WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Біржа та біржова торгівля - Реферат

Біржа та біржова торгівля - Реферат

4. КОТІРУВАННЯ ЦІН НА БІРЖІ.

Котірування цін є однією з головних функцій товарної біржі. Прослідимо як відбувається цей процес на простому прикладі.

Допустімій у нас є двадцять виробників і ста покупців певного товару, територіально розташованих на великій відстані один від одного. Існує свобода цін і господарських зв'язків. Кожній споживач самостійно зв'язується з виготівниками. За відсутності надійної інформаційної сіті ціни на товар сильно коливатимуться.

Ті ж двадцяти виробників і ста споживачів представляють в концентрованому вигляді свій попит і пропозиція на біржі. З'являється одна ринкова ціна, що служити орієнтиром для всіх. Колівання конкретних цін не такі значні, появляетця їх базис, який відповідає у принципі рівню общественозний необхідних витрат. Хто його перевищує, тієї зазнає збитки і вибуває з гри.

Процес котирування дуже трудомісткий і вимагає обліку самих різних ціноутворюючих чинників. Пріведемо основні правила які необхідно враховувати в обов'язковому порядку.

Перш за все товари необхідно котирувати у відповідності із стандартами. З цієї точки зору смороду можуть носити як одиничний характер, так і виступати у вигляді груп із загальними технологічними і іншими характеристиками.

Необхідно копіювати тільки ті товари, операції по яких скоюються систематично. Іншими словами, котируються тільки найважливіші, постійно виставляються ресурси, занесені в твердий список, - базу біржового бюлетеня.

При котируванні по можливості виключаються ціни, що не відображають ринку даного біржового дня: якщо за відсутності пропозиції ціна операції нижче за типову ціну минулого біржового дня де була достатня пропозиція, вона повинна бути виключена. Колі за день операцій по даному товару не виявляється, то попередні ціни на нього не можуть служити показником ринку. Сморід виключаються з процесу котирування.

При котируванні слід виділити мінімальний об'єм продукції, при порушенні якого операція не враховується. Ціни на одиницю товару звичайно різні поклад від вели-

лагодь опту, при крупнооптовой реалізації смороді менше, при мелкооптової - більше. Для вирішення цієї проблеми можна використовувати один з двох методів. Перший полягає у виділенні звичайного об'єму партії і по ньому скоюється найбільша кількість операцій. Тоді ціни визначаються виходячи з партії і сморід вносяться в бюлетень. Інший метод полягає у виділенні різних груп партій. Котірувальна ціна визначається для кожної з їх.

При котируванні враховуються і умови розрахунку по операціях: на наявний товар або на термін.

На рівень цін, а отже, і на котирування, впливає така обставина, як статус контрагентів. У державних підприємств і організацій звичайно нижче, ніж у кооператорів і приватних осіб.

Існує ще цілий ряд правил біржового котирування, враховує дія на тихий або інших чинників. Напріклад, визначення конъюктуры ринку. Воно грунтується на трьох характеристиках: деручи - співвідношення попиту і пропозиції на кожний товар; друга - тенденції руху цін, тобто динаміка цін на кожний товар в перебігу даного періоду біржових торгів; третя - кількість досконалих операцій.

На сучасних ф'ючерсних біржах ціни виходять за рамки елементарного орієнтиру. Переважання операцій з майбутнім, ще не проведеним товаром припускає висновок контрактів з вказівкою в них дня проведення біржового збору, ціна якої і стане продажною. Тобто в документі указується, що розрахунки проводяться за котирувальною ціною, виведеною на біржі через заданий проміжок часу. За цей час контракт переходить з рук в руки десятки разів, що дає широкий простір для біржової спекуляції.

І в ув'язненні можна зробити висновок, що котирувальні ціни завдяки значній концентрації попиту і пропозиції в біржовому процесі стають об'єктивним показником стану ринку і одночасно чинником подальшої зміни структури виробництва.

5. БІРЖОВІ ОПЕРАЦІЇ

На існуючих в світі товарних біржах активно функціонують фондові відділи. Створені такі відділи і на біржах Росії. В травні 1991 року почали здійснювати операції з цінними паперами на РТСБ і МТБ. Тому в цьому розділі будуть розглянуті фондові операції і торкнуться питання про ринок цінних паперів.

Отже, ринок цінних паперів виконує дві функції:

1) зводить покупця з продавцем;

2) сприяє стабілізації цін, врівноважуючи попит і пропозицію.

Практично всі облігації продаються на "вуличному ринку". "З прилавка" продаються і акції, у випадку, якщо компанія відмовилася від послуг біржі. Але в більшості випадків акції розповсюджуються через біржі. Вони виконують роль навідника, що дозволяє інвесторам знаходити саме те, що їм необхідно. Під впливом біржі складаються ціни і на "вуличному ринку".

Торгівля "з прилавка".

Операція з цінними паперами виконується по наступній схемі. Отримавши замовлення від покупця, уповноважений представник (УП) інвестиційно-ділерської фірми (БФ)в регіоні передає його для переробки в центр, де замовлення потрапляє в торговий відділ. Якщо цінні папери включені в біржовий список, то замовлення передається для виконання біржовому трейдеру фірми. Якщо клієнт хоче купити папери позабіржового обороту, то включається механізм "вуличного ринку". На цьому ринку і облігації, і акції торгуються одним способом (шляхом телефонних переговорів між фізично роз'єднаними брокерами, а не через особистий аукціон). Отримавши замовлення на покупку цінних паперів, брокер по телефону розшукує свого колегу, має інформацію про продавців. Торгівля акціями "з прилавка" триває довше, ніж біржові сесії, і іноді займає весь діловий день. Але за об'ємом вона істотно поступається біржовій торгівлі. На "вуличному ринку" торгуються акції багатьох молодих компаній. Проте тут можна знайти і акції старих фірм, чиє керівництво із тієї або іншої причини уникає біржі.

Фондова біржа

Якщо облігації продаються в основному "з прилавка", то центральним ринком акцій найбільших фірм є біржа. На біржі продавці зустрічаються з покупцями і ціни встановлюються за законом попиту і пропозиції. Класична біржа – це аукціон, де торгівля ведеться за допомогою обміну усними инс-трукциями між трейдерами (представниками брокерських фірм в торговій зоні біржі). Останніми роками завдяки розвитку обчислювальної техніки виникли і автоматизовані системи купівлі-продажу цінних паперів (наприклад, CATS на Торонтськой фондовій біржі, CORES - в Парижі і Мадриді). Але класична біржа ще домінує, і найкрупнішим її представником є Нью-йоркська фондова біржа.

В біржовій торгівлі ключовим поняттям являляется ліквідність (здатність ринку поглинути розумну кількість цінних паперів при розумній зміні ціни останніх). Ліквідний ринок характеризується: приватними операціями, вузьким розривом між ціною продавця і ціною покупця, найбільшими змінами цін від операції до операції. Відхилення від цих норм чреваті розвитком криміногенної ситуації, панічних настроїв серед інвесторів. Біржа робить все від неї залежне, щоб підтримати ліквідність і не допустити подібних відхилень. Ліквідність ринку тим вище, чим більше число учасників купівлі-продажу.

Перед розглядом техніки брокерської операції опишу існуючі форми замовлення на купівлю-продаж. Уповноважений представник біржової фірми може отримати "ринкове замовлення". Це замовлення купити або продати певне число акцій за якнайкращою ціною ринку. Всі замовлення, де немає ціни, звичайно вважаються "ринковими", тобто передбачається, що клієнт готовий заплатити або поступитися за запропоновану ціну.

Наступна форма - лімітоване замовлення. В ньому клієнт указує конкретну ціну, по якій далжна відбутися операція, або кращу ціну, якщо трейдер здатний отримати таку. Лімітоване замовлення - це замовлення, яке дозволяє трейдеру деяку свободу вибору ціни при здійсненні операції.

Денним замовленням називається замовлення з денним терміном дії. Всі замовлення вважаються денними, якщо в них не вказаний інший термін. У відмінності від денної відкрите замовлення вважається в торговій книзі брокера до тих пір, поки він не виконаний або відмінений.


 
 

Цікаве

Загрузка...