WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Ринок цінних паперів та його роль у формуванні інвестиційного потенціалу регіону - Дипломна робота

Ринок цінних паперів та його роль у формуванні інвестиційного потенціалу регіону - Дипломна робота

інвестиції). В нашій країні створення таких господарських товариств - це, по суті, є номенклатурною приватизацією, коли бувші міністерства, відомства та інші установи перетворюють державну власність в акціонерний капітал, намагаючись перетворитися в холдингові компанії. При створенні закритих акціонерних товариств на підприємствах колективної власності використовується лише форма акціонерного товариства, оскільки акції, які не беруть участі в біржових торгах, не мають обігу на інвестиційному ринку, не підлягають вільній купівлі-продажі - це вже не акції, а зовсім інші документи, що лише засвідчують про пайовий вклад (майнові сертифікати).
Інші господарські товариства не беруть такої активної участі в інвестиційному механізмі України. Їх можна вважати такими учасниками лише умовно.
Законодавство України передбачає в процесі реформування економіки створення різних виробничо-господарських об'єднань (корпорацій) у вигляді холдінгових компаній, концернів, фінансово-промислових груп та інших об'єднань. Корпорації створюються, насамперед, з метою кооперування виробничо-фінансової діяльності.
Компанія, яка володіє контрольними пакетами акцій інших компаній з метою здійснення контролю і управління ними називається холдінговою компанією. Існує два види холдінгів. Перший вид - чистий холдінг, при якому голова компанії виконує лише функції управління і контролю за діяльністю дочірних фірм. У другому випадку голова компанії, окрім функції управління і контролю, займається також підприємницькою діяльністю як самостійно, так і спільно з дочірними підприємствами.
Фінансово-промислова група (багатогалузевий промислово-банківський торговий концерн) - це велике об'єднання підприємств, банків, торгових домів, які організаційно та юридично є самостійними. Н відміну від холдінгу фінансова група не має головної фірми, яка спеціалізується на управлінні. Фінансово-промислові групи забезпечують вільний обіг капіталу серед різних галузей, що дозволяє здійснювати спільні інвестиції в найбільш перспективні галузі промисловості чи інші види діяльності.
В кожній країні з ринковою економікою існує поширена мережа фінансових, інвестиційних та кредитних інститутів, які є об'єктами інвестиційної діяльності. До них слід віднести комерційні банки, інвестиційні фонди і компанії, страхові компанії, пенсійні фонди.
Кредитні спілки створюються з метою залучення особистих заощаджень громадян для взаємного кредитування. Засновниками - фізичними особами, яких повинно бути не менше п'ятдесяти, створюється кредитна спілка, яка діє на основі договору засновників та статуту, погодженого з Національним банком України.
Кредитна спілка, згідно із статутом, надає позики своїм членам, в тому числі й під заставу майна, приймає від них внески та розподіляє за внесками доходи, виступає поручителем виконання членами спілки своїх зобов'язань перед третіми особами, видає позики таких спілок під незначні відсотки отримують позику, використовуючи її, як правило, в якості інвестицій.
В країнах з ринковою економікою пенсійні фонди створюються державними і приватними фірмами; корпораціями та підприємствами для виплачування пенсій і допомоги робітникам та службовцями. В останні роки ці заклади відіграють все більшу роль в інвестиційній діяльності, залучаючи значні кошти та інвестуючи їх переважно в акції приватних компаній. Створений в Україні позабюджетний пенсійний фонд постійно має труднощі з ресурсами, що пов'язано з нестабільним економічним становищем у країні.
Лізингові компанії здійснюють довгострокову оренду виробничих споруд, транспортних засобів, обладнання. Компанія купує обладнання чи іншу техніку і надає її інвестору на декілька років на умовах кредиту. По закінченню строку лізингу майно може бути викуплене інвесторами за залишковою вартістю.
Небанківські і банківські фінансово-кредитні заклади можуть об'єднуватися в корпорації та консорціуми, залучаючи таким чином величезний інвестиційний капітал і здійснюючи спільну інвестиційну діяльність.
Функціональні учасники інвестиційного процесу.
Самими поширеними функціональними учасниками інвестиційного процесу вважаються:
- фірми-ріелтери - це фірми-посередники по торгівлі нерухомістю. Ріелтери працюють на комісійній основі за договорами з продавцями нерухомості. Плата за послуги фірми в більшості випадків коливається від 3 до 10 відсотків від суми угоди в залежності від складності об'єкта та кон'юнктури ринку нерухомості. Законодавством багатьох країн не передбачається обмеження розміру комісійних, тому максимальні відсотки в ряді випадків можуть бути значно вищими. Як правило, в договорах з власником нерухомості передбачаються строки реалізації об'єкта, в Україні ж попит на нерухомість не вивчений, а тому строки її реалізації встановити важко. Ріелтери намагаються укласти з клієнтами ексклюзивні договори на продаж нерухомості, щоб комісійні не отримала конкуруюча фірма. В Україні створено Асоціацію ріелтерів, функції якої поки що зводяться до методичної організації сертифікатних курсів для своїх членів. В майбутньому розвиток цього дуже важливого елементу інфраструктури ринку інвестиційних товарів вимагає створення комп'ютеризованої інформаційної мережі, участі ріелтерів у процесі приватизації, реалізації не тільки жита, але й промислових та інших об'єктів.
Різноманітне коло послуг інвестору надають інжиніринго-консалтингові фірми.
- Інжиніринго-консалтингові фірми - це такі фірми, які розробляють на договірній основі різного роду документацію: інформаційну, науково-технічну, проектно-кошторисну тощо. Вони накопичують банки даних про умови розміщення тих чи інших об'єктів на галузевих, територіальних та міжрегіональних рівнях конкуренції, нормативи, технічні умови здійснення будівельно-монтажних робіт, про регіональні рівні цін на інвестиційні товари, публікують цю інформацію в періодичних довідниках.Інжинірингова фірма намовлення окремого інвестора дає техніко-економічне обґрунтування проекту, розробляє бізнес-план, може здійснювати супроводження (моніторинг) проекту, авторський та технічний нагляд за його виконанням. Будівельно-монтажні роботи ведуть широко-спеціалізовані будівельні фірми, які виконують весь комплекс робіт за інвестиційним проектом: проектно-дослідницьких, будівельних, монтажних та інших і здають інвестору готовий проект (об'єкт). На ринку пропонують свої послуги також порівняно невеликі фірми, які спеціалізуються на окремих видах ремонтно-будівельних та монтажних робіт.
- Фірма девелопер - юридична особа, яка бере на себе функції управління та відповідальності за повну реалізацію інвестиційного капіталу. Така фірма звичайно здійснює самостійно пошук найбільш оптимального місця вкладання коштів інвестора, розробку проекту, його фінансування, реалізацію, введення в експлуатацію, вона може стати компаньйоном інвестора. Як правило, за свої послуги девелопер отримує від 5 до 10 відсотків від загальної суми інвестицій. В договорі з девелопером також передбачаються умови, згідно з якими інвестор

 
 

Цікаве

Загрузка...