WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Біржа та біржова торгівля - Реферат

Біржа та біржова торгівля - Реферат

Замовлення "все або ніщо" означає, що трейдер повинен купити або продати всі акції, вказані в замовленні, перш ніж клієнт погодиться з виконанням. Протилежністю йому є замовлення "прийму в будь-кому виде",предполагающий, що клієнт прикмет будь-яка кількість акцій вплодь до замовленого максимуму. Замовлення "виконати або відмінити" означає, що як тільки частина замовлення, яку можна задовольнити, виконана, решта частини відміняється.

Замовлення "або-або - це вже віддане розпорядження, тоді як замовлення на інші цінні папери ще чекають свого виконання. Як тільки трейдер виконає замовлення "або-або, інші замовлення автоматично відміняються. Замовлення "з перемиканням" означає, що виручка від продажу одних акцій може бути використаний для покупки інших.

Контингентне замовлення передбачає одночасну покупку одних і продаж інших акцій.

Стоп-заказ буває двох видів. По-перше, це замовлення, яке підлягає виконанню як "ринковий", якщо ціна акції падає нижче за визначеної клієнтом ціну (стоп-цены). Мета – або спробувати скоротити збиток, який може принаймні понести частину прибутку, який може виникнути. По-друге, це замовлення, що поступило від особи, яка продала акції з короткої позиції з метою зниження збитку, якщо ціна акцій почне рости.

Повернемося до брокерської операції. Припустимо, після консультації з УПом брокерській фірмі в своєму районі один клієнт вирішив купити 100 акцій "А", а інший клієнт - продати 100 акцій "А". Навівши довідки на біржі, УПи повідомили своїм клієнтам, що за "А" запропоновано максимум 10.5 долл. за акцію, а запитане мінімум 10.75 долл. Таким чином, покупець знає, що мінімальна ціна, по якій зараз продають "А" рівна 10.75, а продавець знає, що максимальна ціна, яку пропонують за "А", рівна 10.5. Операція між ними можлива в тому випадку, якщо покупець погодитися на 10.75 або продавець поступиться за 10.5.

Припустимо, клієнти проінструктували УПов отримати якнайкращу поточну ціну за "А" і тим самим зробили "ринкове замовлення". УПи передають це замовлення в торговий відділ своїх фірм, а звідти вони потрапляють до трейдерів для виконання в торговому залі

біржі. Трейдери обох фірм повинні докласти всі зусилля, щоб виручити якнайкращу ціну за клієнтів.

Трейдер покупця бачить, що за "А" пропонують 10.5, але ніхто не бажає продавати за таку ціну. Оскільки він має доручення купити "А" "на ринку", то він може запропонувати 10.6. Трейдер продавця бачить, що хтось безуспішно намагається продати "А" за 10.75. Почувши нову ціну - 10.6, він вирішує продати за неї і викрикує "Продано 100 "А" за 10.6". Операція вважається тією, що відбулася з моменту підписання двома трейдерами контракту, підтверджуючого купівлю-продаж . В даному випадку інвестиційний ділер виступив як брокер, здійснюючи агентське обслуговування клієнта. Приблизно таку ж процедуру проробляє диллер в ролі принципала. Особливість полягає в тому, що диллер скуповує цінні папери з дисконтом (різниця між номінальною вартістю цінного паперу і ринковою ціною) від поточної ціни, створює власний портфель, з якого торгує у міру потреби.

6. ЕТАПИ СТВОРЕННЯ ТОВАРНОЇ БІРЖІ

Основним питанням є вибір місця розташування товарної біржі і видів продукції, реалізовуваних на них. Світовий досвід свідчить, що біржі, як правило, повинні розміщуватися переважно в крупних центрах в максимальному наближенні до самих концентрованих джерел матеріальних ресурсів.

На ПЕРШОМУ етапі ініціатори цієї справи повинні чітко визначити, що вони можуть і бажають отримати на початковій стадії розвитку біржі і в майбутньому - при подальшому просуванні до ринку.

Наприклад, що може отримати підприємство в результаті участі в біржовій торгівлі на стадії її становлення? Це перш за все можливість найбільш вигідно продати, купити або обміняти товар, отримати інформацію про стан попиту і пропозиції в країні, про платоспроможність і надійність контрагента на операції.

На більш пізній стадії розвитку біржової торгівлі підприємства отримають широкі можливості страхування себе від несприятливих коливань цін на ринку, користуватися пільговим кредитуванням під висновок ними біржової операції, одержувати інформацію про попит і пропозицію товарів практично зі всього світу.

Державні відомства і місцеві органи управління, завдяки створенню товарної біржі, можуть добитися підвищення ділової активності і можливості впорядковування торгової діяльності.

На ДРУГОМУ етапі потрібно наперед вибрати товари, на реалізації яких спеціалізуватиметься біржа.

Нагадаю ознаки біржового товару:

1) стандартизированность;

2) взаємозамінність;

3) низький рівень монополізації;

4) масовість виробництва.

Як правило, біржовий товар володіє також такою характеристикою, як стійкий попит, який можна чекати і в майбутньому.

Що стосується вибору міста, де створюватиметься товарна біржа, то необхідно перш за все враховувати також чинники, як наявність розвинутих інформаційних сітей і складських площ.

На ТРЕТЬОМУ етапі ініціатори створення товарної біржі вибирають її потенційних засновників. Для цього використовується інформація, зібрана ініціаторами в процесі господарської діяльності, а також є у інших організацій, наприклад у статистичного управління і т.д.

Вибір потенційних засновників здійснюється виходячи з наявності у них можливостей вкладення в створення біржі фінансових коштів, залучення на біржові торги матеріальних ресурсів, широких зв'язків з підприємствами і організаціями.

На наступному, ЧЕТВЕРТОМУ етапі головна увага слідує уділити рекламі товарної біржі серед її майбутніх засновників.

8. НАЙВАЖЛИВІШІ ЦЕНТРИ БІРЖОВОЇ ТОРГІВЛІ В СВІТІ

Для біржової торгівлі характерна висока концентрація оборотів по країнах і біржах. Переважна частина біржового обороту зосереджена в провідних торгових і фінансових центрах миру - США, Великобританії і Японії, на які доводиться до 98 відсотків об'єму біржових операцій з товарами у вартісному виразі. Крім того на товарних біржах ведеться так само ф'ючерсна і опційна торгова цінностями, валютами, процентними ставками і т.п.

Формування центрів біржової торгівлі обумовлено дією цілого ряду чинників. Серед них найважливішою є наявність достатніх фінансових ресурсів, розвиток засобів зв'язку і іншої інфраструктури, зручність географічного положення, сприятливе законодавство в частині податкового і валютного регулювання.

Найбільшою товарною біржею миру є "Чікаго Борд оф Трейд". На ній полягають операції з контрактами на пшеницю, кукурудзу, овес, соєві боби, срібло, золото, а також на державні цінні папери, банківські депозити. В 1989 році кількість проданих на біржі ф'ючерсних контрактів перевищила 112 млн., а опційних - 26 млн.

Друга за величиною біржа миру також розташована в Чікаго. Це "Чікаго Меркентайл Ексчейндж". Власне товари складають порівняно невелику частину її обороту. В 1989 році лише близько 8 млн. операцій з 87 млн. було укладено на торгівлю живою великою рогатою худобою, живими свинями, пиломатеріалами. Решта кількості доводилася на продажі контрактів, в основі яких лежать валюти, євродоларові депозити, державні цінні папери. Об'єм опційних операцій перевищив 17 млн.

Третім по обороту є "Нью-Йорк Меркентайл Ексчейндж", але за об'ємом операцій з товарами ця біржа сопоставима з "Чікаго Борд оф Трейд". В 1989 році на ній було зроблене більше 32 млн. ф'ючерсних і 6 млн. опційних операцій з нафтою, бензином, дизельним паливом, платиною і паладієм.

Як представники найбільших бірж Європи хочу назвати англійські біржі:

- Лондонська біржа металів (аллюміній, мідь, свинець, цинк, нікель);

- Лондонська міжнародна нафтова біржа (мазут, дизельне паливо, нафта).

Паризька біржа "МАТІФ" в 1989 році вийшла на четверте місце по біржовому обороту після раніше перерахованих бірж США. Найбільшою японською біржею є Токійська товарна біржа, оборот якої перевищив 12 млн. контрактів. На ній полягають операції з бавовняною і шерстяною пряжей, каучуком, платиною, золотом, сріблом.

У відмінності від міжнародних, регіональні біржі обслуговують переважно ринки декількох країн. Так "Болтик фьючерз эксчэйндж" в Лондоні веде торгівлю сельскохозяйстенной продукцією і орієнтована в основному на ринок країн ЕЕС.


 
 

Цікаве

Загрузка...