WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Електронний трейдинг – сучасна технологія біржової торгівлі - Курсова робота

Електронний трейдинг – сучасна технологія біржової торгівлі - Курсова робота

 • Бельгійська ф'ючерсна й опціонна біржа (Belgian Futures and Options Exchange),

 • Датський Фонд гарантій фьючерсов і опціонів (Guarantee Fund for Danish Futures and Options),

 • Опціонний ринок Фінляндії (Finnish Options Market),

 • Німецька товарна біржа (Deutsche Terminboerse),

 • Ірландська ф'ючерсна й опціонна біржа (Irish Futures & Options Exchange),

 • Новозеландська ф'ючерсна й опціонна біржа (New Zealand Futures & Options Exchange Ltd.),

 • Опціонний ринок Швеції і Великобританії (OM London and OM Sweden),

 • Італійський ф'ючерсний ринок (Mercato Italiano Futures),

 • два Іспанських ринки фінансових фьючерсов (Mercado Espanol de Futuros Financieros Renta Fija S.A. і Mercado Espanol de Futuros Financieros Renta Variable S.A.),

 • Зернова біржа в Осаці (Osaka Grain Exchange),

 • Підрозділ біржі цінних паперів в Осаці (Osaka Securities Exchange),

 • Біржа цукру в Осаці (Osaka Sugar Exchange),

 • Австрійська ф'ючерсна й опціонна біржа (Osterreichische Termin und Optionenboerse),

 • Асоціація каучуку Сінгапурської товарної біржі (Rubber Association of Singapore Commodity Exchange),

 • Швейцарська біржа опціонів і фінансових фьючерсов (Swiss Options & Financial Futures Exchange),

 • Токійська товарна біржа (Tokyo Commodity Exchange),

 • Токійська зернова біржа (Tokyo Grain Exchange),

 • Міжнародна токійська біржа фінансових фьючерсов (Tokyo International Financial Futures Exchange),

 • Підрозділ Токійської фондової біржі (Tokyo Stock Exchange),

 • Токійська біржа цукру (Tokyo Sugar Exchange).

Інші шість бірж використовують електронні системи в сполученні з традиційною торгівлею в біржовому "кільці": або під час звичайних торгових сесій (тобто паралельно зі звичайними торгами) - так роблять Чиказька торгівельна палата в системі "Проект А", лондонська біржа ФОКС і лондонська біржа ЛІФФЕ тільки по ф'ючерсних контрактах на довгострокові казначейські облігації Японії; або після закриття звичайних торгових сесій (тобто на додаток до звичайних торгів) - так роблять Чикагська торговельна палата і Чиказька комерційна біржа в системі "Глобекс", лондонська біржа ЛИФФЕ, американська біржа НАЙМЕКС і Сіднейська ф'ючерсна біржа. Із шести бірж, що використовують електронну систему в сполученні зі звичайним біржовим торгом, жодна біржа (з одним єдиним виключенням) не веде торгівлю жодним контрактом одночасно й у біржовому "кільці", і електронним способом. Єдине виключення - це Чикагська торговельна палата, на якій торгівля ф'ючерсними контрактами на казначейські облігації йде паралельно в біржовому "кільці" (з термінами виконання в найближчі місяці) і в електронній системі "Проект А" (з термінами виконання в більш віддалені місяці).

За 1990-1992 роки кількість систем електронної торгівлі на товарних біржах різко збільшилося. Більшість нових бірж, торгівля на який почалася після 1990 року, зволіли використовувати винятково електронні системи, відмовившись від традиційного біржового "кільця". Виключення з цього списку знову утворених бірж складає Бразильська товарна ф'ючерсна біржа . Хоча вона створена зовсім недавно, по обсягах торгівлі (традиційно обчислювальним у контрактах) вона зараз займає шосте місце у світі, і торгівля на ній здійснюється традиційним способом - шляхом "відкритого вигуку" у біржовому "кільці". Усі біржі (за винятком японських), що починали свою діяльність зі звичного біржового "кільця", а потім ввели в себе електронні системи, усе-таки зберегли звичний для всіх торг у біржовому "кільці"

У 2002 р. не залишилось жодної біржі, де не було хоча б деяких елементів електронного трейдингу.

Комп'ютеризація біржової торгівлі руйнує її закритість, дозволяє здійснити глобальну концентрацію біржового товару в одному місці земної кулі, де світовий попит врівноважується світовою пропозицією, створюючи тим самим справедливу ринкову ціну, на яку орієнтуються виробники та споживачі товарних ринків, банки, портфельні та стратегічні інвестори. Ми підтримуємо точку зору В.А. Галанова, що електронний біржовий трейдинг поступово призводить до наближення біржових товарних та фондових ринків, відокремлення комп'ютерної торгівлі ф'ючерсними та опціонними контрактами.

Первинні та вторинні ринки цінних паперів поступово повинні переміститися у позабіржову торгівлю, що уже відбулося з ринками сировинних товарів, де основні обсяги гуртової торгівлі сировиною відбуваються на позабіржових ринках. На товарних ф'ючерсних біржах торгують похідними строковими фінансовими інструментами. Це ринки цінових ризиків товарних активі, прогнозні ринки, які дозволяють хеджувати операції реальних ринків і здійснювати особливо ризикові інвестиції у права та забов'язання на активи з метою збереження коштів від інфляції та отримання додаткових доходів.

Саме цей шлях повинен пройти і ринок цінних паперів, на якому сьогодні чітко виділяється тенденція щодо відновлення рівноваги між Новим та Старим Світом. На американському, європейському та азійському фондових ринках відбувається процес консолідації фондових бірж для проведення операцій з цінними паперами транснаціональних компаній, які уже ідентифікуються за галузями діяльності, а не за країною їх розташування. Біржовий та позабіржовий ринки є частинами одного цілого, оскільки виконують одну із найважливіших економічних функцій, а саме перерозподіляють фінансові ризики між суб'єктами економіки, мають подібний склад учасників. Однак цей процес проходить неоднозначно, оскільки підвищує ризик інвестицій, який, завжди є вищим на позабіржовому ринку. Останні події на фондовому ринку США (мільярдні "неточності" при заповненні річних звітів корпорації "Enron", "Wolrd com", які не помітили знані на ринку аудитори), за "ефектом доміно" зачепили фондовий ринок Європи.

В червні-липні 2002 р. в США були оприлюднені сенсаційні факти. Як виявилось, провідні корпорації країни були у змові з найбільшими банками, які допомагали їм показувати недостовірну бухгалтерську звітність і занижувати витрати. Виходить, що біржі оперували невірними цифрами! Експерти вважають, що американська економіка коштує у два рази менше, ніж про це заявляють. Ланцюг скандалів розпочався з енергетичної компанії "Енрон", яка оголосила себе банкрутом. І це при тому, що її активи оцінювалися у 63,4 млрд. дол. Скандал набув політичного характеру, оскільки "Енрон" був у числі головних спонсорів Республіканської партії і самого Джорджа Буша... Після "Енрон" в липні 2002 р. оголосила про своє банкрутство "Ворлдком" - компанія із ще більшими активами - 107 млрд. доларів, вона винна банкам 41 млрд. Пред'явленні звинувачення і мастодонту американської економіки - телекомунікаційній компанії "Адельфія". Були виявленні не лише приписки та крадіжки, але й незаконні операції з цінними паперами. Поліція заарештувала 77-літнього засновника Джона Рігаса та його двох синів.

Фондовим біржам буде необхідно провести переоцінку вартості всіх американських компаній.

Щоб припинити обман акціонерів в США прийнято "Білль про чесний бізнес.

Скандал із штучним завищенням прибутковості показує, що навіть найдосконаліша техніка не врятовує від шахрайства та нечесності, що запровадження суперсучасних інформаційних технологій потребує і абсолютно чесних правил гри, яких повинні добровільно дотримуватися учасники ринку.

Процеси злиття фондових бірж відбуваються у відповідь на запровадження сучасних систем електронного трейдингу, якому дедалі більше надають перевагу інвестори. Через електронні комунікаційні системи ECNs (electronic Communications networcs) на фондовому ринку США уже сьогодні здійснюються біля 30% операцій з цінними паперами.

2 РОЗВИТОК БІРЖОВОГО

ЕЛЕКТРОННОГО ТРЕЙДИНГУ В УКРАЇНІ

Враховуючи зазначені реалії щодо розвитку електронного трейдингу на міжнародних фінансових ринках, український інвестор тепер теж має можливість інвестувати власні кошти у його інструменти. Зауважимо, що мова йде не лише про незначну кількість українців з доходами понад мільйон доларів, більшість з яких давно й активно використовують фондові інструменти. Маються на увазі фізичні особи з капіталом від 2 до 150 тисяч доларів.

Багато українських компаній (через свої офшорні структури) працюють на біржових західних ринках досить давно. Вони хеджують свої експортно-імпортні операції з нафтою та кольоровими металами, отримуючи додаткові прибутки на опціонах через володіння інсайдерською інформацією. Здійснювати легальну інвестиційну діяльність безпосередньо з України неможливо, оскільки юридичні особи повинні отримати дозвіл (ліцензію) Національного банку України, а фізичні можуть мати рахунки у зарубіжних банках лише на період перебування за кордоном.


 
 

Цікаве

Загрузка...