WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Україна на міжнародному ринку цінних паперів - Реферат

Україна на міжнародному ринку цінних паперів - Реферат

- індекс акцій рейтингового агентства Standard & Poor's для України - S&P/IFCF-Україна -зріс протягом 2006 року на 48,65% з 174,8 до 259,76 пунктів. Зведений індекс зони Frontier -S&P/IFCF Composite - зріс в 2006 році на 33,51% з 212,2 до 283,33.

- капіталізація ринку акцій ПФТС:

- зросла в 1,5 рази до 223,6 млрд. грн. До найбільших за капіталізацією емітентів ПФТС відносяться ВАТ "Міттал Стіл Кривий Ріг" (23,27 млрд. грн.), ВАТ "Укртелеком" (18,08 млрд. грн.), ВАТ "Укрнафта" (17,16 млрд. грн.), ВАТ "Північний ГЗК" (10,02 млрд. грн.) та ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" (9,96 млрд. грн.).

6. Популяризація фондового ринку України серед учасників світового ринку капіталу

- Реалізовано проект щодо розміщення інформації про фінансово-господарську діяльність 100 українських підприємств, акції яких торгуються на ПФТС, на терміналах ІА Reuters.

- Розпочинається real-time трансляція торгів ПФТС на терміналах ІА Bloomberg. 7. Розкриття інформації та інформаційне забезпечення діяльності ПФТС:

- З метою підвищення ефективності інформаційного забезпечення діяльності ПФТС проведена підготовка до запуску в 1 кварталі 2007 року нового веб-порталу Фондової біржі ПФТС.

Аналізуючи динаміку фондової торгівлі в Україні можна сказати, що показники обсягу торгів цінними паперами зростає, створюються нові АТ та підприємства які випускають цінні папери. Фондовий ринок України розвивається.

Таблиця 1.

TOP-5 акцій та TOP-5 торговців акціями в ПФТС в 2006 році

Назва емітента

Назва торговця ЦП

1

Укрнафта

1

Драгон Капітал

2

Родовід Банк

2

Конкорд Капітал

3

Райффайзен Банк Аваль

3

Сінком

4

Укрінбанк

4

Мілленіум Капіта

5

Укрсоцбанк

5

Ренесанс Капітал Україна

Джерело: www.cbonds.ua/zvit/zvit2006.pdf

Таблиця 2.

TOP-5 корп. облігацій та TOP-5 торговців корп. облігаціями в ПФТС в 2006 році

Назва емітента

Назва торговця ЦП

1

ДМА "Бориспіль" (серія А)

1

КБ "Фінансова Ініціатива"

2

Новітні крохмальні технології (серія А)

2

УкрСиббанк

3

Українська інвестиційно-інжинірингова к-я (серія I)

3

ІНГ Банк Україна

4

Українська патока (серія А)

4

ПУМБ

5

Інвестенерго (серія А)

5

Банк "БІГ Енергія"

Джерело: www.cbonds.ua/zvit/zvit2006.pdf

Таблиця 3.

TOP-5 державних облігацій та TOP-5 торговців ОВДП в ПФТС в 2006 році

Назва емітента

Назва торговця ЦП

1

ОВДП (дата погашення -15.11.2006)

1

ІНГ Банк Україна

2

ОВДП (дата погашення - 30.12.2009)

2

ХФБ Банк Україна

3

ОВДП (дата погашення - 02.08.2006)

3

Державний ощадний банк України

4

ОВДП (дата погашення - 02.01.2008)

4

Укрсоцбанк

5

ОВДП (дата погашення - 24.05.2006)

Джерело: www.cbonds.ua/zvit/zvit2006.pdf

Розділ 2. Місце України на міжнародному ринку цінних паперів.

2.1. Україна на світовому ринку прав (титулів) власності

Обслуговування обігу цінних паперів в Україні регулюється низкою законодавчих і підзаконних нормативних актів. Враховуючи обсяг випущених в Україні цінних паперів, сфера застосування цих нормативно-правових актів розповсюджується на облік прав майже половини населення України.

Відсутність практики формування системи обліку прав за іменними та бездокументарними цінними паперами в Україні вимагає вивчення досвіду інших країн і його адаптації до українських реалій. Досвід розвинутих ринків цінних паперів, які вже давно зіткнулися з цими проблемами, є цінним матеріалом для формування в Україні надійної системи обліку прав і системи розрахунків за цінними паперами. Разом з тим, існують суттєві проблеми і застарілі норми законодавства, які заважають запровадити новації світової індустрії цінних паперів.

Сьогодні процедури обліку, клірингу та розрахунків, що використовують депозитарії та зберігачі, визначають дієвість та ефективність ринків цінних паперів, допомагають забезпечити їх цілісність, знизити рівень ризику та заощадити значні кошти.

Зближення існуючого і майбутнього законодавства України з міжнародними нормами є важливими умовами досягнення привабливості ринків цінних паперів України для інвесторів. Грунтовного осмислення стратегії європейської інтеграції України можливо досягти на основі вивчення конкретних європейських і міжнародних норм. Цей шлях має забезпечити реальну можливість інтеграції українського ринку цінних паперів у міжнародні ринки.

Розробка законів та підзаконних нормативно-правових актів повинна здійснюватися з урахуванням міжнародного досвіду. Ця вимога, зокрема, встановлена в Законі України "Про Національну депозитарну систему і особливості електронного обігу цінних паперів в Україні" у відношенні до діяльності Національного депозитарію, який повинен здійснювати стандартизацію депозитарного обліку і стандартизацію документообігу щодо операцій з цінними паперами відповідно до міжнародних норм.

Які ж саме документи "ховаються" під поняттям "міжнародні норми"?

Законодавство ЄС

Шлях України щодо гармонізації українського законодавства до законодавства ЄС передбачає, зокрема, врахування норм актів ЄС, які регулюють обіг цінних паперів, таких як:

Директива Ради 77/91/ЄЕС від 13 грудня 1976 року про узгодження з метою розробки рівноцінних захисних засобів, які застосовуються для охорони своїх та чужих інтересів;

ЄЕС: Рекомендація Комісії 1977 року щодо Європейського кодексу здійснення трансакцій з переказними цінними паперами;

Директива Ради 9322ЄЕС 1993 року щодо інвестиційних послуг в сфері цінних паперів;

Директива 9419ЄС Європейського Парламенту та Ради 1994 року щодо схем депозитного гарантування;

Директива 200012ЄС Європейського Парламенту та Ради 2000 року щодо започаткування, здійснення та розміркованого нагляду над діяльністю інститутів електронних грошей.

Встановлені в цих та інших законодавчих актах ЄС вимоги використовуються для розробки внутрішніх актів законодавства країнами, яким ці вимоги адресовані (відповідно до ст.189 Договору про заснування ЄС існує 5 типів актів ЄС: регламенти, директиви, рішення, рекомендації, висновки, кожний з яких має свою сферу застосування). Норми законодавства створюють умови для вільного руху капіталу, забезпечуючи підгрунтя для реальної інтеграції економік цих країн. На основі загальних норм фінансова індустрія формує конкретні заходи і процедури, які сприяють міжнародним інвестиційним потокам та зменшують ризики інвестиційної діяльності.

Останнім часом дедалі більше українських підприємств розглядають зарубіжні фондові ринки як джерело залучення капіталу. Проте кількість випадків виходу емітентів на ринок цінних паперів залишається незначною. Найрозповсюдженіші способи виходу вітчизняних компаній на зовнішні ринки — публічне розміщення акцій та випуск єврооблігацій.

Процедура публічного розміщення акцій, що відома у розвинутих країнах під абревіатурою IPO, — один з найефективніших механізмів залучення інвестицій, через який фінансується 15 — 20% всіх інвестицій до основного капіталу. У 2005 р. лише кілька українських компаній скористалися IPO. Першою у 2005 р. про продаж 27,2% своїх акцій заявила компанія Ukrproduct Group, яка таким чином залучила близько 10 млн дол. США. Одним із найвдаліших у 2005 р. був досвід проведення IPO компанією "ХХІ століття", яка за рахунок продажу акцій додаткової емісії розміром 35% статутного фонду залучила 139 млн дол. США. Для порівняння: у США 2004 р. проведено 260 IPO, у Польщі — 36, у РФ в останні роки — 4.


 
 

Цікаве

Загрузка...