WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЦінні папери → Облік операцій з недержавними цінними паперами в комерційних банках - Курсова робота

Облік операцій з недержавними цінними паперами в комерційних банках - Курсова робота

в гривнях:
Д-т рах. № 195 "Враховані банком векселі" - на вексельну суму К-т рах. № 031 "Каса", кореспондентський рахунок банку або розрахунковий рахунок продавця - клієнта банку - на фактичну ціну векселя.
К-т рах. № 947 "Прибутки майбутніх періодів по цінних паперах" - на суму дисконту.
Одночасно номінал придбаного векселя записується в прихід позабалансового рахунку № 9974 "Придбані цінні папери з номіналом в гривнях". При купівлі векселя з номіналом у іноземній валюті:
Д-т рах. № 085 по особовому рахунку "Враховані банком векселі в іноземній валюті" - на вексельну суму
К-т рах. № 072 "Рахунки у іноземних банків",
№ 070 "Поточні рахунки у іноземній валюті",
№ 060 " Готівкова іноземна валюта і платіжні документи в іноземній валюті"
№ 080 "Рахунки у банків - резидентів РФ у іноземній валюті" - на фактичну ціну векселя.
К-т рах. № 076 "Розрахунки по інших іноземних операціях" по особовому рахунку "Дисконт, по врахованим банком векселям з номіналом у іноземній валюті" (пасивний) - на суму дисконту.
Одночасно номінал придбаного банком векселя з вказівкою вексельної суми у іноземній валюті приходується на позабалансовий рахунок № 977 "Придбані цінні папери з номіналом у іноземній валюті".
При надходженні від платника коштів в погашенні врахованого банком векселі робляться наступні проводки на вексельну суму:
При погашенні векселя з номіналом в украінських гривнях:
Д-т рах. № 031 "Каса", кореспондентський рахунок або розрахунковий рахунок платника - клієнта
К-т рах. № 195 "Враховані банком векселі".
Одночасно номінал погашеного векселя списується у витрату позабалансового рахунку № 9974 "Придбані цінні папери з номіналом в гривнях.
При погашенні векселя з номіналом у валюті:
Д-т рах. № 072 "Рахунки у іноземних банків",
№ 070 "Поточні рахунки у іноземній валюті",
№ 060 "Готівкова іноземна валюта і платіжні документи в іноземній валюті"
№ 080 "Рахунки у банків - резидентів України у іноземній валюті".
Одночасно номінал погашеного векселя списується у витрату позабалансового рахунку № 9977 "Придбані цінні папери з номіналом в іноземній валюті". Одночасно відбувається зарахування суми дисконту, отриманого по придбаному векселю з номіналом в гривнях, наступного проводкою:
Д-т рах. № 947 "Прибутки майбутніх періодів по цінних паперах"
К-т рах. № 960 "Операційні і різні прибутки".
Дисконт у іноземній валюті списується наступною проводкою:
Д-т рах. № 076 "Витрати по інших іноземних операціях" по особовому рахунку
"Дисконт по врахованих векселях з номіналом у іноземній валюті" (пасивний)
К-т рах. № 960 "Операційна і різні прибутки".
У разі не погашення в термін векселя, що знаходиться в портфелі банку, основним боржником векселя повинен бути пред'явлений протест у встановленому порядку.
Однак незалежно від здійснення протесту номінал не погашеного векселя відноситься на рахунок № 197 "Враховані банком векселі, не оплачені в строк" або на рахунок № 086 "Враховані банком векселі з номіналом в іноземній валюті, не оплачені в строк". При цьому робляться проводки на вексельну суму, наприклад:
Д-т рах. № 197 "Враховані банком векселі, не оплачені в термін"
К-т рах. № 195 "Враховані банком векселі" (для векселів з номіналом в гривнях).
При здійсненні проспектів векселів в органах нотаріата комерційний банк відносить суму витрат по здійсненню протесту в дебет рахунку № 970 "Операційні і різні витрати" по статті "іншоі витрати" в кореспонденції з рахунками по обліку грошових коштів.
У аналітичному обліку до балансового рахунку № 197 ведуться окремі особові рахунки по векселях, не оплачені в необхідний термін. Пені і штрафи по векселю нараховуються в порядку, передбаченому ст. № 48, 49 "Одноманітні Закони про перевідний і простий вексель".
На завершення хотілося б відмітити, що питання бухгалтерського обліку векселів комерційними банками продовжують залишатися актуальними.
Національний банк постійно проводить роботу по підготовці і здійсненню переоблікових операцій.
2.3. ОБЛІК РОЗПОДІЛУ АКЦІЙ КЛІЄНТІВ БАНКУ.
У зв'язку з формуванням фондового ринку отримує розвиток і така функція комерційних банків, як посередництво в операціях з цінними паперами. На відміну від деяких розвинених країн дія наших комерційних банків на ринку цінних паперів не обмежуються. Вони можуть виробляти різноманітні операції з цінними паперами.
Відповідно до Положення про випуск і обіг цінних паперів і фондових біржах, банки мають право виступати в якості інвестиційних інститутів, які можуть здійснювати діяльність на ринку цінних паперів як посередник (інвестиційного брокера). Виступаючи як фінансовий брокер, банки виконують посередницькі (агентські) функції по купівлі-продажу цінних паперів за рахунок і за дорученням клієнта на основі договору комісії або доручення.
Якщо банк бере на себе роль інвестиційної компанії, то він займається організацією випуску цінних паперів і видачею гарантій по їх розміщенню в користьтретьої особи.
Траст - це операції по управлінню коштами, зокрема цінними паперами, клієнта, здійснюваних від свого імені і за дорученням клієнта на основі договору з ним.
Трастові (довірчі) операції є новими для нашої банківської практики.
Впровадження їх стикається сьогодні з серйозними проблемами і раніше усього з тим, що в країні відсутнє правове забезпечення інституту довірчої власності.
У сучасних умовах в Україні найбільш реальними є трастові послуги, що надаються по операціях з цінними паперами, так звані агентські послуги. До них можна віднести:
" управління активами - проведення операцій з цінними паперами, здійснення інвестицій за дорученням клієнта, наприклад, купівлю-продаж паперів, формуванню портфеля.
" послуги по первинному розміщенню цінних паперів:
" розміщення акцій на фінансових ринках (емісія);
" ведіння реєстру акціонерів;
" виплата щорічного прибутку акціонерам.
Причина зацікавленості банків в розвитку трастових послуг цілком ясна. Таким чином, банки прагнуть залучити максимально більше кількість ресурсів, причому з незначними витратами. Далі, формуючи портфель цінних паперів і надалі управляючи їм, банки отримують доступ до управлінню фірмою. І нарешті, за послуги, що надаються банк отримує комісійну винагорода, яка є однією з статей прибутків банку.
Трастові операції по розподілу акцій клієнтів банку оформляються тими ж проводками по цінних паперах, які були вказані в пункті 2.1. даної курсової роботи.
Обслуговування клієнта починається з відкриття йому рахунки "депо" - рахунки для зберігання цінних паперів.
Одночасно з відкриттям рахунку укладається договір на його обслуговування, згідно з яким банк проводить по рахунку в межах своєї компетенції всі види операцій з цінними паперами, за винятком заборонених законодавством.
Далі клієнт оплачує послуги банку по операціях з цінними паперами в певному розмірі від номінальної вартості паперів. Оплата проводиться по кожній конкретній ситуації на

 
 

Цікаве

Загрузка...