WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Біржа та біржова торгівля - Реферат

Біржа та біржова торгівля - Реферат

- консультування продавців і покупців з питань, пов'язаним з транспортуванням;

- підготовку пропозицій за ефективними способами доставки партії вантажів покупцю;

- оформлення розрахунків за доставку вантажів.

4. Відділ вдосконалення біржової торгівлі здійснює:

- аналіз рівня розвитку і стану торгівлі на данний біржі;

- пошук шляхів підвищення ефективності і якості работи біржі;

- розробка і упровадження нововведень, спонукаючий біржовий апарат до більш активної діяльності;

- вивчення досвіду організації біржової торгівлі в країні і за рубежем.

5. Інформаційний центр забезпечує:

- отримання, зберігання і обробку всієї циркулюючо інформації;

- надання членам і відвідувачам біржі послуг з проведенню необхідних розрахунків, а також за інформаційним обслуговуванню.

6. Відділ організації і забезпечення біржової торгівлі здійснює:

- вміст біржового залу в належному порядку;

- забезпечення біржі комерційною інформацією;

- забезпечення членів біржі необхідними матеріалами і умовами для висновку операції.

7. Адміністративно-господарський відділ здійснює:

- традиційні господарські задачі;

- рішення задач, пов'язаних з веденням бухгалтерських подів, рішення питань по оплаті праці і кадрах.

8. Маклеріат забезпечує:

- здійснення біржової торгівлі в біржовому залі;

- надання маклерів членам біржі для здійснення ними торгових операцій;

- оформлення операцій;

- контроль виконання обома сторонами договірних зобов'язань;

- експертизу партій товарів, що поступають на біржовій торг.

В своєму розвитку товарні біржі пройшли декілька ступенів від оптового ринку, де операції скоюються з наявними партіями товару до сучасного ф'ючерсного ринку.

Правила торгівлі по ф'ючерсних контрактах відкривають можливості: за продавцем зберігається право вибору - доставити продукцію або відкупити терміновий контракт до настання терміну поставки товару; покупець - прийняти товар або перепродувати терміновий контракт до настання терміну поставки.

Серед переваг, які представляють ф'ючерсні контракти, можна виділити:

1) поліпшення планування;

2) вигода;

3) надійність;

4) конфіденційність;

5) швидкість;

6) гнучкість;

7) ліквідність;

8) можливість арбітражу.

Розглянемо ці переваги докладніше.

1. Поліпшення паланирования.

Розглянемо на прикладі країни, що проводити продукт на експорт. Скажімо, какао. Як вона плануватиме свою стратегію збуту? Вона може:

а) знаходити покупця шкірного місяця або кожний квартал коли продукт готовий;

б) продавати всю кількість продукту першому покупцю який оголошується, за ціною, яку він запропонує;

в) звернутися до "ф'ючерсних ринків", скориставшися що надається біржею механізмом фіксованої ціни, а продати свій продукт в найслушніший годину якнайкращому покупцю.

Простота і привабливість ф'ючерсних контрактів полягає ще в тому, що виробник какао, вступаючи в таку торгівлю і захищаючи собі від ризику принести збитки на своєму продукті, дає можливість виробнику шоколаду придбати це какао, з доставкою в майбутньому і, таким чином, застрахувати собі від перебоїв в постачанні сировиною.

2. Вігода.

Будь-яка торгова операція вимагає наявності торгових партнерів. Аллі далеко не завжди легко знайти в потрібний момент відповідного покупця і продавця.

"Ф'ючерсні ринки дозволяють уникнути подібній неприємній ситуації і скоювати покупку" і продажів без конкретно названого партнера. Більш того, "ф'ючерсні ринки дозволяють отримати або сплатити якнайкращу ціну" на даний момент. За наявності ф'ючерсного контракту і продавець, і покупець мають в запасі годину, щоб купити або продати товар в майбутньому з якнайкращою вигодою для собі, не пов'язуючи собі з певним партнером.

3. Надійність.

Більшість бірж має розрахункові палати, через які продавцями і покупцями проводяться всі розрахункові операції. Це дуже важливий момент, хоча біржа і не є прямою учасником торгової операції, вона фіксує і підтверджує всяку купівлю і продажів.

Колі на біржі проводитися купівля-продажів якогось товару, розрахункова палата має від продавця і покупця відповідне забезпечення цієї операції. Контракт, реалізовуваний через посредство розрахункової палати, у багатьох відношеннях надійніше контракту з будь-яким конкретним партнером, включаючи державні агентства.

4. Конфіденційність.

Ще одна важлива межа "ф'ючерсних ринків" – анонімність якщо вона бажана для продавця або покупця.

Для багатьох найбільших виробників і покупців, чиї продажі і закупівлі роблять могутній вплив на світовий ринок можливість продати або купити товар конфіденційно має дуже важливе значення. В таких випадках біржові контракти не-

заменимы.

5. Швидкість.

Більшість бірж, що особливо мають справу з товарами широкого споживання, може дозволити швидку реалізацію контрактів і товарів без зміни цін. Завдяки цьому торгівля скоюється дуже швидко.

Як це відбувається? Напріклад, хтось хоче купити 10000т цукру. Він може це зробити, купивши 200 ф'ючерсних контрактів по 50т на один контракт. Таку операцію може бути вчинений за декілька хвилин. Далі, всі 200 контрактів гарантовано, і тепер у покупця є годину для переговорів на надання більш вигідних розуму.

6. Гнучкість.

У ф'ючерсних контрактах закладений колосальний потенціал здійснювати з їх допомогою незліченну безліч варіантів операцій. Адже і продавець, і покупець мають нагоду як поставити (прийняти) реальний товар, так і перепродувати біржовій контракт до настання терміну поставки, що відкриває перспективи широкої і багатоманітної варіантності.

7. Ліквідність.

Кажучи загалом, "ф'ючерсні ринки мають величезний потенціал" для безлічі операцій, пов'язаних з швидким "переливом" капіталу і товарів, тобто ліквідністю. Одним з показників ліквідності є загальний об'єм торгівлі на біржах. Об'їм торгівлі на ф'ючерсних біржах тільки з товарами перевищує 2.5 трлн.долл.

8. Можливість арбітражних операцій.

Завдяки гнучкості ринку і точно певних стандартів цих контрактів, відкриваються широкі можливості. Сморід дозволяє звістки справи виробникам, покупцям, біржовим ділкам з необхідною гнучкістю операцій і маневреністю політики фірм в ринкових умовах, що змінюються.

Тепер про різницю між відкритою і закритою біржами. Вона полягає в тому, що в першому випадку операції можуть заключатьця тільки між біржовими маклерами і брокерами, які представляють інтереси і виступають від імені як учасників біржі, так і разових покупців. В іншому випадку контракти можуть укладати і клієнти біржі як самостійно, так і через посередників. На початковому етапі, коли ще не відпрацьований механізм біржової торгівлі і відсутні методи захисту інтересів продавців і покупців, доцільно проводити закриті торги.

Будь-яка товарна біржа має два основні напрями деятільності: оптова торгівля з одного боку і котирування цін товарів з іншою. Зупінюся на останньому.

У всіх зарубіжних країнах біржова діяльність наряду з банківською і копійчаною системою служать об'єктом державного регулювання. Це не випадково. В ринковій економіці при відсутності прямого директивного втручання в підприємницьку діяльність саме біржі є інструментом косвенозної, але вельми істотної дії на бізнес. Недівлячись на ті, що на біржі контролюється невелика кількість

товарів, більшість з їх носити стратегічний характер. Поцьому ті ціни, які на біржі в умовах вільного ціноутворення відображають рух ринку того або іншого товару, слутисне своєрідним індикатором стану економіки країни.

Сьогодні між найбільшими товарними біржами налагоджені інформаційні зв'язки. Це сприяє вирівнюванню цін і формуванню єдиного світового ринку.

3. БІРЖОВІ ТОВАРІ.

Їх кількість і асортимент постійно змінюється. Якщо в кінці ХIХ століття в це число входило до 200 товарів, то на сьогодні їх число зменшилося до 60-65, з їх близько 45 постійно звертаються на біржі.

Чим викликаний вибір того або іншого товару? Останній повинний володіти певним набором якостей. По-перше, він повинний відповідати певним стандартам по кількості і якості. По-друге, ціна на товар повинна бути мінливою, коливатися поклад від погодних або інших розуму. В-третьїх, товар повинний дробитися і бути транспортабельним.

Всі що звертаються на біржі товари можна умовно розділити на дві групи: деру складають сільськогосподарські продукти, де велика частина доводитися на насіння маслиничных культур. До цієї ж групи входять зернові, продукція тваринництва, цукор, кава, какао-боби, пиломатеріали. Друга група - промислова сировина і продукція її переробки. Сюді входять енергоносії, дорогоцінні і кольорові метали.Слідує відзначити, що на товарній біржі разом з контрактами на звичайні товари звертаються контракти на цінні папери, у тому числі державні облігації, акції акціонерних банків, акції виробничих акціонерних суспільств, депозитні банківські сертифікати.


 
 

Цікаве

Загрузка...