

Більшість учасників фінансового ринку України та інших постсоціалістичних країн, зокрема в Росії, успішно застосували елементи електронного трейдингу. В Росії інтернет-трейдинг пройшов чотири стадії еволюції. Започаткувала інтернет-трейдинг Московська міжбанківська валютна біржа через створення автоматичного шлюзу для введення замовлень та отримання ринкової інформації. Уже за перші два роки його існування частка ринку інтернет-брокерів зросла до 44%, а частка угод, що укладаються через шлюз - до 63%. До цієї торговельної системи підключилися сотні брокерських фірм.

Російський інтернет-трейдинг відрізняється від зарубіжних аналогів тим, що, обслуговуючи тисячі інвестиційних рахунків, надає можливості, які можна порівняти з можливостями роботи біля біржового терміналу. Перше покоління інтернет-брокерів було віддаленими терміналами біржі. Друге покоління інтернет-систем надавало послуги щодо маржинального кредитування.

Після МБВБ інтернет-трейдинг запровадили Московська фондова біржа, біржа "Санкт-Петербург" та фондова біржа РТС (Російська торговельна система), яка, крім торгівлі цінними паперами, у 2001 р. відкрила секцію з торгівлі ф'ючерсними та опціонними контрактами -FORTS. У результаті з'явилися нові інтернет-системи, які дозволяли одночасно працювати на кількох торговельних майданчиках. Це було третє покоління електронного трейдингу. Сьогодні в Росії більше 130 брокерів пропонують послуги з інтернет-тредингу, надаючи спеціальний пакет функцій для професійних учасників ринків, який дозволяє обслуговувати клієнтів, створювати дилінгові центри, спробувати сили в інтернет-брокерському бізнесі. Це і є системи четвертого покоління. Інтернет-брокери, конкуруючи між собою і змагаючись за вибір клієнтів, намагаються надавати їм різноманітні фінансові послуги в єдиному он-лайновому просторі, плавно переходячи від роботи в одній системі до роботи в іншій, щоразу отримуючи доступ до функцій, які найкраще реалізують той чи інший сервіс.

Як бачимо, в Росії досягнуто суттєвого прогресу у запровадженні біржового електронного трейдингу, чого не можна сказати про Україну. Біржі України практично не використовують системи електронного трейдингу.

Як було зазначено вище, у цьому аспекті вони програють ринок позабіржовим торговельним системам комп'ютерного котирування, представником яких є ПФТС (Перша фондова торговельна система) - асоціація, саморегулівна організація (СРО) професійних учасників фондового ринку України. ПФТС є електронною біржею цінних паперів України, яка охоплює усі найбільші регіони України та підтримує роботу у режимі реального часу. Програмне забезпечення ПФТС дозволяє торговцям у режимі реального часу виконувати такі операції:

  • виставляти власні котирування й отримувати котирування опонентів;

  • укладати угоди (акцептувати), підтверджувати двосторонні угоди;

  • обмінюватися повідомленнями з операторами.

В інформації про результати торгів вказується назва емітента акції або облігації, код емітента у ПФТС, котирування купівлі, котирування продажу, ціна останньої угоди, лот останньої угоди, спред у процентах, обсяги торгівлі в тисячах гривень та штуках, частка у загальному обсязі торгівлі в ПФТС. Інформацію з ПФТС публікує газета "Бізнес", журнал "Фондовий ринок". Асоціація виробила та щоденно розраховує зведений фондовий індекс.

Підсумовуючи, варто ще раз підкреслити відому, але не до кінця усвідомлену в Україні думку - нові інформаційні технології кардинально змінюють підходи до ведення бізнесу, відкривають нові можливості щодо його розвитку. Тому, на нашу думку, безперспективним є шлях до нарощування кількості бірж (на початок року їх кількість досягла астрономічної цифри - 414), які використовують старі підходи в організації торгівлі реальним товаром, тобто створюють ще одного примітивного посередника на гуртових ринках. На часі зробити зміни у концепціях становлення товарних біржових та фінансових ринках, передбачивши широке використання електронного біржового трейдингу. Це завдання стане можливим лише за умови навчання професійних учасників основних ринків, у т.ч. і підготовки кадрів відповідної кваліфікації вузами України.

Розвиток інтернет – трейдингу

(стаття з сайту http://news.finance.ua 02.08.2008)

У квітні-травні кілька інвестиційних компаній дозволять своїм клієнтам торгувати цінними паперами через інтернет.

Технічно це можливо вже зараз, залишилося заручатися підтримкою фондових бірж, у першу чергу ПФТС.

У жовтні минулого року Олександр Дорожко з Ужгорода заробив $286 тис. на падінні акцій IMS Health. Американська комісія цінних паперів і бірж (SEC) подала на нього в суд, підозрюючи у використанні інсайдерської інформації, але в цьому випадку цікаво інше. Пан Дорожко провернув всю операцію дистанційно, користуючись послугами компанії Interactive Brokers - через інтернет.

ПФТС майже готова

Уже цього року жителі України зможуть торгувати акціями з дому та офісу через інтернет. Як припустив директор з розвитку ІК "Проспект Інвестментс" Олег Філатов, швидше за все, перші угоди пройдуть уже у квітні-травні. Вони будуть проходити на найбільшому в Україні організованому ринку акцій - біржі Перша фондова торговельна система (ПФТС).

"Системи, які є в розроблювачів, дозволяють виходити на біржу. Ми проводили першу пробну угоду ще у вересні минулого року. З Алушти приєдналися до ринку заявок ПФТС і кілька разів купили та продали акції "Укрнафти". У листопаді завели пару своїх клієнтів, відкрили їм рахунку в себе, у Міжрегіональному фондовому союзі (МФС) і на ПФТС, і від їхнього імені торгували. Побачили, що угоди проходять. Коли запуститься інтернет-трейдинг тепер залежить від того, наскільки ПФТС зацікавлена в прискоренні процесу", - відзначив пан Філатов.

Біржа не проти. Тиждень назад її президент Ірина Зоря офіційно заявила, що в 2008 р. найбільш важливим є підключення брокерських систем до ринку заявок ПФТС. "Всю другу половину року відбувалося відпрацьовування, спільна робота із брокерськими системами. Учасники ринку хочуть, щоб клієнти мали можливість прямо працювати з біржею".

Представник біржі, що побажав залишитися невідомим, розповів, що ПФТС уже створила найнеобхідніше для запуску інтернет-торгівлі - ядро і шлюз. Ядро - це програмний продукт, що дозволяв би проводити угоди в режимі реального часу та зводити між собою ордери тисяч клієнтів. У свою чергу шлюз - це якийсь пристрій, комутатор, що видає торговцям через інтернет доступ на сервер біржі. "Функції ядра виконує наша система ринку заявок. Крім того, ми поки єдині в Україні, хто створив шлюз. Зараз іде тестування систем і розробка нормативної бази", - розповів він.

Софт для торгівлі

Друга необхідна частина для запуску інтернет-трейдингу - програми, які повинні закуповувати брокерські компанії. Вони дозволяють торговцеві приєднатися через шлюз до біржі, а клієнтам - до нього. У результаті клієнти одержують опосередкований доступ до торгівлі акціями. За словами Олега Філатова, ПФТС протестувало дві брокерські системи - Smart Trade (розроблювач "IT Інвест", Москва) і QUIK (Новосибірськ). У перспективі передбачається перевірка третього продукту - Net Investor (розробка "МФД-інфоцентр").

Директор інвестиційної компанії Galt&Taggart Securities Сергій Лесик розповів, що його компанія вже обслуговує своїх клієнтів через QUIK. Він відмовився рекламувати продукт, але зізнався, що його довелося адаптувати до українських умов.

Навпаки, пан Філатов не став приховувати, що саме "Проспект Інвестментс" просуває в Україні Smart Trade. Компанія входить у московську групу "Російські фонди", до якої належить і розроблювач програми. "У листопаді минулого року ми створили пул з 15-20 компаній, які планували купити Smart Trade. Періодично ми консультуємося, розвиваємо договірну базу", - підкреслив він.


 
 

Цікаве

Загрузка...